Prezydent i premier "mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie" [NAJLEPSZE CYTATY U LISA]

Tomasz Lis na żywo

Tomasz Lis na żywo (http://vod.pl/tomasz-lis-na-zywo-serial)

Goście przedostatniego odcinka "Tomasz Lis na żywo" krytycznie odnosili się do wizyty prezydenta Dudy w Brukseli. - Co on mógł dobrego powiedzieć, biedaczek? Sytuacja jest fatalna - mówiła Róża Thun.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dzisiaj część osób mówi: "ten PiS nie ma żadnych szans, to potrwa rok, najwyżej dwa". A ja mówię co innego - jeżeli nie będzie dobrze zorganizowanej opozycji, jeżeli nie będziemy dobrze współpracować, nie będzie elementarnego zaufania między nami, to nie wygramy z PiSem. Zafundujemy PiSowi następną kadencję. I to będzie nasza wina - mówił Grzegorz Schetyna.Tomasz Lis pytał europosłów o spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem. Zdaniem Lisa prezydent powinien był się lepiej przygotować na swoją pierwszą wizytę w Brukseli. - Ale co on mógł dobrego powiedzieć, biedaczek? Sytuacja jest fatalna - odpowiedziała Roża Thun, a Marek Migalski dopowiedział: - Tym bardziej powinien się przygotować.

- Wiadomo, że to nie premier Beata Szydło podejmuje decyzje, wiadomo, że to nie jest polityka. Z tego samego powodu tak mało pewny siebie był prezydent Duda dzisiaj. Oni mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie - oceniła Thun.- Czy Jarosław Kaczyński jest w stanie zdjąć nogę z gazu, pójść na kompromis? Niekoniecznie szukać sojuszników, ale nie szukać wrogów - pytał prowadzący Migalskiego, który dawniej należał do PiSu. - Jestem ateistą kaczystowskim. nie wierzę w to, że Jarosław Kaczyński zrozumiał jak naprawdę działa Unia Europejska, jak to wygląda w stosunkach międzynarodowych - stwierdził Migalski.

- Jeżeli będziemy postrzegani przez polityków unijnych jako ci, którzy przynoszą problemy, których nie można wyrzucić i zablokować to będziemy państwem drugiej kategorii. A z tego będą korzystać nasi prawdziwi przeciwnicy polityczni - wyjaśniał były europoseł.- Polska przestaje być podmiotem w stosunkach międzynarodowych - uważa prof. Aleksander Smolar. Profesor zwrócił uwagę, że "Jarosław Kaczyński i jego ludzie mówili, że wystarczy podnieść się z kolan i nie dopuścić do podwójnego podporządkowania się Rosji i Niemcom, to są żarty". - Polska potrafiła zorganizować nawet kraje regionu, na których zależy PiSowi. PO potrafiła zorganizować silną grupę nacisków - dodał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (396)
Prezydent i premier "mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie" [NAJLEPSZE CYTATY U LISA]
Zaloguj się
 • naz-gul

  Oceniono 1 raz 1

  Jak bardzo wam Kaczynski musial zajsc za skore, ze tak palacie do niego nienawiscia? Facet w ogole prawie sie nie wychyla w tej chwili, jest bardzo wywazony, a mimo to plujecie, jak w amoku w jego strone. I im bardziej, tym wieksze jego poparcie. Mysle, ze to z zazdrosci, ze przy takich trudnosciach i malych srodkach, stworzyl partyjna maszyne i nowa generacje politykow. Betty Awl i Andrew Pipe sa sprawnym duetem politycznym. Ogral was, stad ten bol istnienia. Mozna sie nie zgadzac z tezami zalozeniami realizacja. Waszym problemem jest to, ze nic nie zrozumieliscie z tej lekcji. Zacietrzewienie to czy tepota?

 • kbl

  Oceniono 4 razy -2

  - Tylko silna Europa gwarantuje że Polska pozostanie niepodległa . Anachroniczna pisowska narodowo socjalistyczna rewolucja to droga do wojny i pewność że znajdziemy się w końcu w łapach putinowskiej Rosji.. Pożyteczni idioci nie wiedzą co czynią próbując rozwalać europejską wspólnotę.

 • kbl

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko silna Europa gwarantuje że Polska pozostanie niepodległa . Anachroniczna pisowska narodowo socjalistyczna rewolucja to droga do wojny i pewność że znajdziemy się w końcu w łapach putinowskiej Rosji.. Pożyteczni idioci nie wiedzą co czynią próbując rozwalać europejską wspólnotę.

 • kbl

  Oceniono 4 razy 0

  - --Ciekawe jak długo jeszcze pisowskim zamordystom uda się ROBIĆ W CIULA POLAKÓW I EUROPĘ że nic się nie stało a wywracanie TK, mediów publicznych i niezależności sądów to dobra zmiana i demokratyczny postęp....

 • kbl

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe jak długo jeszcze pisowskim zamordystom uda się ROBIĆ W CIULA POLAKÓW I EUROPĘ że nic się nie stało a wywracanie TK, mediów publicznych i niezależności sądów to dobra zmiana i demokratyczny postęp....

 • alef.omega

  Oceniono 4 razy 0

  To, co się teraz dzieje ma efekt granatu wrzuconego do szamba. Szambo pisowskie wylało w aktywnosci płatnych trolli pisowskich, w durnych wypowiedziach pacynek prezesa. Boże, co to biedne szydło gadało! (każdy człowiek upośledzony umysłowo jest biedny, chyba że jest Forrestem Gumpem, ale szydło nim nie jest). Korwin-Mikke miał dużo racji wyrażając swoją pogardę dla demokracji, która bez szacunku dla państwa prawa jest jedynie tyranią większości, a do tego właśnie zmierzają rządy PIS.

 • gadojan

  Oceniono 2 razy 2

  Hipokryzja az sie wylewa i pomysles, ze to my te mety wybralismy do europarlamentu, my finansujemy takie ... sztuki

 • ajka984

  Oceniono 6 razy 0

  jarek,beatka i andrzejek- jeszcze trochę i zobaczycie ilu nas jest niezadowolonych jak wyjdziemy na ulice

 • anias54

  Oceniono 8 razy 0

  Lis wraz z czereda pluje jak zwykle! Im eiecej i bardziej pluje, tym llepiej dla PIS-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje