Pierwsze aresztowanie ws. napaści seksualnych na kobiety w Kolonii. Zatrzymany to 26-letni uchodźca

18.01.2016 17:23
Niemiecka policja

Niemiecka policja (Martin Meissner (AP Photo/Martin Meissner))

1. Aresztowano pierwszego podejrzanego ws. napaści na kobiety w Kolonii
2. Zatrzymany to 26-letni Algierczyk z ośrodka dla uchodźców w Kerpen

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prokuratura zarzuca podejrzanemu, że działając w grupie, dokonał napaści seksualnej na kobietę, a następnie ukradł jej telefon komórkowy.

Mężczyzna został zatrzymany podczas weekendu wraz z drugim Algierczykiem, któremu zarzuca się jedynie kradzież telefonu. Obaj imigranci mieszkają w schronisku w Kerpen na terenie kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Aresztowany nie ustosunkował się dotąd do zarzutów - pisze agencja dpa.

Kolońska prokuratura prowadzi postępowanie wobec 21 podejrzanych. Ośmiu z nich przebywa w areszcie śledczym. Podejrzani są o kradzieże.

Masowe napaści w noc sylwestrową

W noc sylwestrową przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Z pierwszych ustaleń wynika, że w zajściach uczestniczyli niemal wyłącznie imigranci, pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Grupki mężczyzn tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji. Od poszkodowanych w Kolonii na policję wpłynęło ponad 600 zawiadomień o przestępstwie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje