"Pierwszy cwaniak IV RP" i ataki "nadzorców z Brukseli" na rząd PiS [W TYGODNIKACH]

Okładki tygodników

Okładki tygodników (Fot. Gazeta.pl)

Nieoczekiwana kariera byłego polityka PiS, bezpardonowe ataki z Brukseli i alfabet uczestników manifestacji KOD. O czym jeszcze przeczytamy w najnowszych numerach tygodników?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Newsweek" pisze o niespodziewanej karierze Adama Hofmana, który po zmianie władzy w Polsce zaczął odnosić sukcesy w biznesie. "Pierwszy cwaniak IV RP" - czytamy na okładce.

W tygodniku także trzy wywiady o Polsce - z Normanem Davisem, Wilhelmem Sasnelem i Michałem Głowińskim. Davis wyjaśnia, dlaczego "marszałek Piłsudski wsadziłby Jarosława Kaczyńskiego". Więcej>>>

"Czy finansjera złamie rząd?" - zastanawia się "Wprost" na okładce najnowszego numeru. Stawia również tezę, że "ubiegły tydzień pokazał, że demokracja nie jest cenioną wartością w Unii Europejskiej".

W tygodniku także tekst redaktora naczelnego konserwatywnego węgierskiego tygodnika "Heti Válasz", który wyjaśnia w jaki sposób "węgierski rząd poradził sobie z naciskiem Brukseli".Więcej>>>

O "nadzorcach z Brukseli" czytamy w poniedziałkowym "Do Rzeczy", m.in. w rozmowie z premier Beatą Szydło. "Mogę podać wiele przykładów, kiedy państwa Unii podejmowały podobne do nas działania, które nie spotykały sie z zainteresowaniem Komisji" - zapewnia Szydło.

W numerze także "Alfabet zaKODowanych" - Rafał Ziemkiewicz przedstawia subiektywny wybór uczestników manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Więcej>>>

"wSieci" na swojej najnowszej okładce przedstawia Dawida Jackiewicza, ministra skarbu państwa, który "ujawnia patologie rządów PO-PSL". - Wiem, po co zostałem tu przysłany przez wyborców, i nie zawiodę ich. Bizancjum się skończyło - mówi Jackiewicz.

W numerze także rozmowa z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem przeprowadzona przez... Joannę Lichocką, posłankę PiS. "To oni, Żeromski, Mickiewicz, Kochanowski, są odpowiedzialni za to, że polscy patrioci wygrali jesienne wybory 2015 r., ponieważ to oni uczyli nas przez wieki miłości do ojczyzny" - mówi Rymkiewicz. Więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (143)
"Pierwszy cwaniak IV RP" i ataki "nadzorców z Brukseli" na rząd PiS [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • gocha550

  Oceniono 9 razy -7

  Nadzorcy powinni zabrać się za porządki we własnym ogródku. U siebie zamiatają pod dywan a Polskę uczą demokracji. Przestańcie sr... we własne gniazdo, źle wam? Do Niemiec, do Szwecji, do Francji... tam na was czekają spragnieni uchodźcy.

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 4 razy 4

  wSieci - w lewym górnym rogu zamyślony czytelnik pism prawicowych.

 • Paweł Mi

  Oceniono 106 razy 4

  "To oni, Żeromski, Mickiewicz, Kochanowski, są odpowiedzialni za to, że polscy patrioci wygrali jesienne wybory 2015 r., ponieważ to oni uczyli nas przez wieki miłości do ojczyzny"

  Hmmm, problem jest taki, że większość elektoratu PiS nie czyta nic poza niezalezna, wpolityce i tym podobnymi gadzinówkami...

 • panto_krator

  Oceniono 19 razy 1

  Hofmanowi się udało zrobić karierę po za polityką, to niejaki Lis mu pozazdrościł i nazwał "cwaniakiem". Ciekawe, jak teraz poradzi sobie Lis, bez wsparcia Państwa, rządu i TVP :-)

 • rita57

  Oceniono 127 razy -23

  Śmieszne są te tezy Davisa nt. Kaczyńskiego . To już nie historyk tylko propagandzista. Teraz niech napisze , co Piłsudski zrobiłby z Tuskiem ?:)

 • wicipinski

  Oceniono 112 razy 8

  To PIS dorobił się oficjalnego organu zjednoczonej partii - "W Ś(m)ieci". Kiedyś towarzysze z KC dzwonili do naczelnego Trybuny ze zleceniami i obligami. Dziś Lichocka sama pisze do organu. Dramat!

 • pradziad3

  Oceniono 4 razy 0

  Davies a nie Davis i Sasnal a nie Sasnel nieuki z GW

 • felicjan.dulski

  Oceniono 119 razy 13

  Są dwa poważne powody, dla których wolska mi zbrzydła: za dużo dęcia w dudy, za dużo tępego szydła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje