Wpis Beaty Szydło w księdze w Parlamencie Europejskim. Znajdziesz w nim błąd?

20.01.2016 08:04
Beata Szydło w Parlamencie Europejskim.

Beata Szydło w Parlamencie Europejskim. (Vincent Kessler, Reuters / Cezary Lewanowicz, Twitter)

Beata Szydło brała we wtorek udział w debacie w Parlamencie Europejskim. Tematem rozmów w Strasburgu były ostatnie wydarzenia w Polsce. Przy okazji polska premier wpisała się do księgi pamiątkowej. Tam przytrafił jej się drobny błąd ortograficzny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdjęcie wpisu zamieścił na Twitterze urzędnik Parlamentu Europejskiego Cezary Lewanowicz. Użytkownicy Twittera od razu zauważyli, że do wpisu Szydło wkradł się drobny błąd."Z pozdrowieniami, w imieniu Polski i Polskich obywateli. Beata Szydło", napisała szefowa rządu. Przypominamy, że słowo "Polskich" powinno być napisane małą, a nie wielką literą.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (220)
Zaloguj się
 • Stanisław Markowski

  Oceniono 36 razy 24

  To nic w porównaniu z błędami pana doktora prawa, np."z żądem PO","bochaterstwo",oni tak mają,a prezes napisał "obiat" i co? Ale jak Komorowski napisał "bul" to cała Polska rżała przez kilka miesięcy ! Wszystko zależy KTO napisze z błędem.Tacy jesteśmy paskudni !!!

 • Arkadiusz Wocławek

  Oceniono 28 razy 16

  Nie ma drobnych błędów ortograficznych, natomiast są błędy ortograficzne i tyle w temacie. Błąd to błąd. Oczekiwania od osób na piedestale są wyższe. Dlatego nie ma litości dla takich baboli pisowni jak bul, bochater, obiat czy też Polskich. Dla przypomnienia: małą literą piszemy przymiotniki utworzone od nazw kontynentów, krajów, miejscowości, narodów, plemion, niebędące nazwami geograficznymi.

 • razb1947

  Oceniono 55 razy 13

  B.Szydło specjalnie ten przymiotnik napisała z dużej litery aby podkreślić szacunek do naszego kraju-POLSKI.

 • Krzysztof Krajewski

  Oceniono 114 razy 12

  O ja pie...... i to ma być dziennikarstwo? Jesteście gorzej niż żałośni, a ludzie ktorzy dyskutują na wasze tematy i was popierają to jakaś żenada, rak polskiej inteligencji. Gazetka szkolna wystawiana w podstawówce trzyma wyższy poziom niż wy.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 25 razy 11

  Wychodzi na to, że Szydło was zaorała skoro już wam tylko to zostało...

 • dworczak.1

  Oceniono 14 razy 10

  Tylko patrzeć, jak wejdzie w życie ustawa o pisowni przymiotników wielką literą...

 • Henryk Krupa

  Oceniono 15 razy 7

  Bardzo klarowne i znamienne,że ta nasza nowa premier często popełnia błędy. W tym wpisie wcale nie chodziło o "nadmiar patriotyzmu". Pani nie umie,ani poprawnie pisać,ani tez poprawnie mówić.Poza tym mogłaby się "wysilić" na coś bardziej konstruktywnego i napisać coś na miarę swej funkcji i inteligencji,jeśli ją posiada,( w co mocno wątpię) . Nikt mi również nie wmówi,że się mylę Przykład ?. zawsze do usług: Cytuję wypowiedź premier Szydło dla prasy. i mediów! Wczorajszy Teleexpress : -"Przyjechaliśmy. po to, by rozwiać wszystkie wątpliwości,jeśli "ONI są" -(Narodowe media,narodowa nowomowa ?) Nie mam zamiaru również obdarowywać kogoś szacunkiem tylko ze względu na funkcję jaką pełni z łaskawości losu lub w wyniku matactwa szefa, Pana Prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje