Pakistan: wdarli się na uczelnię, otworzyli ogień. Rośnie tragiczny bilans

20.01.2016 09:02
Ludzie niosą rannego

Ludzie niosą rannego (REUTERS TV/REUTERS)

Bilans ofiar śmiertelnych ataku na kampus uniwersytecki w mieście Czarsadda w północno-zachodnim Pakistanie przekroczył 21 osób - poinformowała policja. Media informują o kilkudziesięciu rannych. Do ataku przyznali się talibowie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z kampusu dochodziły odgłosy eksplozji i strzelaniny.

Na razie nie ma dokładnych informacji o ofiarach. Przedstawiciel lokalnych sił bezpieczeństwa przekazał wcześniej, że w ataku zabitych zostało co najmniej trzech studentów; media informowały także o zabitym profesorze chemii. Nie sprecyzowano, czy czterech napastników, którzy mieli ponieść śmierć w operacji pakistańskich służb, uwzględniono w bilansie ofiar. Wcześniej podawano, że 70 proc. studentów zostało uratowanych po ataku na uczelnię.

Strzały w czasie zajęć

Pakistańskie stacje telewizyjne relacjonowały na żywo wydarzenia z uniwersytetu Bacza Chan, w mieście Czarsadda, oddalonym ok. 50 km od Peszawaru. Na miejsce skierowano znaczne siły policyjne i wojskowe, a także karetki pogotowia, rannych do szpitali transportowały śmigłowce. Według telewizji obrażeń w ataku mogło doznać ok. 50 osób.

Bojownicy sforsowali ogrodzenie uniwersytetu, po czym wkroczyli do budynków i otworzyli ogień do studentów i wykładowców w salach wykładowych i akademikach.

Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

Środowy zamach przypomina zdarzenie z grudnia 2014 roku, kiedy bojownicy należący do ugrupowania powiązanego z pakistańskimi talibami zaatakowali szkołę prowadzoną przez armię w Peszawarze. Zginęło wówczas ok. 150 osób, głównie uczniów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (34)
Pakistan: wdarli się na uczelnię, otworzyli ogień. Rośnie tragiczny bilans
Zaloguj się
 • supertlumacz

  0

  Wielka radość wśród religijnego motłochu PiS w Polsce i polskich czasowych imigrantów do UK którzy zazdroszczą wykształconym Pakistańczykom przełamywania barier towarzyskich (kochanek księżniczki Diany) czy zawodowych mimo że są dla nich wyższe bo wyróżniają się karnacją wśród typowych Brytyjczyków, a Pakistan nie jest członkiem UE i pozbawieni są automatycznych przywilejów dostępnych na razie (...) dla Polaków.

 • supertlumacz

  0

  Przykre że wśród ofiar są tylko Pakistańczycy , a aktualni i potencjalni profesjonaliści są nadreprezentowani.

  Szczere kondolencje dla obywateli Pakistanu wszystkich narodowości i wyznań, z wyjątkiem Ż/żydów.

 • szczurzec1

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe jakiego kryterium używa Gazwyb włączając/wyłączając komentarze? Wiadomo że jeżeli jest o najeźdźcach, ops, "uchodźcach" to się nie komentuje, bo faszyzmrasizmksenofobiaobożecopowieeuropa, ale te o terrorystach, ISIS i innych aspektach życia muslimów czasem można, a czasem nie...

 • karasek432

  Oceniono 62 razy 8

  Każdy tzw bojownik powinien być nabijany na pal.

 • brajanu

  Oceniono 61 razy 3

  znowu religia pokoju. jaka dzis flage dac na profilowe na fejsbuku??

 • wolfspider

  Oceniono 9 razy 7

  Bojownicy.....Gazeto miej litość.....

 • e50504

  Oceniono 29 razy 3

  No ale o co sie rozchodzi? Mamy przecież 2016 rok!

 • tamal111

  Oceniono 12 razy 4

  Człek strzelający do Allachu ducha winnych osób (W dodatku tej samej wiary) to już według GW jest ''bojownik'' a nie zwykły bandyta? Może Hitler też tu awansuje z ludobójcy na ''Wielkiego niemieckiego prekursora dzisiejszej UE'' ? W sumie dla GW to nic nowego jak się prześledzi np gazecine wypociny w kwestii Zbrodni Wołyńskiej.

 • tuskaczor

  Oceniono 34 razy 2

  jak demokracja to demokracja
  / a w mordę zprostytutkisynów/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje