"Fakt": Zamiast 500 będzie tylko 400 złotych na dziecko? Resort odpowiada

Programem "Rodzina 500 plus" mieliby zostać objęci także studenci, jednak wtedy rząd musiałby obciąć wysokość świadczenia o 100 złotych - donosi "Fakt". - Taka zmiana nie była przewidziana na żadnym etapie - odpowiada ministerstwo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Okładka gazety krzyczy: "Zamiast 500 tylko 400 złotych na dziecko?!". Według "Faktu", podczas weekendowego wyjazdu posłów klubu PiS miała być dyskutowana obniżka w wysokości świadczenia w sztandarowym projekcie socjalnym partii. Dlaczego?

Anonimowe źródło donosi, że wielu posłów postulowało objęcie świadczeniem także studentów będących na utrzymaniu rodzin. Jednak żeby wprowadzić ustawę w takim kształcie, jego wysokość należałoby obciąć o 100 złotych.

Czy tak się stanie? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowało specjalne oświadczenie.

Oświadczenie ministerstwa

"Na żadnym etapie konsultacji programu "Rodzina 500 plus" nie była przewidziana zmiana wysokości świadczenia. Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci wprowadzający program "Rodzina 500 plus" przeszedł uzgodnienia międzyresortowe i jest w trakcie konsultacji społecznych. Uwagi można zgłaszać do 22 stycznia", czytamy w oświadczeniu.

Na realizację programu ma zostać przeznaczone 17 mld zł. Świadczenie ma przysługiwać na drugie i kolejne dziecko; a w rodzinach, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (333)
"Fakt": Zamiast 500 będzie tylko 400 złotych na dziecko? Resort odpowiada
Zaloguj się
 • lukki69

  Oceniono 1 raz 1

  Kto uwierzył lub na tej podstawie wybierał to ma prawo teraz czuć się idiotą:) Może to nauczy Was czegoś na kolejne wybory,a na pewno dzięki rozmachowi pisiorów wielu ludzi nauczy się śledzić scenę polityczną między wyborami i na tej podstawie wybierać....

 • gdsta

  Oceniono 1 raz -1

  popatrzcie ile każdemu z Was zabiorą by rozdać
  oby rozdali bardziej potrzebującym, i rozsądnym
  oby!

 • lukki69

  Oceniono 3 razy 1

  Jakim prawem pisiory będą wspierać polskie rodziny zamiast migracje zarobkowe??????

 • trolololollo

  Oceniono 2 razy -2

  Czy wy kołtuny z żydowskiej gazety dla Polaków zawsze musicie mącić ludziom w głowach? Za parę dni to nie bedzie żadna informacją, ale ludzie pozostaną odpowiednio "podgrzani" po waszych kłamliwych paszkwilach. O to wam chodzi? O sianie zamętu? W manipulacji jesteście najlepsi, Goebbels mógłby sie od was uczyć.

 • korniz

  Oceniono 1 raz -1

  jestem za

 • pyzinek

  Oceniono 3 razy 3

  "pińcet" na kota dajcie!

 • marce1977

  Oceniono 4 razy 0

  Ludzie nie doczytali po prostu jak zwykle umowy - małym druczkiem było że to 500 to przed opodatkowaniem więc wyjdzie circa 400 i teraz robią wielkie halo. A do tego w dalszej części jest coś jeszcze mniejszym druczkiem, coś o tym że się będzie należało nielicznym a zabierać się będzie wszystkim czy jakoś tak...

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 7 razy -1

  Program 500zł na dziecko jest wyjątkowo niesprawiedliwy dla rodzica wychowującego samotnie dziecko. Próg 800 zł na członka rodziny bardzo ogranicza możliwości podniesienia poziomu życia w rodzinie niepełnej. Jak czują się te matki , które muszą utrzymać dziecko i siebie za 2000zł wiedziąc ,że w rodzinach w których taki dochód jest na jednego członka i jeszcze dostaną dodatkowe środki. Pieniądze te powinny być przeznaczone dla każdego dziecka wyłącznie na jego potrzeby , czyli szkołę ,zajęcia dodatkowe, ubrania itp bez względu na ilość dzieci. PIS nie pomyślał o dzieciach w rodzinach niepełnych a one i tak już są poszkodowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX