Oddałbyś swoją kurtkę zmarzniętemu chłopcu? Norweski eksperyment w Polsce [WIDEO]

Eksperyment ze zmarzniętym dzieckiem

Eksperyment ze zmarzniętym dzieckiem (YouTube.com/Reżyser Życia)

Jest środek zimy, a mały chłopiec siedzi na ławce bez kurtki. Reakcje przechodniów? Było ich zaledwie kilka. Większość osób przeszła wobec dziecka obojętnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Bloger Reżyser Życia przeprowadził polską wersję eksperymentu norweskiej organizacji SOS Children's Villages. W Oslo na zmarznięte dziecko zwracali uwagę niemal wszyscy, a większość osób dawała chłopcu swoje ubranie. A jaki był efekt eksperymentu w Polsce? Niestety większość przechodniów była obojętna.Ekperyment SOS Chlidren's Villages powstał, by zwrócić uwagę na sytuację małych Syryjczyków. "Dzieci w Syrii zamarzają, a Ty możesz pomóc" - pisali organizatorzy akcji i zachęcali do wpłacania pieniędzy na budowę wiosek dziecięcych.

Polska wersja filmu nie została przygotowana przez organizację charytatywną. Ma jedynie pokazać, jak niewiele osób reaguje na krzywdę osób, które mijamy na co dzień. - Znajdźmy czasem trochę ciepła - fizycznego i metaficzycznego dla ludzi wokół - mówi na zakończenie bloger Reżyser Życia, autor nagrania.

Zobacz, jak przebiegł eksperyment w Norwegii >>>

Zobacz więcej filmów Reżysera Życia>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Strażniczka miejska z Poznania pomogła bezdomnemu znaleźć dom i pracę Strażniczka miejska dała bezdomnemu dom, a potem znalazła pracę
 • Ojciec Diany Kim krótko po tym, jak został znaleziony przez córkę oraz fotografia z jej dzieciństwa Przez lata fotografowała bezdomnych. Pewnego dnia znalazła wśród nich własnego ojca
 • Donald grający ''Come sail away'' Ten bezdomny ma tylko jedno marzenie: chce, żeby to nagranie zobaczył jego syn
Komentarze (234)
Oddałbyś swoją kurtkę zmarzniętemu chłopcu? Norweski eksperyment w Polsce [WIDEO]
Zaloguj się
 • 0

  no Polacy wolą dać pedofilom z kościoła lub Rydzykowi na tace, niż małemu marznącemu się dziecku

 • Joanna Dorębska

  0

  Jedna drobna kwestia. Żeby eksperymenty można było porównać, powinny one być do siebie tak podobne, jak to tylko możliwe. Ławka przy ruchliwym chodniku to zupełnie inne miejsce niż przystanek, na którym ludzie stoją chwilę i to w grupie innych osób, które mają okazję zobaczyć ich zachowania. Polska wersja eksperymentu odbywa się w innych okolicznościach, na moje oko także w niższej temperaturze. Nie twierdzę, że w Polsce nie ma znieczulicy, ale różnicy między nami a Norwegami nie można stwierdzic na podstawie tych dwóch tylko pozornie podobnych eksperymentów. Co więcej z doświadczenia wiem, że dla Norwega zdjęcie kurtki na zimnie jest o wiele bardziej naturalnym pomysłem niż dla Polaka.

 • karol.sk

  0

  Przecież wiadomo, że w Polsce katolicy są tylko z nazwy...żadna nowość...

 • qs-group

  Oceniono 4 razy 4

  Kurtka?
  To nie są tanie rzeczy Panie Boczek!
  To drogie jest

 • plorg

  Oceniono 7 razy 1

  Taki "ekperyment" można nagrywać w jakichkolwiek warunkach, a później wybrać tylko sceny odpowiadające wcześniej założonej tezie. Jakby u władzy była PO, to pokazanoby wszystkie sceny pochylania się nad dzieckiem zatroskanych obywateli. Kiedy u władzy jest PiS to pokazuje się obojętnie przechodzących ludzi. Film jak papier - przyjmie wszystko!

 • Bernard Saczuk

  Oceniono 2 razy 2

  Tam chłopiec siedział na przystanku co ma o tyle kolosalne znaczenie że stojąc parę minut jesteś w stanie zaobserwować co się dzieje i dać sobie czas na reakcję.... jeśli robimy coś porównawczego to stwórzmy przynajmniej podobne warunki.......

 • plorg

  Oceniono 5 razy 1

  Jaka ta Polska okropna! Co wy tu jeszcze Michnik robicie?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje