Prezydent i premier "mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie" [NAJLEPSZE CYTATY U LISA]

19.01.2016 08:30
Tomasz Lis na żywo

Tomasz Lis na żywo (http://vod.pl/tomasz-lis-na-zywo-serial)

Goście przedostatniego odcinka "Tomasz Lis na żywo" krytycznie odnosili się do wizyty prezydenta Dudy w Brukseli. - Co on mógł dobrego powiedzieć, biedaczek? Sytuacja jest fatalna - mówiła Róża Thun.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dzisiaj część osób mówi: "ten PiS nie ma żadnych szans, to potrwa rok, najwyżej dwa". A ja mówię co innego - jeżeli nie będzie dobrze zorganizowanej opozycji, jeżeli nie będziemy dobrze współpracować, nie będzie elementarnego zaufania między nami, to nie wygramy z PiSem. Zafundujemy PiSowi następną kadencję. I to będzie nasza wina - mówił Grzegorz Schetyna.Tomasz Lis pytał europosłów o spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem. Zdaniem Lisa prezydent powinien był się lepiej przygotować na swoją pierwszą wizytę w Brukseli. - Ale co on mógł dobrego powiedzieć, biedaczek? Sytuacja jest fatalna - odpowiedziała Roża Thun, a Marek Migalski dopowiedział: - Tym bardziej powinien się przygotować.

- Wiadomo, że to nie premier Beata Szydło podejmuje decyzje, wiadomo, że to nie jest polityka. Z tego samego powodu tak mało pewny siebie był prezydent Duda dzisiaj. Oni mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie - oceniła Thun.- Czy Jarosław Kaczyński jest w stanie zdjąć nogę z gazu, pójść na kompromis? Niekoniecznie szukać sojuszników, ale nie szukać wrogów - pytał prowadzący Migalskiego, który dawniej należał do PiSu. - Jestem ateistą kaczystowskim. nie wierzę w to, że Jarosław Kaczyński zrozumiał jak naprawdę działa Unia Europejska, jak to wygląda w stosunkach międzynarodowych - stwierdził Migalski.

- Jeżeli będziemy postrzegani przez polityków unijnych jako ci, którzy przynoszą problemy, których nie można wyrzucić i zablokować to będziemy państwem drugiej kategorii. A z tego będą korzystać nasi prawdziwi przeciwnicy polityczni - wyjaśniał były europoseł.- Polska przestaje być podmiotem w stosunkach międzynarodowych - uważa prof. Aleksander Smolar. Profesor zwrócił uwagę, że "Jarosław Kaczyński i jego ludzie mówili, że wystarczy podnieść się z kolan i nie dopuścić do podwójnego podporządkowania się Rosji i Niemcom, to są żarty". - Polska potrafiła zorganizować nawet kraje regionu, na których zależy PiSowi. PO potrafiła zorganizować silną grupę nacisków - dodał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (396)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 235 razy 81

  Kaczor nie potrafi znależć sojuszników , on wszędzie widzi wrogów , nawet Węgrzy głosowali za wszczęciem procedury sprawdzającej , chociaż miał prezio obgadane z Orbanem że tak nie będzie , widać nawet oni poznali się na kłamstwach pisiorów i ich olali

 • swientyjacenty

  Oceniono 219 razy 69

  Dlaczego pisowskie trole nie są w stanie napisać czegoś konstruktywnego, tylko obrażają? Odpowiedź jest prosta - to najwierniejsza armia Prezesa Kaczyńskiego, który również nie stworzył nigdy niczego konstruktywnego, za to w obrzucaniu inwektywami jest mistrzem! Mylę się? No to proszę mi przypomnieć co ten kraj w ciągu ostatnich 25 lat zawdzięcza Prezesowi Kaczyńskiemu?

 • zyks

  Oceniono 203 razy 61

  A co mógł mądrego powiedzieć Duda w Brukseli - widzieliśmy dzisiaj. Mógł się głupkowato uśmiechać. A Szydło jutro w Strasbourgu? Tyle samo, albo doda coś o tej sakramentalnej Kolonii. Oni oboje mogą się swoją swadą popisywać w Polsce, pewni gromkich oklasków i nocnego akceptującego rechotu w Sejmie. A tam, to stękają klnąc w duszy Naczelnika, który każe im świecić oczami, siedząc bezpiecznie ze swoim kotem w bunkrze na Nowogrodzkiej. Pan każe, sługa musi.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 168 razy 40

  Prośba: Panie Migalski pamiętam jak 6 lat temu głośno protestował pan przeciw wspólnemu lotowi jednym samolotem do Moskwy na 65 rocznicę zakończenia IIWŚ prezydenta Lecha Kaczyńskiego i gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Chciał pan zafundować bilet generałowi na inny samolot (rozumiem, że w jedną stronę). Dał pan ponoć na mszę, by do tego nie doszło. I Pan Bóg wysłuchał. Nie polecieli. Nawiasem mówiąc jest to jedyny znany mi przypadek, by opatrzność spełniła zadość czyimś modłom. Może się pan jeszcze raz pomodli, da na mszę w odpowiedniej intencji... Tylko w panu i Panu nadzieja. Niech mnie wszyscy diabli!

 • herbalworld

  Oceniono 78 razy 38

  Apeluję do PiS, aby nie wyrzucał z roboty pana Lisa.To co ten pan robi, to najlepsza propaganda pro PiS-owska.Panu Lisowi wydaje się, że widz jest nawet głupszy nim to się może wydawać, ale powiem tylko, że ten pan się myli.Nie byłem nigdy za PiS-em, ale im słucham i oglądam Lisa, tym bardziej jestem za PiS.

 • chloe7611

  Oceniono 194 razy 36

  Co ten Lis opowiada? Przeciez dzisiaj "Wiadomosci" podaly, ze nasz prezydent kochany Andrzej Duda takiego nokauta zasadzil Tuskowi w Brukseli, ze az Merkel z Junckerem musieli go podnosic z kolan. A Lis jakies bajki wciska, ze prezydent nieprzygotowany...

 • herbalworld

  Oceniono 76 razy 34

  Radzę poszukać w internecie kim jest pan Smolar i kto finansuje fundację Batorego.Jeśli będziemy wiedzieli kim jest ten pan,co robił, to zrozumiemy dla kogo pracuje i w czyim interesie.

 • fakiba

  Oceniono 178 razy 34

  Duda nie mógł się lepiej przygotować , bo to prezio go przygotowywał i wytyczne mu dawał , a ostatnio ma mało czasu bo zajęty jest knuciem i rozwalaniem Polski

 • felicjan.dulski

  Oceniono 152 razy 26

  Są dwa poważne powody dla których wolska mi zbrzydła:
  zbyt głośne dud beczenie, nadmiar tępego szydła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje