Szefowie MSW państw Grupy Wyszehradzkiej przeciw kwotom przyjmowania uchodźców. Na wniosek Błaszczaka

19.01.2016 17:03
Szef MSW Mariusz Błaszczak

Szef MSW Mariusz Błaszczak (AP/Petr David Josek)

1. Szefowie MSW Polski, Czech, Słowacji i Węgier sprzeciwili się obowiązkowym kwotom uchodźców
2. Stanowisko to włączono do memorandum z inicjatywy ministra Mariusza Błaszczaka

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W przyjętym na spotkaniu w Pradze memorandum ministrowie spraw wewnętrznych państw) ponowili sprzeciw wobec obowiązkowych kwot przyjmowania uchodźców - poinformował czeski gospodarz spotkania.

- Kraje V4 nadal sprzeciwiają się obowiązkowym wiążącym kwotom dla relokacji uchodźców - oświadczył na konferencji prasowej po obradach szef czeskiego MSW Milan Chovanec. Według niego stanowisko to włączono do memorandum z inicjatywy polskiego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

Priorytet to ośrodki dla uchodźców na zewnętrznych granicach UE

Jak uzgodniono na spotkaniu, priorytetem w walce z nielegalną migracją powinno być zrealizowanie zobowiązań dotyczących uruchomienia funkcjonujących ośrodków przyjmowania uchodźców na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Te tak zwane hotspoty miałyby być zarazem placówkami zatrzymań, których uchodźcy nie mogliby opuszczać do czasu sprawdzenia ich tożsamości.

Według Chovanca państwa wyszehradzkie są zgodne co do tego, że nielegalną migrację może powstrzymać tylko ścisła ochrona unijnych granic zewnętrznych. Dlatego należy zagwarantować działanie uzgodnionych już na forum UE hotspotów, gdzie swoboda poruszania się migrantów będzie do czasu ich sprawdzenia ograniczona - zaznaczył czeski minister.

Pogląd ten poparł szef słowackiego MSW Robert Kaliniak. - Walczyć przeciwko nielegalnej migracji bez tego, by mieć ją w placówkach zatrzymań, jest niemożliwe - zaznaczył. Dodał, że hotspoty powinny zapobiec temu, by uchodźcy rejestrowali się w różnych miejscach pod różnymi personaliami lub też w ogóle unikali rejestracji. Zmniejszyłoby się też ryzyko nadużywania sfałszowanych paszportów syryjskich.

Uczestnicy spotkania zadeklarowali również poparcie dla utworzenia wspólnej europejskiej straży granicznej. Jak poinformował Chovanec, ze względu na konieczność rozwiązywania ważnych problemów wewnątrzpolitycznych do Pragi nie przybył węgierski minister spraw wewnętrznych, którego na obradach reprezentował ambasador Węgier w Republice Czeskiej Tibor Petoe.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (122)
Szefowie MSW państw Grupy Wyszehradzkiej przeciw kwotom przyjmowania uchodźców. Na wniosek Błaszczaka
Zaloguj się
 • Paweł Mi

  0

  Uchodźcy nas nie miną. Trzeba powoli przygotowywać się do przyjmowania Niemców, Szwedów itd. uchodzących ze swoich krajów przed islamskim bydłem...

 • nowak30

  Oceniono 1 raz 1

  popierajcie-cyt.:
  " kirgar
  Armia ISIS około 50 tysięcy bojowników , Ponad milion uchodżców z powodu ISIS w samych Niemczech, z tego około 80 procent mężczyzn. To oznacza że z powodu 50 tysiecznej armii ISIS uciekło 800 000 chłopów do Europy ! Śmiech na sali !800 000 chłopa rozniosłoby ISIS w ciągu 2 tygodni. Wyobrażacie sobie ,że dajmy na to 50 tysięcy ruskich opanowuje nasz kraj a miliony polskich męŻczyzn uciekają bez walki ? To wszystko jest kłamstwem , trwa największy w dziejach świata przerZut wojsk pod płaszczykiem humanitarnej pomocy.Do 2018 roku Islam będzie miał 5 milionów żołnierzy w Europie , wtedy się zacznie, zobaczycie... żołnierze islamscy trochę się niecierpliwią i nudzą , dlatego gwałcą Europejki I okradają dla rozrywki...
  "

 • nowak30

  Oceniono 3 razy 3

  racja:
  cyt: " Ci co najgłośniej krzyczą o cenzurze i wolności słowa tak jak Wyborcza sami cenzurują forum i odbierają możliwość komentowania, bo boja sie, ze naruszy sie godnosc bezowych. O godnosc napadanych, zgwalconych, molestowanych czy obrabowanych kobiet nikt na Czerskiej sobie glowy nie zaprzata. Nawet rozszczekane zachlystujace sie ujadaniem feministki jak szczuka, sroda czy senyszyn milcza.

  Ci co dziś zarzucają czystki w TVP sami siedzieli cicho jak poprzednia ekipa wywalała na zbity pysk 1000 pracowników. 25% dziennikarz z mediów publicznych. Gdy 8 lat temu PO wyrzucal ze spolek skarbu panstwa, ze rad nadzorczych, z telewizji czy radia ludzi kojarzonych z PiS-em to nikt nie wrzeszczal o zdradzie, terrorze, cenzurze czy Targowicy. Nikt nie lecial na skarge do Brukseli, nikt nie rzygal na Polske w niemieckich szmatlawcach jak "dziennikarze" Wybiorczej, zaden alimenciarz bez krzty honoru i godnosci nie zakladal KOD-u, nie wyprowadzal ludzi na ulice, nie ujadal ohydnych, klamliwych hasel.

  Wybiorcza w swej bezsilnej wscieklosci, ze ludzie mimo halasliwej nachalnej propagandy wybrali te a nie inna opcje polityczna siega szczytow obludy i zaklamania. Niema ani jednego pozytywnego artykulu. Czy tak ciezko przebolec, ze nie bedzie juz platnych ogloszen, prenumerat szechterowej "

 • jrb11

  Oceniono 6 razy -6

  Blaszczak - badz rozsadny,

  Na litosc Boska, przyjmijcie kazda ilosc uchodcow. Zachecajce zchodnie kraje o przyjecia
  jze wiekszej ilosci.
  Dajcie im Polskie paszporty I legalizacje w Uni - no I poczatkowa pomoc.
  Pozniej notujcie statystyczie ilu tych nowych Polkow bedzie jeszcze mieszkac w Polsce
  za rok za dwa. Nie zapomnijcie zanotowac momenty jak ostani z nich zamknie za soba
  Polskie drzwi-)))

 • darazetes9898

  Oceniono 8 razy -6

  youtu.be/Saat25_uQc0 muzulmanie na ulciach morduja psy i szczeniaki kwasem solnym dantejskie sceny psy przed smiercia majachaja ogonami , czy to nas czeka ? trzeba dodac ://htps przed linkiem .

 • javall

  Oceniono 55 razy 7

  Bardzo dobrze.

 • wiesscar

  Oceniono 6 razy 6

  Mariusz Błaszczak ma rację,
  też jestem przeciwko obowiązkowym kwotom uchodźców,
  dobra decyzja szefów MSW Polski, Czech, Słowacji i Węgier,

 • mukazy77

  Oceniono 43 razy 37

  Nalogowe plucie na PiS, porównywanie pisowców do Putina czy Hitlera to grube przegięcie pały. Innego okreslenia lewactwo walczace z hejtem nie zna: tylko pisiory, pisdzielce, pisuary, pisdy az do zrzygania sie.

  W Polsce w przeciwieństwie do Niemiec nikt mediów nie cenzurował, nie kazał policjantom fałszować raportów, bo napastnikami byli bezowi. Nikt KODowców armatkami wodnymi nie polewał ani nie pałował. Nikt tych wrzeszczacych o dyktaturze i terrorze nie zamykal w wiezieniach, nie wyrzucil z pracy czy w inny jakikolwiek sposob przesladowal. Nie zamknieto nawet samego Najwiekszego Alimenciarza, mimo ze za nieplacenie idzie sie siedziec...

  Ci co najgłośniej krzyczą o cenzurze i wolności słowa tak jak Wyborcza sami cenzurują forum i odbierają możliwość komentowania, bo boja sie, ze naruszy sie godnosc bezowych. O godnosc napadanych, zgwalconych, molestowanych czy obrabowanych kobiet nikt na Czerskiej sobie glowy nie zaprzata. Nawet rozszczekane zachlystujace sie ujadaniem feministki jak szczuka, sroda czy senyszyn milcza.

  Ci co dziś zarzucają czystki w TVP sami siedzieli cicho jak poprzednia ekipa wywalała na zbity pysk 1000 pracowników. 25% dziennikarz z mediów publicznych. Gdy 8 lat temu PO wyrzucal ze spolek skarbu panstwa, ze rad nadzorczych, z telewizji czy radia ludzi kojarzonych z PiS-em to nikt nie wrzeszczal o zdradzie, terrorze, cenzurze czy Targowicy. Nikt nie lecial na skarge do Brukseli, nikt nie rzygal na Polske w niemieckich szmatlawcach jak "dziennikarze" Wybiorczej, zaden alimenciarz bez krzty honoru i godnosci nie zakladal KOD-u, nie wyprowadzal ludzi na ulice, nie ujadal ohydnych, klamliwych hasel.

  Wybiorcza w swej bezsilnej wscieklosci, ze ludzie mimo halasliwej nachalnej propagandy wybrali te a nie inna opcje polityczna siega szczytow obludy i zaklamania. Niema ani jednego pozytywnego artykulu. Czy tak ciezko przebolec, ze nie bedzie juz platnych ogloszen, prenumerat szechterowej gadzinowki w instytucjach panstwowych czy wywiadow z najwazniejszymi osobami w panstwie? Naklad Wybiorczej spada z dnia na dzien, rozumiem to ale szmacic sie hipokryzja i rzygac jadem na PiS to za duzo nawet dla Czerkistow szechtera. Ale mylilem sie.

  Jedna wielka szczujnia. Trybuna ludu przy was to przykład obiektywizmu. Kazdy, kto chce napluc na PiS, bez wzgledu czy jest to jakas kompletnie nieznana, trzeciorzedna pisarka z Berlina, czy jakis zapomniany polityk albo mierny poeta - kazdy kto chce wyrzygac jaden na partie, ktora wygrala demokratyczne, podkreslam DEMOKRATYCZNE wybory jest na Czerskiej mile widziany.

  Szczytem hipokryzji jest wypowiedz chwasta dziennikarskiego zakowskiego, ktory mowil, ne Najwiekszy Alimenciarz nie placi na utrzymanie swoich dzieci, bo ruszyl na wojne o wolnosc. Pomijam juz fakt, ze Kijowski szczeka w KODzie od dwoch miesiecy a nie placi od lat. Ale gdyby to dzialacz PiS-u nie placil na swoje dzieci, to chwast dziennikarski zakowski zaszczulby go wyrzygujac sie nań najohydniejszymi inwektywami, z ktorych zakowski jest znany (zgadnijcie, kto wymyslil to okreslenie "chwast dziennikarski"?) Wybiorcza pisalaby reportaz o biednych i glodnych dzieciach nieplacacego alimentow poliytka PiS-u. Lzawe reportarze, akcje solidarnosci z "glodujacymi" dziecmi, monity, apele wezwania... To wszystko byloby na lamach gasnacej gazetki szechtera...

  Nie, nie glosowalem na Pis, za to kiedys glosowalem na PO a nawet czytalem Wyborcza, co dzis nawet mnie dziwi. Zakopanie sie w okopach najbardziej bzdurnej poprawnosci politycznej, zaklinanie rzeczywistosci, naciaganie prawdy, tuszowanie faktow w sprawie "uchodzcow", halasliwa i nachalna propaganda pro-imigracyjna, tabloidowe propagowanie wszelkich odmiennosci - facetow z penisem, sodomitow, czy mezczyzn w sukienkach a takze wyjatkowo ordynarne wazeliniarstwo wobec PO sprawilo, ze Wybiorczej nie uzyje nawet do podtarcia sie w sytuacji awaryjnej.
  To wszystko.
  Dziekuje za uwage.

 • mukazy77

  Oceniono 58 razy 52

  wrzucam post jeszcze raz bo zostal usuniety przez siepaczy z Wybiorczej, ktora wraz z KOD-em walczy na ulicach z cenzura

  won z arabskim bydlem!

  Nie chcemy dilerow, zlodziei, nierobow, pasozytow, zamachowcow i rozerwanych na strzepy niewinnych ofiar!

  Chcemy zyc w pokoju, bez tysiecy zolnierzy na uzbrojonych w bron dluga patrolujacych ulice, bez terroru, strachu i paniki setek ludzi gdy gdzies w tlumie wybuchnie niewinna petarda.

  Nie chcemy paranoi strachu, smiedzacych gett, tysiecy analfabetow, niewyksztalconych pastuchow, dzieciorobow, gwalcicieli i przestepcow.

  I halasliwa i nachalna propaganda durni z czerskiej probujacych sprzedac "cukierkowo-pluszowa" wersje islamu tego nie zmieni.

  Zadnych arabow w Polsce i koniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje