Oddałbyś swoją kurtkę zmarzniętemu chłopcu? Norweski eksperyment w Polsce [WIDEO]

18.01.2016 18:04
Eksperyment ze zmarzniętym dzieckiem

Eksperyment ze zmarzniętym dzieckiem (YouTube.com/Reżyser Życia)

Jest środek zimy, a mały chłopiec siedzi na ławce bez kurtki. Reakcje przechodniów? Było ich zaledwie kilka. Większość osób przeszła wobec dziecka obojętnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Bloger Reżyser Życia przeprowadził polską wersję eksperymentu norweskiej organizacji SOS Children's Villages. W Oslo na zmarznięte dziecko zwracali uwagę niemal wszyscy, a większość osób dawała chłopcu swoje ubranie. A jaki był efekt eksperymentu w Polsce? Niestety większość przechodniów była obojętna.Ekperyment SOS Chlidren's Villages powstał, by zwrócić uwagę na sytuację małych Syryjczyków. "Dzieci w Syrii zamarzają, a Ty możesz pomóc" - pisali organizatorzy akcji i zachęcali do wpłacania pieniędzy na budowę wiosek dziecięcych.

Polska wersja filmu nie została przygotowana przez organizację charytatywną. Ma jedynie pokazać, jak niewiele osób reaguje na krzywdę osób, które mijamy na co dzień. - Znajdźmy czasem trochę ciepła - fizycznego i metaficzycznego dla ludzi wokół - mówi na zakończenie bloger Reżyser Życia, autor nagrania.

Zobacz, jak przebiegł eksperyment w Norwegii >>>

Zobacz więcej filmów Reżysera Życia>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (234)
Zaloguj się
 • dddupa

  Oceniono 57 razy 39

  Cholerni Ateiści ze Skandynawii znowu okazali się lepszymi ludźmi niż rodzimi Katolicy. Piekło jeśli istnieje to jest pełne Katolików, jestem pewny.

 • wyrwana.z.kontekstu

  Oceniono 55 razy 31

  99 proc. katolików i wszystko jasne. Nie chodzę do kościoła ale (pewnie właśnie dlatego) NIE WYOBRAŻAM SOBIE, żebym nie pomogła dziecku w takiej sytuacji.

 • Jacek Kepka

  Oceniono 34 razy 26

  A mówią, że to młode pokolenie to takie owakie, a tu proszę. Mam wrażenie, że wielu starszych mogłoby brać przykład z młodych ludzi, którzy tutaj okazali serce. Piękne :)

 • k_psycho

  Oceniono 16 razy 14

  Spora roznica w obu eksperymentach polega na tym, ze w Oslo chlopczyk siedzial na przystanku, nie na lawce w parku. Ludzie, ktorzy sie nim zainteresowali byli innymi "przystankowiczami", ktorzy sie przysiedli obok niego. Po 1-2 minutach zaczynali sie chlopcem interesowac. Warto byloby w Polsce sprobowac w podobny sposob.

 • xagona

  Oceniono 23 razy 13

  nawet eksperymentu nie potrafimy odtworzyć. Jest nieporównywalny z oryginałem z prostego powodu. Tam dzieciak siedział w nieco zamkniętej przestrzeni na przystanku, gdzie ludzie stali, zwalniali. Tutaj widać, że połowa nie zwróciła uwagi, że w ogóle coś się obok nich dzieje, bo rozmawiali przez telefon, spieszyli się do pracy itp. Mogłaby tam leżeć walizka z milionem i też by przeszli obojętnie.

 • kloceklego

  Oceniono 18 razy 12

  stara baba: nie jest ci za gorąco?
  daj mu swój moherowy beret to mu będzie cieplej

 • phugoid

  Oceniono 23 razy 11

  bo w wolsce mozna byc latwo posadzonym o pedofilie, wiec lepiej sie do dzieciaka nie zblizac... prawda?

 • kobra2908

  Oceniono 17 razy 9

  Jak wypadł? Normalnie jak to w kraju "krześcijańskim" ... żal

 • adin_null_adin

  Oceniono 82 razy 8

  Wybić szybę z ciepłem i aresztować rodziców chłopca za znęcanie się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje