Państwo Islamskie potwierdza: Nie żyje "Dżihadi John". Zginął w twierdzy Raqqa

19.01.2016 22:35

"Dżihadi John" (Wikimedia Commons | Kadry z filmów publikowanych przez ISIS)

1. Nie żyje Brytyjczyk znany jako "Dżihadi John" - podało tzw. Państwo Islamskie
2. Dżihadysta zginął w Syrii w rejonie miasta Raqqa, twierdzy IS

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Informacje o śmierci Mohameda Emwazi, bo tak naprawdę nazywał się terrorysta, który miał uczestniczyć w zarejestrowanych na wideo ścięciach zachodnich zakładników, potwierdził na swojej stronie internetowej serwis dżihadystów "Dabiq".

O ataku drona z powietrza na samochód, którym miał jechać Emwazi w rejonie Raqqa informowało już w listopadzie lotnictwo USA. Dziś dżihadyści potwierdzili, że "Dżihadi John" zginął 12 listopada w Syrii.Emwazi miał być zamaskowaną osobą, którą widać na nagraniach wideo, dokonującą ścięcia zachodnich zakładników przetrzymywanych przez tzw. Państwo Islamskie, w tym m. in. amerykańskich dziennikarzy Stevena Sotloffa i Jamesa Foleya, Brytyjczyków Davida Hainesa i Alana Henninga i Japończyka Kenji Goto.

Jeden z byłych zakładników, hiszpański dziennikarz Javier Espinosa, który był przetrzymywany przez dżihadystów z IS w Syrii przez ponad sześć miesięcy po uprowadzeniu go we wrześniu 2013 r., określił Emwaziego jako "krwiożerczego psychopatę". Espinosa mówił, że Emwazi z upodobaniem groził przetrzymywanym i dokładnie wyjaśniał, w jaki sposób zostanie dokonane ich ścięcie.

Według danych Pentagonu Emwazi, z zawodu programista komputerowy, urodził się w Kuwejcie w rodzinie emigrantów z Iraku. W 1993 r. wyemigrował wraz z rodzicami do Wielkiej Brytanii.

Kim są dżihadyści z ISIS? Odpowiedź znajdziesz w książce "ISIS. Państwo Islamskie" >>Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (59)
Zaloguj się
 • wolny.kan.gur

  Oceniono 44 razy 32

  To był ciapaty emigrant. Ilu takich islamskich psychopatów Europa przytula każdego dnia?
  Nie wolno o tym mówić bo to dyskryminacja.

 • wiesscar

  Oceniono 25 razy 23

  To bardzo dobra wiadomość.
  Tak powinno sie postępować z terrorystami.
  Likwidować.

 • shipa

  Oceniono 64 razy 16

  Biedny, nieakceptowany przez społeczeństwo, które zafundowalo jemu i jego rodzinie azyl, obywatelstwo, studia i wszystko, co sie ,,biednemu uchodźcy" NALEZY od państwa. To wina wstretnego państwa, ze tak źle go traktowalo, ze aż musiał sie zradykalizowac i mordować w imie religii, by naprawić niesprawiedliwości społeczne. Oj, jak mi go żal, jak bardzo do mnie przemawia wizja jego współbraci w wierze, ciągnących do Europy, i, sorry, ciągnących z Europy, dlatego za podszeptem Szalonej Angeli powinnam optowac za przyjęciem jemu podobnych, by podobne doświadczenia były tez moim udziałem i bym została należycie ,,ubogacona"...

  NIE! Absolutnie nie! Polak nie musi być mądry po szkodzie! Nic strasznego w byciu nazwanym rasista, ksenofobem i nietolerancyjnym w porównaniu ze śmiercią z rąk podobnych Jihadi John lub co gorsza, cierpiac po śmierci kogoś bliskiego, z powodu źle rozumianej poprawności politycznej i ,,dobra" zaginionego bezmyślnie i bezrefleksyjnie.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 114 razy 14

  dam sobie browara na to konto

 • mks82

  Oceniono 11 razy 9

  w sumie dobrze, że go rozwalili choć po cichu liczyłem, że facet wpadnie żywcem w łapy np. Kurdów, Jordańczyków albo choćby Amerykanów. dobrze, ze nie wpadł żywy w łapy jakichś oddziałów europejskich bo nic by mu nie zrobili, co najwyżej skazali na kilkanaście lat sanatorium.

 • zimnakierownica

  Oceniono 115 razy 9

  To jest wojna. Napastnicy mają budżet liczony w bilionach dolarów, najnowocześniejszą technikę i broń atomową. Obrońcy mają głównie przestarzałe karabiny, budżet mniejszy tysiące razy i znacznie mniej ludzi. Nie mają bombowców, więc dla wywołania efektu ścinają głowy przed kamerami. Z kolei drudzy nie mają żołnierzy gotowych na śmierć, więc bombardują na oślep. Czasem trafią w cel, czasem w szpital.
  To co Polska powinna zrobić, to trzymać się od tej wojny jak najdalej. I za żadne skarby nie dać się w nią wplątać. To oznacza np, że w żadnym wypadku nie powinna przyjmować tu żadnych arabskich uchodźców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje