Telewizja Al-Arabija: w Bagdadzie porwano trójkę Amerykanów. Ambasada USA: Wiemy

17.01.2016 22:08
Irackie siły bezpieczeństwa na patrolu

Irackie siły bezpieczeństwa na patrolu (UNCREDITED/AP)

Trójka obywateli Stanów Zjednoczonych została uprowadzona przez "milicje" w stolicy Iraku, Bagdadzie - podała panarabska stacja telewizyjna Al-Arabija, powołując się na własne źródła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Amerykańska ambasada w Bagdadzie przekazała, że wie o tych doniesieniach, ale nie może komentować sprawy.

Cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel Departamentu Stanu USA oświadczył z kolei, że resort dyplomacji zna doniesienia o zaginionych i wraz z irackimi władzami pracuje nad ustaleniem ich miejsca pobytu i uwolnieniem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (14)
Telewizja Al-Arabija: w Bagdadzie porwano trójkę Amerykanów. Ambasada USA: Wiemy
Zaloguj się
 • Oceniono 3 razy -1

  Idea publikowania wszelkiego bełkotu chyba się skompromitowała, może czas na redakcyjne decyzje, które komentarze są publikowane, ten zalew mądrości Jasiów jest odurzający. W papierowych gazetach publikowało się jeden ciekawy list na kilkaset. Ludzie, naprawdę dość tych rzygowin w komentarzach. Wróćcie do idei szanującej się redakcji.

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 5

  Wyznaczyć 24 godziny na uwolnienie a jeśli nie uwolnią, to przerobić Bagdad w słone jezioro.

 • cholonek

  Oceniono 111 razy 5

  Ambasada USA: Wiemy. Prenumerujemy Gazwyb.

 • supertlumacz

  Oceniono 12 razy -6

  Pomijając prawdziwość (mistyfikacja?) tego porwania , 3 osoby na 300 mln to nie jest dużo. Nie wykluczam większego uszczerbku Polski i USA w najbliższym czasie. Polski na początek... Mam na myśli np. 100 000 ofiar w Szczecinie.

  W erze globalizacji lokalne wydarzenia mogą mieć daleko idące następstwa. Bezczeszczenie pomników Armii Czerwonej w prastarym niemieckim Szczecinie, którego Hitler był honorowym obywatelem , z którego pochodziła ubóstwiana przez Rosjan caryca Katarzyna nazywana tam wielką , może mieć większe konsekwencje.

  Przed Błękitnym Meczetem w Istambule eksplodowała bomba terrorysty samobójcy . Zginęli tylko turyści zagraniczni, w tym kilkunastu Niemców. O sprawstwo kierownicze Rosjanie podejrzewają swego obywatela z Kaukazu, za którym już dawno wysłali list gończy nie respektowany przez Turków. Islamista został wprawdzie zatrzymany w swoim mieszkaniu w Istambule, ale już zwolniony. Prezydent RTE w swoim wystąpieniu po zamachu opowiadał baśnie o Kurdach.

  Telewizje rosyjskie w różnych językach o gigantycznej oglądalności w świecie coraz więcej wspominają o ignorowanej niegdyś Polsce. W krótkim reportażu z Istambułu nawiązano nie tylko do zbezczeszczenia pomnika , ale i do faktu że żona? córka? wybitnego terrorysty Dudajewa zamieszkuje w Istambule. Przypominam że w Warszawie jest Rondo Dudajewa na jego cześć...

  Czyż nie jest to idealny scenariusz dla antypolskiego zbliżenia rosyjsko-niemieckiego?

 • panzerfaust39

  Oceniono 127 razy -9

  Czyli trzech szpicli CIA zostało uprowadzonych przez arabskich kumpli :-)

 • tow.lenin.wiecznie.zywy

  Oceniono 24 razy -6

  Europa debatuje nad rozszerzeniem sankcji na zbrodnicze państewko syjonistyczne za akty ludobójstwa i skrytobójcze morderstwa, jakich dopuszczają się siepacze z IDF na ludności okupowanej Palestyny.

  Miejmy nadzieję, że tym razem polskojęzyczne żydostwo nie przeszkodzi w wymierzeniu sprawiedliwości żydowskim terrorystom.

  haaretz.com/israel-news/.premium-1.697683?utm_content=buffer32430&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 • jozbieszczad

  Oceniono 124 razy -2

  Czytaj - 3 sztywniaki z Black Waters

 • tow.lenin.wiecznie.zywy

  Oceniono 31 razy -5

  Swoją drogą, dlaczego reżimowa gadzinówka z czerskiej podaje tuziny kretyńskich a nieistotnych bredni propagandowych, ale o sprawie ważnej dla całego świata, a z pewnością dla Bliskiego Wschodu, milczy jak zaklęta?

  Otóż dziś jest ten dzień, w którym Iran wrócił do wspólnoty państw wolnych, pokonawszy uprzednio łajdaków z uSSraela i bandytów z Arabii Saudyjskiej, a przetrzymawszy barbarzyńskie sankcje nałożone przez tych światowych zbrodniarzy.

  Wszystkie poważne media publikują całe strony analiz i prognoz, oprócz jurgieltników gadzinowych z czerskiej, którzy w zamian uruchomili swoją trollię w necie i ujadają na demokratyczny wybór Polaków do obcych gadzinówek.

  Btw, giełda w Rijadzie leci na pysk a syjoniści pienią się z wściekłości, szalom!

  ;]

  theguardian.com/world/2016/jan/17/iranians-jubilant-first-day-without-sanctions-president-rouhani?CMP=fb_gu

 • tow.lenin.wiecznie.zywy

  Oceniono 23 razy -7

  To pewnie trzech z tej swołoczy powietrzno-desantowej, która napadła po raz kolejny na Irak w ostatnich dniach - miejmy nadzieję, że Irakijczycy nauczeni doświadczeniem z jankeskimi łajdakami zrobią im jakiś spektakularny kęsim.

  Na pohybel jankeskiej swołoczy i ich nadwiślańskim jurgieltnikom gadzinowym za kartony dolarów.

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje