Mocne słowa pod adresem Szydło i PiS podczas debaty w PE. " Jedynym pani argumentem jest to, że PO popełniła błędy" [CYTATY]

19.01.2016 18:30
Gianni Pittella w PE

Gianni Pittella w PE (REUTERS/Vincent Kessler)

Długie wystąpienie Beaty Szydło nie zmieniło sceptycznych nastrojów w PE. Część europosłów w swoich przemówieniach skrytykowała sytuację w Polsce i zmiany, których PiS dokonało w Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Oto najmocniejsze słowa, jakie padły pod adresem premier i jej rządu:

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Esteban Gonzalez Pons, Partia Ludowa:


"Autorytaryzm nie zawsze przychodzi z zewnątrz. (...) Najgorszy zawsze pochodził ze środka".

Gianni Pittella, S&D (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów):

"Unia to przede wszystkim wspólnota wartości. (...) Polska to jeden z filarów UE, ze względu na historię, walkę z totalitaryzmami XX wieku. Polska i naród polski stanowią dla nas wszystkich przykład. Decyzje pani rządu, pani premier, negują tę historię".

Gabriele Zimmer, Zjednoczona Lewica Europejska:

"Skoro mówicie, że chcecie być czempionem Europy - proszę bardzo. Stawcie czoła np. migracji - nie może być tak, że zapowiadacie, że przyjmiecie w ciągu roku 400 osób".

Guy Verhofstadt, ALDE (Porozumienie Liberałów i Demokratów):

"Nadużywacie tej istotnej większości, by rozmontowywać system równowagi i kontroli w państwie. Rozmontowywanie Trybunału nie było zapowiadane w pani programie wyborczym. (...) Ja wiem, ze Jarosław Kaczyński nie lubi Władimira Putina, ale celem Putina jest niszczenie jedności europejskiej".

"Jedynym pani argumentem jest to, że PO popełniła błędy".

"Mówiła pani, że podobne rozwiązania w TK istnieją w innych państwach. To prawda, ale nie są to pojedyncze rozwiązania, ale część systemu. A ten zestaw zmian wprowadzony w Polsce paraliżuje prace TK".

"Bardzo szybko przeprowadzono zmiany paraliżujące prace TK. A rozmontowywanie Trybunału nie było zapowiadane w pani programie wyborczym".

Rebecca Harms, Wolny Sojusz Europejski:

"Problemem jest to, gdy większość rządząca zmienia się w dyktat".

"Pani popiera i klaszcze tym europosłom, którzy są za zniszczeniem Unii Europejskiej i nieraz są wspierani i finansowani przez Władimira Putina"

"Bardzo dokładnie wiem, że walce Polaków w sierpniu 1980 roku zawdzięczamy nie tylko wolność Polski, ale też niebywałe zyski dla całego regionu. Problemem jest to, gdy większość rządząca zmiana się w dyktat".

Janusz Korwin-Mikke

Demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam. W wyborach wygrał PiS - chcieliście demokracji, to macie! Sądzicie, że PiS jest złą partią? Ja się z tym zgadzam.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (331)
Mocne słowa pod adresem Szydło i PiS podczas debaty w PE. " Jedynym pani argumentem jest to, że PO popełniła błędy" [CYTATY]
Zaloguj się
 • ibrylowska

  0

  Dziękuję za ten artykuł, To jest sukces premier Szydło w debacie PE. Do tego trzeba dodać przemówienie pełne kłamstw i głosy za skrajnej prawicy i przeciwników Unii.

 • Siekacz Kebab

  0

  Nie jestem demokratą, demokracją pogardzam. Ale wy jesteście demokratami, w takim razie przyjmijcie do wiadomości, że lud polski legalnie i demokratycznie wybrał PiS. Chcieliście demokracji? No to ją macie.

  Demokracja to tyrania większości, więc PiS mając za sobą większość, będzie robiło, co chce. Jeżeli uważacie państwo, że PiS to jest bardzo zła partia, ja się z tym zgadzam, to pomyślcie jak złe musiały być poprzednie rządy. Jaka ogromna korupcja, złodziejstwo, pogarda dla człowieka, tłumienie wolności słowa, czego osobiście doświadczam, że udręczony lud polski wybrał PiS jako jedyną partię dającą nadzieję, że poprzednich władców uda się powsadzać do więzień, bo tam jest ich miejsce – grzmiał polityk.

  A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona.

  -Janusz Korwin-Mikke
  (oj gazeto.pl.....)

 • lodzianin_od_urodzenia

  0

  Dlaczego nie cytujecie pełnej wypowiedzi JKM?
  Może warto dopisać następne zdanie.

  "To pomyślcie jak złe były poprzednie rządy, jaka ogromna korupcja, złodziejstwo, pogarda dla człowieka, tłumienie wolności słowa, której osobiście doświadczam, że udręczony lud Polski wybrał PIS jako jedyna partię dająca nadzieję że poprzednich władców uda się powsadzać do więzień. Bo tam jest ich miejsce"

  o wait... to nie pasuje do wszej propagandy

 • Oceniono 1 raz 1

  Odpowiedź na zarzuty przez Beatkę jest tylko jedna: No i co? Gadajcie sobie, a ja zdrów.

 • marie53o818

  0

  Tym razem nie mogę się z wami zgodzić. PBS nie popelnila zadnego bledu. Perfekcyjnie odrobila lekcje niestety. Bez mrugniecia okiem szla w zaparte i obawiam się ze osiagnela cel. Zagadala poprawnych europosłów na smierc.Fakt ze gadala jak kataryna od rzeczy nie zmienia faktu ze jej się powiodło.Mysle ze nawet prezes nie spodziewal się takiego sukcsu, który osiagnal dzięki poslom PO, którzy strzelili focha a tym samym dali d... po calosci. Nie mieli zadnej strategii na te debate. Calkowicie zlekceważyli, po raz kolejny, problem. To jest zenujace aby nie wyciagac wnioskow z popełnionych bledow. Nie mogę wybaczyć tej durnej arogancji całej opozycji.Sytuacja jest zbyt powazna aby zachowywać się w ten sposób.Nie obronimy demokracji jeśli nasi przedstawiciele zejda do poziomu piaskownicy. Jedyna nadzieja w tym, ze nie wszyscy dali się zagadać, przykłady w tekście, ale czy to wystarczy by ztrzymac Kaczynskiego? W PE nie znalazł się nikt kto by te babe wytracil z r ownowagi aby pokazala swoja prawdziwa twarz. To nie wymagalo zbyt wielkiej fatygi. Ona nie jest az takim asem. Wystarczyloby pare spokojnych konkretnych pytan. Jestem zawiedziona postawa poslow PO

 • p0p0ropopo

  Oceniono 3 razy -1

  -dlaczego rozstrzelaliście całą wieś?
  -bo jedno z dzieci kichnęło i pobrudziło kapralowi buty...
  -ale ponoć sołtys to wytarł..
  -i co z tego?! chcieliśmy wystrzelać wszystkich, to znaleźliśmy pretekst...

 • Iza Kowalska

  Oceniono 1 raz -1

  Widziałam całą debatę. Jest mi wstyd. I jestem zażenowana brakiem sensu i logiki w wypowiedziach polskiej premier. Fakt, że europosłowie z p. Beatą cackali się, jak z niedorozwiniętym dzieckiem nie oznacza, że się zgadzali z poczynaniami PIS. Musieli być delikatni, bo bali sie rozjuszyć ponownie tzw. dumę narodową i uczucia ( zawsze jakieś są wykorzystywane w Pis. Albo narodowe, albo religijne, albo przyzwoitości) Sami kłamią w górnolotny sposób i mają obrażone uczucia, kiedy ktoś mówi im prawdę. Z czymś takim nie da się dyskutować. I taki był ten "przyjazny" ton europosłów. Smarowali tyłek "Polsce" na wyścigi. Jednak na kluczowe zarzuty odpowiedzi nie było. Yes or not! Zapytał jeden. I co usłyszał? Kolejne masło maślane wymemłane przez Szydło. Cackali się z nią , jak z chorym i umierającym tudzież nie chcieli mocniej ruszać kupy, żeby nie śmierdziała. To takie powiedzonko, gdyby ktoś nie znał. I pasuje tu jak ulał. To był smutny dzień dla kraju, smutna debata i będzie ciąg dalszy. Pan Kaczyński nie zawaha się przed niczym.

 • belzebut

  Oceniono 2 razy 2

  "Dziennikarze" boją się podpisać nazwiskami pod tym "artykułem"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje