Szydło niespodziewanie o dumie z członkostwa w UE. "Powiem, że Polska jest wspaniałym państwem"

18.01.2016 15:54
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Premier Szydło leci do Strasburga na debatę o Polsce
2. Przed wylotem mówiła o dumie i radości z członkostwa w UE
3. Zapowiedziała też, że w PE opowie o "dobrych zmianach" w Polsce


- Nie zostały przekroczone ani złamane żadne zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Przestrzegamy i szanujemy traktaty Unii Europejskiej, jesteśmy członkiem UE, jesteśmy z tego dumni i cieszymy się, ale chcemy, żeby Unia rozumiała, że Polska ma prawo do decyzji wewnętrznych służących obywatelom danego kraju - mówiła premier Szydło na lotnisku, tuż przed wylotem do Parlamentu Europejskiego.

Premier zadeklarowała, że jej rząd jest "otwarty na dialog". - Debata w Parlamencie Europejskim to okazja by powiedzieć o dobrych zmianach które w Polsce się dzieją. Powiem o tym, że Polska jest wspaniałym państwem, rozwijającym się, że Polacy to ludzie, którzy chcą godnie żyć i dzisiaj realizujemy wspólnie z obywatelami program dobrej zmiany - wyjaśniła.

Europa ma inne problemy

Zdaniem Szydło Europa ma "dużo więcej problemów, którymi powinna się zająć". - Polska chce pomóc w rozwiązaniu tych problemów, chociażby kryzysu migracyjnego. Chcemy pomóc, chcemy się włączać. Nie ma powodu żeby zajmować się sprawami Polski, trzeba rozwiązywać poważne problemy, z którymi UE się styka - stwierdziła.

Debata w Parlamencie

Beata Szydło ma reprezentować Polskę podczas debaty Parlamentu Europejskiego o naszym kraju. Przed dyskusją, premier ma rozmawiać z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. Planowane są także spotkania polskiej premier z liderami frakcji politycznych w PE.

Debata zaplanowana jest na wtorek na godz. 16. Ma potrwać półtorej godziny. W pierwszej kolejności głos ma zabrać reprezentant prezydencji, a także wiceszef Komisji Europejskiej, który będzie mówił o uruchomionym 13 stycznia pierwszym etapie procedury ochrony państwa prawnego wobec Polski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (184)
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 237 razy 117

  Wróci do warszawy, popatrzy na prezesa i okaże się, że jednak Polska w ruinie.

 • adam.2x

  Oceniono 200 razy 80

  PiS na wodę. Gdzie flagi europejskie? Chodzi wam tylko o kasę a strach za pupy ściska że mogą tego nie dać.

 • antylitania_chwili

  Oceniono 192 razy 76

  'Nie zostały złamane żadne zasady demokratycznego państwa' taa... a niewykonanie wyroków TK i ustawa paraliżująca jego działanie? To nie są kluczowe elementy demokratycznego państwa, która właśnie zdemolowaliście, co?! O mediach i inwigilacji nie wspomnę, bo to choć ważne nie jest kluczowe...

 • senior2244

  Oceniono 191 razy 73

  Popieprzyło się PiSuarom w główkach i nie wiedzą jak jest naprawdę, czy Polska jest w ruinie czy w stanie najlepszym od czasu komuny. Argumentów używają w zależności od potrzeb. Ostatnio wpadli w panikę bo zaczyna im się grunt z pod nóg usuwać i mówią że jest wspaniale.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 183 razy 65

  Polska jest wspanialym krajem ,tylko rzad do kupra .

 • zigzaur

  Oceniono 171 razy 51

  Brocha, przeproś i spieprzaj. I powiedz pani Dudowej, żeby kazała mężowi odblokować wszystkie etaty.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 169 razy 51

  " rząd jest "otwarty na dialog"...
  Otwarty dialog widac na posiedzeniach Sejmu ,jak marszalek ,bez szkoly ,opozycji mikrofon wylacza .

 • sebione11

  Oceniono 157 razy 43

  No już całkiem odleciała, a ja głupi myślałem cały czas ze Polska jest w ruinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje