Duda nie miał dobrej riposty na docinki Tuska? Nic nie szkodzi - "Wiadomości" TVP1 znalazły "odpowiednią"

Poniedziałkowe wydanie

Poniedziałkowe wydanie "Wiadomości" w TVP1 (Fot. za http://wiadomosci.tvp.pl/)

Materiał o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem w Brukseli był pierwszym, jaki pojawił się w poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości". Uszczypliwości szefa RE pod adresem rządu PiS zostały zestawione m.in. z fragmentem "Nocnej zmiany" - filmu wyreżyserowanego przez nowego prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z materiału dowiedzieliśmy się m.in., że "szef RE dał do zrozumienia, że negatywne opinie o Polsce, to efekt działań obecnego rządu" oraz, że "Donald Tusk nie wzniósł się ponad spory polsko-polskie, mentalnie pozostał nadal szefem PO i ma negatywne zdanie o obecnym rządzie, nie potrafi spojrzeć na sprawę z punktu widzenia stanowiska szefa RE".

Ale "prawdziwą burzę wśród publicystów wywołały te słowa" Tuska: "W Brukseli pracuje się w dzień, nie w nocy, i to nie sprzyja spiskom".

- To aluzja do trybu pracy polskiego Sejmu po wygranych przez PiS wyborach, ale wszyscy pamiętają, że unijne szczyty często trwają do białego rana, a sam Donald Tusk przed laty brał udział w nocnym odwołaniu rządu Jana Olszewskiego - wyjaśnił autor materiału.

W tym samym momencie widzowie zobaczyli fragment filmu "Nocna zmiana", wyreżyserowanego przez Michała Balcerzaka i Jacka Kurskiego, obecnego szefa TVP. Uściślijmy - fragment, na którym widać młodego Donalda Tuska mówiącego do zebranych na rozmowach dot. powołania nowego rządu: "Panowie, policzmy głosy":- Wtedy Donaldowi Tuskowi noc nie przeszkadzała - spuentował sprawę w materiale Piotr Semka, prawicowy publicysta i współautor (obok Jacka Kurskiego) książki "Lewy czerwcowy", na podstawie której powstał film "Nocna zmiana".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Ewa Godlewska-Jeneralska Ciąg dalszy czystki w TVP. Wydawca "Panoramy" zwolniona po 30 latach pracy
 • Wicepremier Mateusz Morawiecki Obniżka ratingu? Minister w 20 sekund podsumowuje sytuację Polski i... niechcący chwali PO
Komentarze (723)
Duda nie miał dobrej riposty na docinki Tuska? Nic nie szkodzi - "Wiadomości" TVP1 znalazły "odpowiednią"
Zaloguj się
 • dokowski

  0

  Tępaki nie kojarzą, że Tusk wtedy w nocy pracował w Polsce, a nie w Brukseli.

 • ta.deusz

  Oceniono 3 razy -1

  Tusku!!! Musisz :)))

  www.europejczycy.info/109648/artykuly/rozlicza-syna-tuska-za-olt-express/

 • kaszub102

  Oceniono 3 razy -1

  Haha Tusek za-o-ra-ny!

 • czesio48

  Oceniono 4 razy 0

  Tusk główny specjalista w docinkach i wygryzaniu innych, a polskość od dawna mu ciążyła i takie postacie działają w uni i dlatego tak marna ta unia

 • paragraf-22

  Oceniono 4 razy 2

  Ja przeniosłem się do Wydarzeń w Polsacie już na drugi dzień po wprowadzeniu "nowych rządów", tylko no właśnie - co z tym abonamentem?

 • jasna0

  Oceniono 5 razy 1

  Grunt to obiektywna TVPis bo o ten obiektywizm w mediach przecież PIS walczył, nawet Broszkowa o tym wspominała dzisiaj w swoim unijnym expose
  Tylko kto w to uwierzył????

 • citisus

  Oceniono 6 razy -2

  Noooo Kraśko ostał ci się jeno RynszTok FM :-)))
  Właściwe miejsce....

 • danpol2

  Oceniono 6 razy 0

  Dlaczego Tusk nie jest jeszcze aresztowany ? Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? Powinien zostać na tentychmiast aresztowany, przy najbliższej bytności na Okęciu. Na co Pan Minister Ziobro jeszcze czeka, aż Tusk bryknie poza UE, unikając odpowiedzialności za zniszczenie kraju i 96-cio krotne morderstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje