Tusk dla "Spiegla": Krytycznie oceniam wiele akcji nowego rządu. Możliwa debata o sytuacji w Polsce na szczycie UE

17.01.2016 16:28
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk o sytuacji w Polsce.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk o sytuacji w Polsce. (Renata Dąbrowska / AG)

1. Sytuacja w Polsce może stać się tematem na szczycie UE
2. Donald Tusk stwierdził, że "może to sobie wyobrazić"
3. W poniedziałek z Tuskiem ma spotkać się prezydent Andrzej Duda

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie mam wątpliwości, że polski problem jest na tyle interesujący, że może być przedmiotem dyskusji - powiedział Donald Tusk, cytowany przez "Der Spiegel". Niemiecki tygodnik powołuje się na wypowiedź Tuska, jaka miała paść podczas spotkania z frakcjami Zielonych i socjalistów w PE. "Osobiście oceniam bardzo krytycznie wiele akcji nowego (polskiego) rządu", miał zdaniem uczestników spotkania powiedzieć Tusk.

Według redakcji niemieckiego magazynu politycznego, przewodniczący Rady Europejskiej zaznaczył, że instytucje europejskie, a także on sam, mają "prawny i moralny obowiązek" prowadzenia "otwartego dialogu" z krajem członkowskim, który "narusza praworządne struktury".

Spotkanie Tusk - Duda w poniedziałek

"Der Spiegel" przypomina, że w poniedziałek Tusk spotka się w Brukseli z prezydentem Andrzejem Dudą, a dzień później, we wtorek, Parlament Europejski w Strasburgu będzie dyskutował z premier Beatą Szydło.

Szef Rady UE apelował równocześnie do europosłów o wstrzemięźliwość. - Przesadne wypowiedzi mogą odnieść odwrotny skutek, niezależnie od dobrej woli moich przyjaciół w Brukseli - powiedział Tusk.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (398)
Zaloguj się
  • astrolog-2

    Oceniono 1 raz 1

    Donald Donosiciel

  • si-si2

    Oceniono 1 raz 1

    Ryży sprzedawczyk

  • 2mimoza

    Oceniono 1 raz 1

    Folksdojcz

  • hr.kalashnikoff

    Oceniono 14 razy 2

    Ale news: wiadomo, Tusk Niemiec i członek nomenklatury EU to nie dziwne, że krytycznie ocenia akcje polskiego rządu. A w dodatku nie prawdziwy Niemiec tylko Niemiec pośledniego sortu jak Merkel, to jeszcze mniej dziwne.

  • ateofi

    Oceniono 39 razy 3

    Zdaje się, że Tusek jeszcze poszczeka do końca swojej kadencji i będzie jątrzył, razem z tą przygłupawą lalą od "klimatu" Bieńkowską.

  • 2-julita

    Oceniono 38 razy 2

    oceń najpierw siebie i swoje nieudacznictwo
    ani odpowiedniego wykształcenia , ani znajomości języków , zwykła miernota na usługach

  • 20portal

    Oceniono 28 razy -4

    Nie da się juz tu czytac wpisów PiS-owskich troli.

    Polska długo aplikowała do Unii Europejskiej, poniewaz musiała spełnic standardy WSPÓLNOTY. W ciągu krótkiego czasu skaoswano państwo prawa czyniąc Polske wydmuszka praworzadności. Czy powinnismy byc nadal w UE?
    UE ma pełne prawo domagac sie od kaczystów dotrzymywania warunków członkostwa. Zresztą to nie tylko prawo UE, ale jej podstawowy OBOWIĄZEK.

  • savastano

    Oceniono 1 raz 1

    A kto Cie pytał o zdanie Ma Tole!

  • moher.pospolity

    Oceniono 96 razy 8

    Tusk pan, czy jak zwykle robisz to na życzenie Merkel??? - w telewizorni "Bez retuszu" przykłady dawali. Nowa Targowica nam w Brukseli powstała, zastanawiam jak się ją nazywać powinno, wychodzi, że odpowiednia jest "brukselka"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje