"Polska to nie PiS". Lider PSL o debacie w Parlamencie Europejskim

19.01.2016 16:17
Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz (AG)

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do debaty, która ma się odbyć we wtorek w europarlamencie. - To nie jest debata przeciwko Polsce, bo Polska to nie PiS - stwierdził. Dodał również, że liczy na wyjaśnienia ze strony premier Beaty Szydło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu po południu ma się odbyć debata o sytuacji w Polsce w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o mediach. W debacie udział weźmie premier Beata Szydło.

Kosiniak-Kamysz podkreślił na wtorkowym briefingu w Sejmie, że partii rządzącej zabrakło refleksji, gdy w grudniu "w trybie pilnym przyjmowano rozwiązania dotyczące TK, służby cywilnej, czy mediów publicznych", co obecnie "odbija się rykoszetem na wizerunku Polski". - Najgorzej się stanie, gdy rykoszetem się to odbije na życiu zwykłych Polaków - dodał.

- "Polska to nie PiS. To nie jest debata przeciwko Polsce" - zastrzegł prezes ludowców. Liczy na wyjaśnienia ze strony premier Beaty Szydło podczas debaty. - Mam nadzieję, że wystąpienia pani premier będzie pełne konkretów, bo tego zabrakło w wystąpieniu w polskim parlamencie - ocenił. PSL w debacie będzie "broniło dobrego imienia Polski" i "nie będzie się zgadzało z niektórymi głosami europejskich polityków, które są nieprawdziwe". - Ale też nie będzie mówiło, że wszystkie działania PiS-u podjęte w ostatnim czasie są przyjmowane z entuzjazmem - dodał.

W zeszłą środę Komisja Europejska rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony państwa prawnego. Powodem jest nieprzestrzeganie orzeczeń TK oraz wątpliwości wokół reformy Trybunału uchwalonej 23 grudnia ub. roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (28)
"Polska to nie PiS". Lider PSL o debacie w Parlamencie Europejskim
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  Ci POsłowie w brukseki to prawdziwa Tuskowica (analogia do Targowicy)

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -1

  Oczywiście, PiS to nie Polska,

  to alter Polska.

 • unamatita

  Oceniono 5 razy 1

  jaki lider, taka partia! Na pole, qrwa na pole!
  u.

 • krusnik02

  Oceniono 4 razy 0

  No i co panie pośle po debacie? Szczęka opadła? Żeby, qrwa, Niemiec nas bronił. Czech nas broniła a taka zielona zaraza jak pana partyjka z 16 posłami na krzyż rościła sobie prawo do wypowiadani się za Polaków. To była debata o Polsce - postawiono nas pod pręgierzem bo nowy rzad śmiał powstać z klęczek i postawić się białym panom z UE. A po debacie przekaz jest jasny - polski rząd i Polska jest nadal proeuropejska, ale nie jesteśmy głusi i ślepi - Niemcy sprowadziły na Europę kataklizm, nie radzą sobie z nim, chcą rozproszyć odpowiedzialność i próbują dyscyplinować niepokornych takimi akcjami jak ta z Polską. Tymczasem ferment się sieje - już nie tylko Brexit spędza sen z powiek Angeli. W kolejce stoją Czesi i Słowacy...

 • panzerfaust39

  Oceniono 18 razy 12

  PSLowskie wsiury to największe qrwy i złodzieje

 • razb1947

  Oceniono 36 razy 4

  Kamysz wtsoki jak brzoza a głupi jak koza -on jeszcze nie wie że PIS wygrał wybory bo mówi że PIS to nie Polska, przecież wy gumofilce i lemingi przegraliście wybory 25.10.2015 roku.

 • razb1947

  Oceniono 45 razy 5

  Ten gumofilc Kamysz powinien wyjechać ze wstydu z Polski przez te głupie gadanie na PIS,już nikt nie potraktuje go za normalnego człowieka-wysoki jak brzoza a głupi jak koza.

 • jestem_z_pisu

  Oceniono 10 razy -2

  Gumofilc bo gumofilc, ale mówi prawdę
  Polska to nie PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje