Szydło: "Sprawy polskie" mają przykryć kompromitację Niemiec po wydarzeniach w Kolonii

Decyzja KE była polityczna - czytamy w wywiadzie udzielonym przez premier Beatę Szydło w tygodniku "Do Rzeczy".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" premier Beata Szydło komentowała decyzję KE o wszczęciu wobec Polski procedury ochrony państwa prawa. Zdaniem Szydło, była ona "polityczna, a nie merytoryczna", zaś Komisja nie powinna zajmować się wewnętrznymi decyzjami naszego kraju.

Według premier, krytyka rządu ze strony KE jest powiązana z problemami wynikającymi z kryzysu imigracyjnego w części państw UE.

- Ten głos nieuprawnionej krytyki i ataku na rząd niósł się dalej i wpisał się w aktualną potrzebę niektórych państw europejskich. Kryzys z imigrantami, kompromitacja Niemiec w związku z tym co działo się w noc sylwestrową w Kolonii, musiały zostać czymś przykryte. "Sprawy polskie" okazały się doskonałym tematem - mówiła.

Wina PO

Winą za wszczęcie procedury Szydło częściowo obarcza też polityków PO, którzy mieli mówić w Brukseli o łamaniu demokratycznych procedur.

Na czym polega procedura praworządności? >>>

Na uwagę, że PiS w podobny sposób podnosił na forum międzynarodowym kwestię katastrofy smoleńskiej, premier odparła, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma przypadkami. PiS, dowodziła, wnioskował o debatę w Parlamencie Europejskim, podczas gdy politycy PO "nie mając podstaw, stawiali mocne zarzuty i rysowali nieprawdziwy obraz Polski jako kraju niedemokratycznego".

Konsekwencji nie będzie?

Czy procedura będzie miała dla Polski poważne konsekwencje? Szydło uważa, że nie - jej zdaniem Unia jedynie "grozi palcem", ponieważ rząd wprowadza reformy, które nie podobają "większości środowisk lobbystycznych".

- Na pewno się nie cofniemy i nie zrezygnujemy z planu naprawy Polski, którego się podjęliśmy - zapowiada premier.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (374)
Szydło: "Sprawy polskie" mają przykryć kompromitację Niemiec po wydarzeniach w Kolonii
Zaloguj się
 • Anna Rymkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  szydełko --- popierajmy dzieciorobów pięćsetkami a Polska będzie potęgą.!!!!!!!!

 • nutka7.17

  Oceniono 16 razy 0

  Co ma piernik do wiatraka?
  Poza tym, dzień w dzień szanowni przedstawiciele władzy wykonawczej tłumaczą się z własnej głupoty, która epatują nieustannie.

 • facio60

  Oceniono 19 razy 15

  Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nawet jak policja w Niemczech zidentyfikuje sprawców napaści na kobiety w Kolonii i innych miastach, zidiociały wymiar sprawiedliwości wypuści ich lub wymierzy niskie kary. Takie są doświadczenia w karaniu sprawców pochodzenia muzułmańskiego. Wynika to zapewne z faktu, że Niemcy są krajem, w którym słowo kanclerza jest brane pod uwagę przez teoretycznie wolne media i sądy. A kanclerz do tej pory starała się wszystko zamiatać pod dywan.
  Jeszcze bardziej kuriozalne jest to, że muzułmanie skazani na jakieś kary za napastowanie kobiet, odbiorą to jaką wielkie nieporozumienie i niesprawiedliwość, bo w ich krajach za takie czyny KARANE SĄ KOBIETY A NIE MĘŻCZYŹNI. Dlatego, gdy muzułmanie staną się wielką siłą na zachodzie i północy Europy ze względów rozrodczych, biada Europejkom. Wybijcie sobie z głowy jakieś biegania po mieście czy parku, baseny, spódnice, odkryte ramiona i głowy. Które z was głosują na lewicę i inne partie tzw poprawnie polityczne, muszą mieć pustkę zamiast mózgu:)))

 • zbych1rych

  Oceniono 53 razy -3

  Zwykła idiota ta becia-pasztetowa.. tzw "kozucha-kłamczucha "

 • gzymek12

  Oceniono 38 razy 2

  _________________________________________________________________
  a gdzież to POdział się pupil GW, agent POstkomuny, POpychało judeoferajny, debilowaty Swetrus i jego .Nierozgarnięta banda z uszKODzonymi mózgami

 • chudaduda

  Oceniono 4 razy 0

  naprawde tak wazny zebraczy kraj twoj, kolezanko z Auschwitz? zartujesz, czy kaczujesz?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 15 razy -3

  Po klapsie dostał Duda i J. Kaczynski,a Pani dostanie kopa w tył...Prosimy,aby Premiera zmieniła styl i płyte,bo ta zdarła sie już.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX