Mocne słowa pod adresem Szydło i PiS podczas debaty w PE. " Jedynym pani argumentem jest to, że PO popełniła błędy" [CYTATY]

19.01.2016 18:30
Gianni Pittella w PE

Gianni Pittella w PE (REUTERS/Vincent Kessler)

Długie wystąpienie Beaty Szydło nie zmieniło sceptycznych nastrojów w PE. Część europosłów w swoich przemówieniach skrytykowała sytuację w Polsce i zmiany, których PiS dokonało w Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Oto najmocniejsze słowa, jakie padły pod adresem premier i jej rządu:

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Esteban Gonzalez Pons, Partia Ludowa:


"Autorytaryzm nie zawsze przychodzi z zewnątrz. (...) Najgorszy zawsze pochodził ze środka".

Gianni Pittella, S&D (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów):

"Unia to przede wszystkim wspólnota wartości. (...) Polska to jeden z filarów UE, ze względu na historię, walkę z totalitaryzmami XX wieku. Polska i naród polski stanowią dla nas wszystkich przykład. Decyzje pani rządu, pani premier, negują tę historię".

Gabriele Zimmer, Zjednoczona Lewica Europejska:

"Skoro mówicie, że chcecie być czempionem Europy - proszę bardzo. Stawcie czoła np. migracji - nie może być tak, że zapowiadacie, że przyjmiecie w ciągu roku 400 osób".

Guy Verhofstadt, ALDE (Porozumienie Liberałów i Demokratów):

"Nadużywacie tej istotnej większości, by rozmontowywać system równowagi i kontroli w państwie. Rozmontowywanie Trybunału nie było zapowiadane w pani programie wyborczym. (...) Ja wiem, ze Jarosław Kaczyński nie lubi Władimira Putina, ale celem Putina jest niszczenie jedności europejskiej".

"Jedynym pani argumentem jest to, że PO popełniła błędy".

"Mówiła pani, że podobne rozwiązania w TK istnieją w innych państwach. To prawda, ale nie są to pojedyncze rozwiązania, ale część systemu. A ten zestaw zmian wprowadzony w Polsce paraliżuje prace TK".

"Bardzo szybko przeprowadzono zmiany paraliżujące prace TK. A rozmontowywanie Trybunału nie było zapowiadane w pani programie wyborczym".

Rebecca Harms, Wolny Sojusz Europejski:

"Problemem jest to, gdy większość rządząca zmienia się w dyktat".

"Pani popiera i klaszcze tym europosłom, którzy są za zniszczeniem Unii Europejskiej i nieraz są wspierani i finansowani przez Władimira Putina"

"Bardzo dokładnie wiem, że walce Polaków w sierpniu 1980 roku zawdzięczamy nie tylko wolność Polski, ale też niebywałe zyski dla całego regionu. Problemem jest to, gdy większość rządząca zmiana się w dyktat".

Janusz Korwin-Mikke

Demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam. W wyborach wygrał PiS - chcieliście demokracji, to macie! Sądzicie, że PiS jest złą partią? Ja się z tym zgadzam.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (331)
Zaloguj się
 • wojtek_2000

  Oceniono 94 razy 34

  te cytaty to jednak upadek dziennikarstwa w GW; żadnego cytatu strony przeciwnej... nawet cytat z Korwina całkowicie z przekręconym sensem (wymowa była za PiS, choć argumentacja w stylu Korwina ruchem skoczka szachowego).

 • widziwamsie

  Oceniono 121 razy 29

  Jakież to "budujące", że gazeta wybrała tylko te wypowiedzi, które ganiły panią premier. Nikt wam tego nie zapomni !

 • b2111334

  Oceniono 101 razy 29

  A reszta wypowiedzi JKM?

  - Sądzicie, że PiS jest złą partią? Ja się z tym zgadzam. Ale skoro ludzie ich wybrali, to pomyślcie, jakie były wcześniejsze rządy. Ludzie wybrali PiS licząc, że poprzednich rządzących powsadza do wiezień.

 • old-firehand

  Oceniono 124 razy 28

  Droga GW. Czarne jest czarne, a białe jest białe, choćby po raz kolejny popełnił lapsus słowny Jarosław Kaczyński. Debata była klęską PO i jej sojuszników w Parlamencie Europejskim. Sorry, ale argumenty Szydło były po prostu lepsze, zaś umiejętne rozpisanie przez PiS wystąpień mniejszych partii dobijające dla każdego, kto debaty słuchał. Dlatego przestańcie pieprzyć od rzeczy, kto komu dołożył. W tej bitwie leżycie na łopatkach.

 • Marcel Klamicz

  Oceniono 104 razy 26

  Chyba oglądałem zupełnie inna debatę niż większość tu obecnych? W tej debacie na, którą ja patrzałem Pani Premier Szydło zmiotła zarozumiałych eurokratów z powierzchni.Zresztą po co ja tu w ogóle zaglądam ... Tfu... Brrr...

 • narcysia

  Oceniono 124 razy 26

  Czy wy matoly myslicie, ze ludzie nie ogladali tej debaty???!!!
  Brawo PBS, zmiotla towarzystwo! Yep!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 96 razy 24

  No i po zawodach - ostatnia nadzieja zdechła.
  Nie będzie marszów KOD-u, płomiennych podskoków Giertychów, Lisów i Szejfeldów, nie zwiezie Schetyna ani miliona ani jego setnej części, nie pomoże paru unijnych kumpli.
  Michnikowszczyzno! Platformo! Macie definitywnie pozamiatane.
  Przeliteruję: P O Z A M I A T A N E !

 • prelude93

  Oceniono 64 razy 20

  Pani Premier Szydlo przejechala ciezkim czolgiem po calym eurokolchozie.
  Masakra.

 • citisus

  Oceniono 45 razy 19

  Wypowiedzi europosłów były ŻENUJĄCE!
  Żadnych konkretów, faktów ......tylko slogany, puste hasła.

  Dibrze, że taką debatę pokazano, sami zobaczyliśmy kto uzurpuje sobie prawo do rządzenia nami i pouczaniu nas. Chyba Korwin miał rację.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje