Obława na imigrantów z Maghrebu w Duesseldorfie. Podczas akcji zatrzymano 40 osób

17.01.2016 16:04
Nocna obława policji na imigrantów z Maghrebu w  Duesseldorfie

Nocna obława policji na imigrantów z Maghrebu w Duesseldorfie (MAJA HITIJ/AP)

1. Policja aresztowała 40 imigrantów z Afryki Północnej
2. Akcję przeprowadzono w jednej z dzielnic Duesseldorfu w zachodnich Niemczech
3. Okolice dworca uznawane są za bastion grup przestępczych w tym mieście.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W przeprowadzonej w sobotę wieczorem obławie uczestniczyło ponad 300 policjantów i urzędników służb miejskich. Podczas sześciogodzinnej akcji skontrolowano tożsamość blisko 300 osób. Osoby zatrzymane przebywały w Niemczech nielegalnie.

Okolice dworca w Duesseldorfie, nazywane ze względu na dużą liczbę imigrantów z Afryki Północnej "Maghrebem", uważane są za siedlisko grup przestępczych trudniących się kieszonkowymi kradzieżami, napadami rabunkowymi na przechodniów i handlem narkotykami.

Przedstawiciele policji zapewniali, że ich akcja planowana była od dawna i nie ma nic wspólnego z niedawnymi wydarzeniami w Kolonii.

W noc sylwestrową przed dworcem głównym w Kolonii doszło do napastowania seksualnego i napadów rabunkowych na kobiety na masową skalę. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej. Zajścia w Kolonii wstrząsnęły niemiecką opinią publiczną i wywołały dyskusję o związkach między imigracją a bezpieczeństwem. Władze podejrzewają, że napaści na kobiety mogły być akcją wcześniej zaplanowaną, w której uczestniczyli sprawcy z innych miast.

Duesseldorf jest oddalony od Kolonii o 39 km.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje