Belg powiązany z zamachami w Paryżu aresztowany w Maroku

18.01.2016 16:31
Paryż, dzień po zamachu

Paryż, dzień po zamachu (MARKUS SCHREIBER/AP)

1. W Maroku zatrzymano Belga powiązanego z listopadowymi zamachami w Paryżu
2. Na razie nie wiadomo, kim jest mężczyzna i co łączy go z zamachowcami
3. W atakach terrorystycznych w stolicy Francji zginęło 130 osób

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak poinformowało marokańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w ręce policji wpadł Belg marokańskiego pochodzenia, który ma być "ściśle powiązany" z zamachowcami z Paryża. Mężczyzna został zatrzymany w piątek w mieście Al-Muhammadija, w pobliżu Casablanki.

Według wstępnych ustaleń, zatrzymany Belg początkowo dołączył w Syrii do organizacji Front al-Nusra, będącej lokalną filią Al-Kaidy, a następnie został zwerbowany przez Państwo Islamskie (IS). Przeszedł też szkolenie z posługiwania się bronią i nawiązał kontakty z przywódcami IS, w tym z człowiekiem, który był "mózgiem ataków terrorystycznych w stolicy Francji" - głosi komunikat ministerstwa.

Jak ustalili marokańscy śledczy, podejrzany opuścił następnie Syrię, udał się do Turcji, Niemiec i Belgii, by stamtąd przez Holandię wyjechać do Maroka. Ministerstwo poinformowało, że Belg stanie przed sądem, gdy tylko zakończone zostanie śledztwo. Bruksela nie skomentowała informacji o aresztowaniu Belga.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (40)
Belg powiązany z zamachami w Paryżu aresztowany w Maroku
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 4 razy 2

  Mam obawy co do tego, że więzienia w niektórych państwach afrykańskich i Bliskiego Wschodu są otwierane a zwalniani przestępcy otrzymują bilet i nakaz wyjazdu do Unii, która przyjmuje każdego, nawet zbiorowych gwałcicieli czy zabójców. A potem, gdy Unia wychwyci jakiegoś, to nie ma gdzie go odesłać, bo tamte kraje odmawiają:)))
  Czy zauważyliście jaka w ramach Unii toczy się gierka pomiędzy zadłużoną po uszy Gracją a Niemcami? Niemcy gnietli Greków, wytykali im lenistwo, kazali uszczelniać budżet, uwarunkowywali dalsze wsparcie od przyjmowania pakietów naprawczych. Grecy zaciskali zęby, aż wreszcie, zaczęli wysyłać wszystkich przybywających imigrantów dalej = do Niemiec, aby zrobić tamtym bajzel. Ale teraz Niemcy zaczęli masowo odsyłać imigrantów, Austriacy również i grozi, że będą masowo odsyłani do Grecji. Grecy poczuli smród i ........zaczęli chwalić panią Merkel:))))
  I na końcu o samych Niemczech.
  Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nawet jak policja w Niemczech zidentyfikuje sprawców napaści na kobiety w Kolonii i innych miastach, zidiociały wymiar sprawiedliwości wypuści ich lub wymierzy niskie kary. Takie są doświadczenia w karaniu sprawców pochodzenia muzułmańskiego. Wynika to zapewne z faktu, że Niemcy są krajem, w którym słowo kanclerza jest brane pod uwagę przez teoretycznie wolne media i sądy. A kanclerz do tej pory starała się wszystko zamiatać pod dywan.
  Jeszcze bardziej kuriozalne jest to, że muzułmanie skazani na jakieś kary za napastowanie kobiet, odbiorą to jaką wielkie nieporozumienie i niesprawiedliwość, bo w ich krajach za takie czyny KARANE SĄ KOBIETY A NIE MĘŻCZYŹNI. Dlatego, gdy muzułmanie staną się wielką siłą na zachodzie i północy Europy ze względów rozrodczych, biada Europejkom. Wybijcie sobie z głowy jakieś biegania po mieście czy parku, baseny, spódnice, odkryte ramiona i głowy. Które z was głosują na lewicę i inne partie tzw poprawnie polityczne, muszą mieć pustkę zamiast mózgu:)))

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 1 raz 1

  Ale głupol - przecie w tym Maroku jako Belg się bardzo wyróżniał z tłumu i go znaleźli.

  Trzeba się było w jakimś kraju niebieskookich blondynów ukrywać ???

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 119 razy -5

  Belgia zawsze słynęła z czekolady. Żydów szlifujących diamenty i ostatnio z zamachowców z Maghrebu - sorry, ale taki klimat :)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 91 razy 5

  A kiedyś Biedroń chciał mieć ślub w Brukseli ... z Krzysztofem, ale nie wybrali go do PE, więc został preziem Słupska :)

  ht tp://newobserveronline.com/invaders-stone-sex-deviants-in-dortmund/

 • bartolej

  Oceniono 1 raz 1

  "Belg" mówicie? Czyli jest to dowód na to, że arabowie radykalizują się w kolejnym pokoleniu, więc przyjmowanie ich do Europy, to kręcenie sobie sznura na szyję!

 • bartolej

  Oceniono 5 razy 3

  No proszę, Mohamed maksymalnie w drugim pokoleniu mieszkający w Belgii, to Belg, a tymczasem Żydzi od blisko tysiaca lat mieszkający w Polsce, którzy zginęli w wojnie, to nadal Żydzi, a nie Polacy...

 • kirgar

  Oceniono 107 razy 7

  Taki z niego Belg jak z Adama Polak. buahahahaha....

 • villiers

  Oceniono 128 razy -12

  >>>Belg marokańskiego pochodzenia, który ma być "ściśle powiązany" z zamachowcami..<<<
  >>>Na razie nie wiadomo, kim jest mężczyzna i co łączy go z zamachowcami <<<

 • darmowy1

  Oceniono 6 razy 6

  Pewnie nie jeden Marokańczyk, Algierczyk, Sudańczyk może powiedzieć "wszyscy jesteśmy Belgami"...
  i wyłączcie komentarze. Dla naszego dobra. Bo wiecie lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje