Bronisław Wildstein nagrodzony najwyższym stopniem medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

18.01.2016 20:37

ADAM STĘPIEŃ

1. Bronisław Wildstein został odznaczony medalem Gloria Artis
2. Pisarz i publicysta otrzymał najwyższy, pierwszy stopień wyróżnienia
3. Wyróżnienie przyznał minister kultury Piotr Gliński.

Polub i bądź na bieżąco!

Bronisław Wildstein, jak podaje Polskie Radio, jest pewien, że będzie zapamiętany przede wszystkim jako pisarz. "Podkreślił, że literatura jest najgłębszą rzeczą, którą jest w stanie stworzyć. Publicystyka, mimo że ważna, jest jego zdaniem bardziej 'doraźna'" - podała stacja.

"Minister kultury Piotr Gliński tłumaczył, że dla jego pokolenia Bronisław Wildstein był bohaterem. Wicepremier wspominał swoją działalność w Studenckim Komitecie Solidarności i zaznaczył, że krakowski oddział tej organizacji, w którym działał Bronisław Wildstein, był niedoścignionym wzorem" - czytamy na stronie Polskiego Radia.

Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" to polskie odznaczenie resortowe, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Wildstein jest autorem m.in. powieści "Mistrz" i "Dolina Nicości" oraz zbiorów opowiadań "O zdradzie i śmierci" i "Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością". Obecnie jest publicystą m.in. "Gazety Polskiej Codziennie" oraz tygodnika "wSieci" i "Do Rzeczy".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (303)
Zaloguj się
 • norymberdzki

  Oceniono 150 razy 134

  Takie czynności były do przewidzenia po wygranych przez PIS wyborach. Tylko wyborcy PIS-u tego nie przewidzieli, bo mieli oczy zamglone wizją 500+ i wcześniejszym przechodzeniem na głodowe emerytury.

 • ziaburek

  Oceniono 237 razy 117

  Ja tam ci, Wiildstein, nie będę przypominał z czego zostaniesz najbardziej zapamiętany...

 • norymberdzki

  Oceniono 117 razy 107

  Jedni "ułaskawiają" swoich, drudzy wyróżniają swoich. "Swoiste" towarzystwo.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 223 razy 103

  Jaja jak berety. Na szczęście autorytet pana Piotrusia jest na poziomie pisobolszewickiego politruka, więc nie ma się czym przejmować.

 • klara551

  Oceniono 217 razy 93

  Jaki minister od kultury tacy i laureaci.Przy takim mini kulturowym to i Chopin i Mickiewicz ,ba Reymont wylądowali by na indeksie.

 • szaja25

  Oceniono 188 razy 70

  Teraz kocmołuchy maja swoje pięć minut ,będą nadrabiać stracony czas, będą się odznaczać na potęgę, bo w "normalnych" warunkach nikt by nawet nie pomyślał, żeby ich uhonorować.

 • notozobaczymy

  Oceniono 85 razy 61

  Nie przesadzajmy. BW jest pisarzem, ma jakieś osiągnięcia na polu kultury, działał w swoim czasie na rzecz kultury niezależnej. Ta wiadomość brzmi żenująco nie z uwagi na BW, a z uwagi na PG i jego zachowanie wobec profesor Omilanowskiej.

 • ar.co

  Oceniono 170 razy 56

  "Bronisław Wildstein, jak podaje Polskie Radio, jest pewien, że będzie zapamiętany przede wszystkim jako pisarz."
  Nie, panie Wildstein. Będzie pan zapamiętany przede wszystkim jako złodziej, który wykradł z IPN katalog, uznany przez pana błędnie za listę agentów. I ta "lista" jest i będzie jedynym obiektem, łączonym z pana nazwiskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje