9-latka pisze do Szydło o programie 500 zł na dziecko: "To niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka"

Marek Michalak i list od 9-letniej Julii

Marek Michalak i list od 9-letniej Julii (TYMON MARKOWSKI/Agencja Gazeta)

Dziewczynka komentuje program PiS w rozbrajającym liście.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Ryby i dzieci głosu nie mają", uważają niektórzy, ale na pewno nie Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Na swoim facebookowym profilu Michalak opublikował taki oto list, jako "dziecięcy głos w konsultacjach społecznych":

Dziecięcy głos w konsultacjach społecznych: bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego. Art. 72 Konstytucji RP w pnkt. 3...

Posted by Marek Michalak on 18 stycznia 2016


9-letnia Julia pisze w nim o tym, co nie podoba jej się w sztandarowym projekcie PiS.

"Pani Premier, [z] szacunkiem informuję, że 500 złotych dla pierwszego dziecka jest niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem. Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie", czytamy w liście.

"Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka, nie byłoby drugiego", puentuje dziewczynka.

Michalak przypomina w ten sposób o opinii wydanej przez biuro RPD, która formułuje kilka zastrzeżeń wobec projektu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Eksperyment ze zmarzniętym dzieckiem Oddałbyś swoją kurtkę zmarzniętemu chłopcu? Norweski eksperyment w Polsce [WIDEO]
 • Konferencja premier Beaty Szydło, 01.12.2015 Warszawa "Fakt": Zamiast 500 będzie tylko 400 złotych na dziecko? Resort odpowiada
 • Francuska policja na patrolu w "Dżungli" Imigranci obrzucili kamieniami autobus z dziećmi w Calais. Kierowca podjął jedyną słuszną decyzję
Komentarze (337)
9-latka pisze do Szydło o programie 500 zł na dziecko: "To niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka"
Zaloguj się
 • rozsadek5

  Oceniono 1 raz 1

  Przekręcony tekst listu, w liście pisze "...500 złotych dla drugiego dziecka jest niesprawiedliwe wobec pierwszego dziecka..."
  Gazeta pisze ".. 500 złotych dla pierwszego dziecka jest niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka..."

 • januka202020

  0

  Trzeba zastanowić sie nad tym ,że na świecie nie było i nie będzie sytuacji, że wszyscy ze wszystkiego będą zadowoleni. Nigdy tak nie będzie, zawsze coś komuś nie będzie pasować - i chociaż "dla zasady" - będzie on krytykować nawet to, co obiektywnie dobre. Niektóre jednostki są egoistami, są zawistne i złośliwe. Takimi nie ma sensu przejmować się i trzeba robić , to co słuszne i społecznie uzasadnione.

 • deja.lu

  Oceniono 1 raz 1

  Wychodzi na to, że rodziny z jednym dzieckiem jeszcze będą musiały dopłacać do tych, co mają ich więcej.

 • samsung_galaxy

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzież się podziała odpowiedź, którą pani Beata Szydło przesłała małej Julii? Zapomnieliście opublikować? Cóż za przeoczenie... :))

 • e-ftalo

  Oceniono 1 raz 1

  Tego listu raczej nie pisałą 9-latka,zdania poaczątkowe zbyt zawiłe stylistycznie.Ktoś dyktował.A list ma podtekst polityczny i wiadomo że jednak pierwsze dostanie ,jeśli rodzina jest biedna.

 • ben_10

  Oceniono 5 razy 3

  A ostatnio już się słyszy, że drugie dostanie, owszem, ale nie wtedy, gdy pierwsze ma już 18 l. Szok !!! Widzę, że skorzystaja dzieci bogatszych, ja rencistka z rentą 650 zl. samotnie wychowująca nie otrzymam, bo .. pierwsze dziecko jest dorosłe (choc chore)..
  Czy to jest rząd prawa ???

 • mr.powers

  Oceniono 7 razy 5

  Nawet 9-cio letnie dziecko zdazylo sie juz zorientowac, ze 'dobra zmiana' to przekret stulecia...

 • salsolo.4

  Oceniono 9 razy 3

  A ja ciągle zapytuję dlaczego te 500 jest tylko na dzieci do 18 lat. Czy dzieci, po ukończeniu 18 lat, uczące się i będące na utrzymaniu rodziców, nie potrzebują jeść i ubrać się? Jako jedyną odpowiedź dostaję od państwa, którym płaci "minister" szefernaker, minusy przy swoim poście.

 • hermilion

  Oceniono 12 razy -4

  9 latka zna podstawy kultury i pisze Pani Premier. Gazeta Wyborcza nie zna ich - chamy piszą Szydło. Wot insza kultura ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje