"Pierwszy cwaniak IV RP" i ataki "nadzorców z Brukseli" na rząd PiS [W TYGODNIKACH]

17.01.2016 15:24
Okładki tygodników

Okładki tygodników (Fot. Gazeta.pl)

Nieoczekiwana kariera byłego polityka PiS, bezpardonowe ataki z Brukseli i alfabet uczestników manifestacji KOD. O czym jeszcze przeczytamy w najnowszych numerach tygodników?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Newsweek" pisze o niespodziewanej karierze Adama Hofmana, który po zmianie władzy w Polsce zaczął odnosić sukcesy w biznesie. "Pierwszy cwaniak IV RP" - czytamy na okładce.

W tygodniku także trzy wywiady o Polsce - z Normanem Davisem, Wilhelmem Sasnelem i Michałem Głowińskim. Davis wyjaśnia, dlaczego "marszałek Piłsudski wsadziłby Jarosława Kaczyńskiego". Więcej>>>

"Czy finansjera złamie rząd?" - zastanawia się "Wprost" na okładce najnowszego numeru. Stawia również tezę, że "ubiegły tydzień pokazał, że demokracja nie jest cenioną wartością w Unii Europejskiej".

W tygodniku także tekst redaktora naczelnego konserwatywnego węgierskiego tygodnika "Heti Válasz", który wyjaśnia w jaki sposób "węgierski rząd poradził sobie z naciskiem Brukseli".Więcej>>>

O "nadzorcach z Brukseli" czytamy w poniedziałkowym "Do Rzeczy", m.in. w rozmowie z premier Beatą Szydło. "Mogę podać wiele przykładów, kiedy państwa Unii podejmowały podobne do nas działania, które nie spotykały sie z zainteresowaniem Komisji" - zapewnia Szydło.

W numerze także "Alfabet zaKODowanych" - Rafał Ziemkiewicz przedstawia subiektywny wybór uczestników manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Więcej>>>

"wSieci" na swojej najnowszej okładce przedstawia Dawida Jackiewicza, ministra skarbu państwa, który "ujawnia patologie rządów PO-PSL". - Wiem, po co zostałem tu przysłany przez wyborców, i nie zawiodę ich. Bizancjum się skończyło - mówi Jackiewicz.

W numerze także rozmowa z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem przeprowadzona przez... Joannę Lichocką, posłankę PiS. "To oni, Żeromski, Mickiewicz, Kochanowski, są odpowiedzialni za to, że polscy patrioci wygrali jesienne wybory 2015 r., ponieważ to oni uczyli nas przez wieki miłości do ojczyzny" - mówi Rymkiewicz. Więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 160 razy 50

  Jackiewicz zamiast na stołku ministra powinien w pierdlu siedzieć za "odepchnięcie" człowieka pięścią w podbródek ze skutkiem śmiertelnym

 • norton2

  Oceniono 155 razy 43

  Gó... się szybko i szeroko roznosi.Co za barany wybierały tą pisdzielską hołotę?????

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 137 razy 35

  wywiad z Szydło... ;-) tylko po co "dziennikarze niepokorni" bawią się w głuchy telefon zamiast od razu spytać prezesa, przecież z nimi będzie gadał???

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 143 razy 35

  Taaa, Jackiewicz znowu zatłucze na śmierć pierwszego lepszego delikwenta, który wyda mu się podejrzany, i krzywda mu się za to nie stanie.
  Typowe bolszewickie zachowanie.

 • hornet123

  Oceniono 133 razy 31

  ciekawe czemu jak ktoś pisze pasztetowa i maliniak to te niskopłatne pisowskie trolle zaraz minusują ....czyżby mieli jakieś nie na miejscu domysły :-))))))

 • Piotr Quaz

  Oceniono 33 razy 29

  Oczywiście, że "Bizancjum się skończyło", bo Bizancjum słynęło ze sprawnej i wyrafinowanej dyplomacji. Bizancjum zostało zastąpione, towarzyszu Jackiewicz, przez Związek Sowiecki, bo dyplomacja PiSia jest identyczna jak Chruszczowa - zdjąć buta i walić obcasem w pulpit albo napieprzać pięściami, gdy ktoś mówi coś, co nie podoba się Poputczykom i Sprzedawczykom.

 • faustxyz

  Oceniono 145 razy 29

  Rymkiewicz, dziadu miałeś cholerną obsuwę liczoną na dziesiątki lat w 'patriotyzmie' w latach stalinowskich gdy wychwalałeś Stalina. I tak cała pikna teoria o genetycznym patriotyzmie bierze w łeb, sam sklerotyk jest dowodem na to, że brednie gada. A Mickiewicz i Kochanowski zasadziliby Szyszce i reszcie pisuaru takiego kopa w zad za Puszczę, że by wylądowali u siebie w Moskwie, razem z Rydzem. Wtf jak można imputować ś.p. wybitnym ludziom ciemnotę i brak smaku?
  Lichocka czyli licha i tyle warte pogaduchy pisiora z pisiorem. Wszyscy wy pisiory jesteście Hofmanami, kasa misiu kasa, a Lichocka pisiara taka uciemiężona, prześladowana, a kilku melonów się docierpiała, ale co tam goopi ludek dba o swoje wielmożne państwo, feudalizm, kult jednostki, Polska wpadła w jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni.

 • jxl82

  Oceniono 137 razy 25

  Hofman typowa droga karierowicza Pis Od partyjnego ciemniaka do szemranego cwaniaka i w drugą stronę.

 • mar-kotek

  Oceniono 23 razy 21

  Ha Ha
  "To oni, Żeromski, Mickiewicz, Kochanowski, są odpowiedzialni za to, że polscy patrioci wygrali jesienne wybory 2015 r., ponieważ to oni uczyli nas przez wieki miłości do ojczyzny" - mówi Rymkiewicz
  Ale Mickiewicz napisał także:
  Gotów jestem wypełniać wszelkie stron rozkazy,
  Ale ostrzegam, że akt nie będzie miał mocy,
  Wymuszony przez gwałty, ogłoszony w nocy".
  PAN TADEUSZ KSIĘGA ÓSMA - ZAJAZD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje