9-latka pisze do Szydło o programie 500 zł na dziecko: "To niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka"

19.01.2016 12:08
Marek Michalak i list od 9-letniej Julii

Marek Michalak i list od 9-letniej Julii (TYMON MARKOWSKI/Agencja Gazeta)

Dziewczynka komentuje program PiS w rozbrajającym liście.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Ryby i dzieci głosu nie mają", uważają niektórzy, ale na pewno nie Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Na swoim facebookowym profilu Michalak opublikował taki oto list, jako "dziecięcy głos w konsultacjach społecznych":

Dziecięcy głos w konsultacjach społecznych: bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego. Art. 72 Konstytucji RP w pnkt. 3...

Posted by Marek Michalak on 18 stycznia 2016


9-letnia Julia pisze w nim o tym, co nie podoba jej się w sztandarowym projekcie PiS.

"Pani Premier, [z] szacunkiem informuję, że 500 złotych dla pierwszego dziecka jest niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem. Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie", czytamy w liście.

"Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka, nie byłoby drugiego", puentuje dziewczynka.

Michalak przypomina w ten sposób o opinii wydanej przez biuro RPD, która formułuje kilka zastrzeżeń wobec projektu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (337)
Zaloguj się
 • lethal_devotion

  Oceniono 122 razy 88

  Szanowna Julio, 500 zł na którekolwiek dziecko jest sprawiedliwe wyłącznie w systemie socjalistycznym.
  Dlaczego sam nie mając dzieci mam płacić podatek na dzieci cudze? Niesprawiedliwe jest to, że nikt mnie o to nie zapytał, tylko za mnie szasta moimi pieniędzmi z podatków.
  To trochę tak, jakby sprawiedliwym było, że Ty nie pojedziesz na wakacje, bo sąsiedzi potrzebują na piąte dziecko.

 • hejadmin1

  Oceniono 191 razy 63

  Słuchajcie pistrolle: było hasło w kampanii, co dało wygraną ?? Było. To trzeba teraz je spełnić, a nie wykręcać się sensem i logiką. G. to nas obchodzi. Jak tego pis nie zrobi, to będize jawne oszustwo wyborcze ! Wykorzystamy to do granic możliwości, tak jak wy byscie to zrobili w drugą stronę. Nie będzie zmiłuj !!

 • fakiba

  Oceniono 159 razy 33

  To jest niedopuszczalny jawny i brutalny atak na pisiorów , a Szydło i Dudusia w szczególności , przecież oni wiedzą lepiej i najlepiej bo sam prezio im to powiedział

 • fakiba

  Oceniono 157 razy 31

  Jak widać nawet 9 letnie dzieci mają więcej rozumu od Szydła i innych pisiorów

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 151 razy 29

  tutaj sprawiedliwość nie ma nic do znaczenia, liczy się to co chlapnął Duda i Szydło w kampanii wyborczej... samotna matka z dzieckiem dostanie figę a różne "Kulczyki" 6 tysięcy na ekstra wakacje na Malediwach

 • oulanka1

  Oceniono 29 razy 19

  ciekawe czy osoba inspirująca list dziewczynki poinformowała ją że od rządzących wszystkie dzieci dostają też dług narodowy do spłacenia a wszelkiego rodzaju rozdawnictwo tylko go pogłębia...

 • euro67

  Oceniono 28 razy 18

  To aberacja uzywanie dzieci do walki POlitycznej.
  A jesli niedouczeni rodzice nie wiedza ze pieniadze nie sa dla dziecka a dla rodziny wielodzietnej to niech wracaja do pierszej klasy bo widocznie poszli do szkoly w wieku 6 lat i nic nie kumaja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje