Duda nie miał dobrej riposty na docinki Tuska? Nic nie szkodzi - "Wiadomości" TVP1 znalazły "odpowiednią"

18.01.2016 20:41
Poniedziałkowe wydanie

Poniedziałkowe wydanie "Wiadomości" w TVP1 (Fot. za http://wiadomosci.tvp.pl/)

Materiał o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem w Brukseli był pierwszym, jaki pojawił się w poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości". Uszczypliwości szefa RE pod adresem rządu PiS zostały zestawione m.in. z fragmentem "Nocnej zmiany" - filmu wyreżyserowanego przez nowego prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z materiału dowiedzieliśmy się m.in., że "szef RE dał do zrozumienia, że negatywne opinie o Polsce, to efekt działań obecnego rządu" oraz, że "Donald Tusk nie wzniósł się ponad spory polsko-polskie, mentalnie pozostał nadal szefem PO i ma negatywne zdanie o obecnym rządzie, nie potrafi spojrzeć na sprawę z punktu widzenia stanowiska szefa RE".

Ale "prawdziwą burzę wśród publicystów wywołały te słowa" Tuska: "W Brukseli pracuje się w dzień, nie w nocy, i to nie sprzyja spiskom".

- To aluzja do trybu pracy polskiego Sejmu po wygranych przez PiS wyborach, ale wszyscy pamiętają, że unijne szczyty często trwają do białego rana, a sam Donald Tusk przed laty brał udział w nocnym odwołaniu rządu Jana Olszewskiego - wyjaśnił autor materiału.

W tym samym momencie widzowie zobaczyli fragment filmu "Nocna zmiana", wyreżyserowanego przez Michała Balcerzaka i Jacka Kurskiego, obecnego szefa TVP. Uściślijmy - fragment, na którym widać młodego Donalda Tuska mówiącego do zebranych na rozmowach dot. powołania nowego rządu: "Panowie, policzmy głosy":- Wtedy Donaldowi Tuskowi noc nie przeszkadzała - spuentował sprawę w materiale Piotr Semka, prawicowy publicysta i współautor (obok Jacka Kurskiego) książki "Lewy czerwcowy", na podstawie której powstał film "Nocna zmiana".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (723)
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 520 razy 332

  No, brawo. Polityczna agitka pana Kur…skiego jako przykład w "obiektywnych, narodowych mediach". Ten film ma tyle wspólnego z prawdą historyczną co "Kubuś Puchatek" z faktami na temat życia niedźwiedzi.

  I ja mam na tę tępą propagandę płacić abonament?…

 • xerathus

  Oceniono 417 razy 263

  Teraz lepiej być dziwką niż prezenterem w TVP - uczciwsza praca i mniejszy wstyd.

 • nuclearsnake

  Oceniono 427 razy 251

  Nocna Zmiana - trafne podsumowanie rządów premiera i prezydenta (w jednym) Szczerbosława WolskęSława przybierającego w pierwszym przypadku twarz swojej premierowej kukły - StraSzydło, a w drugim przypadku twarz innej swojej kukły, tym razem prezydentowej - Du*y, nic więc dziwnego, że ten horror zwany przez PiSuar "obradami" przeprowadzany jest w godzinach nocnych

 • annamamaj

  Oceniono 373 razy 221

  Ta...Pisiorki uwielbiają krytykować. Ale niech no tylko ktoś šmie skrytykowac ich.... Boli oj boli i jak dzieci się rzucają.

 • jurek4491

  Oceniono 314 razy 162

  Takie są standardy i obiektywizm tej telewizji pod rządami PiSdy .

 • faustxyz

  Oceniono 252 razy 114

  Kurski pewnie dalej zarabia na tym gniocie, dodatkowa prywata+promocja za friko. No tak Kurski to także "artysta" jak Wildstein, za chwilę i on dostanie nagrodę od Glińskiego za "wybitność" z naciskiem na bitność po pisiej stronie. Parada klownów.

 • szatan2012

  Oceniono 201 razy 77

  weź Kurski, ta nocna zmiana to rozrywka dla ciemnego ludu, ty cyniczny bucu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje