Podstawowe prawa demokracji łamane w Polsce? Europosłowie debatują [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Premier Beata Szydło i przewodniczący PE Martin Schulz

Premier Beata Szydło i przewodniczący PE Martin Schulz (P. Tracz / KPRM)

Kilka minut przed godz. 17 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczęła się debata na temat sytuacji w Polsce. Dotyczy zmian w Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Na miejscu jest premier Beata Szydło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Debata jest wynikiem wprowadzenia względem Polski tzw. procedury kontroli praworządności. Jej pierwszym etap to rozpoznanie i pogłębienie wiedzy eurodeputowanych na temat możliwości łamania podstawowych praw demokratycznych w naszym kraju. Właśnie temu służą dzisiejsze obrady PE.

Transmisja na żywo dostępna w playerze poniżej:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Premier Beata Szydło Szydło pisze list do europosłów. W pięciu językach. Oto, co powinni wiedzieć przed debatą o Polsce
Komentarze (232)
Podstawowe prawa demokracji łamane w Polsce? Europosłowie debatują [TRANSMISJA NA ŻYWO]
Zaloguj się
 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Beatka argumentuje dokładnie tak samo jak wygląda. Zdolny z Jarka stylista: tak ubrać putzrondla i jeszcze napisać putzrondlowi pasujące przemówienie. Marnuje się Jarek, mógłby w Hollywood pisać scenariusze, dialogi i kostiumy dobierać. Bracia spod Odessy przyjęliby go z otwartymi ramionami. Stwarzałby dużą konkurencję, ale swój.

 • candid13

  Oceniono 51 razy -5

  Na szczycie piramidy zdrajca, dołem kurnik i jajca.

  Macie w Polsce wzmóc wysiłki,
  inaczej skopiemy tyłki.
  Ten co dopisywał do listy.
  Obowiązek oczywisty.
  Słuchać woli prezesa.
  Mamy jak brata pociesza.
  Obiecujcie co chcecie.
  Co narodu, na wecie.
  Sieć i nasze papiery.
  Waszej wiary pozery.
  Zjednoczeni wygraną.
  I odprawy z naganą.
  Solidarność wielką.
  I machanie szabelką.
  Ukraina w agonii.
  Szabelka wypadła z dłoni!
  Cała Polska na kolana.
  Z krzyżem też każda ściana.
  Nowy ład oligarchiczny.
  Centralizm demokratyczny!

  2016-01-19 almagus

 • wiktor963

  Oceniono 12 razy -2

  A pani Beata do nich: spieprzaj dziadu.

 • sibod

  Oceniono 5 razy -1

  Siedzą oślinione trolle nad klawiaturą i...kciuk w dół. Na minus. A Beatka cacy...w górę. Zjedzcie chociaż sałatkę Krychy.

 • ibrylowska

  Oceniono 40 razy -4

  Nie wiem po co Korwin jest Parlamencie Europejskim, to dla niego jakaś kara. Dyskusja ciekawa i różnorodna. Legutko to jakiś nawiedzony facet w ogóle nie wiadomo co mu chodzi ktoś mu zarzucił, że ma własne fakty. Premier Szydło robiła co mogła, ale nieprzekonanych nie przekonała, a przekonani chcieli zlikwidować Unię, za co Szydło nagrodziła ich oklaskami, czym wkurzyła dwie europosłanki. Niestety w podstawowych sprawach Szydło kłamała ile mogła. I teraz czekamy na raport Komisji Weneckiej w sprawie TK i KE będzie sprawdzać media państwowe w Polsce, szczególnie obsadzanie rad nadzorczych i projekt dużej ustawy medialnej..

 • wiktor963

  Oceniono 45 razy -31

  korwin prezydent drzemka

 • jagoda1801

  Oceniono 18 razy 6

  Tu nie wyglad pani premier jest wazny ale to co chce przekazac EU i robi to doskonale ,nie czytajac z kartki tak jak wiekszosc.Jest najladniejsza kobieta w tym partamencie.;-)Nazwiazuje tu do wypowiedzi o wyglad..osoby o niskim poczuciu wartosc chca sie do wartosciowac.Do wartosciowaly?p-)To przestawiciel rzadu Polskiego i szacunek nalezny wielce potrzebny...

 • rehman

  Oceniono 36 razy 30

  Trzy godziny wyśmienitej zabawy i patrzenie jak Czesi, Francuzi, Anglicy jadą po UE, od czasu śmiechowe wystąpienie w stylu Timmermansa czy zapienionego do granic absurdu Verhostadta.

 • edza4

  Oceniono 5 razy -1

  Pozwolę sobie skomentować to coś ,który zrobił wyborców w capa obiecując rozwalenie UE a całe rozwalanie polega na tym że na sesjach siedzi przeważnie śpiąc,nie musi nic robić a kasa leci,i o to chodziło.Nazwałem go brzydko,ale to próba posłużenia się jego językiem,gdzie każda istota dla niego to złodziej,kryminalista,bandzior i kanciarz,więc wstydżcie się wszyscy którzy na takie zero glosowaliście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje