Dżihadyści z IS zabili 250 osób w syryjskim Dajr az-Zaur

16.01.2016 22:04
Dżihadyści IS w Syrii

Dżihadyści IS w Syrii (UNCREDITED/AP)

1. Co najmniej 250 osób zginęło z rąk dżihadystów z IS
2. O tym wydarzeniu informuje agencja Reutera powołując się na swoje źródło
3. Wśród zabitych są bojownicy proreżimowej milicji i ich bliscy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Informator zbliżony do syryjskiego rządu prezydenta Baszara el-Asada przekazał, że bojownicy IS dokonali egzekucji co najmniej 250 osób w kontrolowanej dotąd przez reżimowe wojsko dzielnicy Begajlija.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, opozycyjna organizacja z siedzibą w Londynie i siatką informatorów w Syrii, mówi o co najmniej 75 zabitych żołnierzach i bojownikach proreżimowych.

- W samej Begajlii zginęło ponad 60 osób podczas ataku przeprowadzonego przez IS na kilka dzielnicy Dajr az-Zaur i okolice - powiedział szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

- Na razie trudno jest uzyskać szczegółowe informacje, ale liczbę ofiar śmiertelnych należy liczyć w dziesiątkach - dodał.

Wcześniej w sobotę Obserwatorium informowało o 35 żołnierzach syryjskich i członkach proreżimowej milicji zabitych w Dajr az-Zaur przez IS. Według tej organizacji bojownicy IS zajęli kilka dzielnic Dajr az-Zaur, stolicy prowincji o tej samej nazwie, i kontrolują obecnie około 60 proc. powierzchni miasta.

Starcia w prowincji Aleppo

Tymczasem ostre starcia między siłami Asada, wspieranymi przez rosyjskie lotnictwo, a bojownikami IS miały miejsce w prowincji Aleppo w północno-zachodniej Syrii.

Według Obserwatorium co najmniej 16 bojowników IS zginęło w ataku przeprowadzonym na pozycje sił reżimu niedaleko miasta Al-Bab na północnym wschodzie prowincji. Syryjska telewizja państwowa podała, że siły syryjskie odparły ofensywę IS w tym regionie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (38)
Dżihadyści z IS zabili 250 osób w syryjskim Dajr az-Zaur
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Daj raz, Z..zaur, w mordę?
  Warto im dać.

 • publicyst

  Oceniono 3 razy 1

  GW w sprawach syryjskich z uporem maniaka powołuje się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. A ja również z tym samym uporem będę dokształcał:

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: Intytucja owa składa się z jednej osoby, Osamy Aliego Suleimana alias Ramiego Abdul-Rahmana, i ma swą siedzibę w 2-pokojowym mieszkaniu w angielskim Coventry (a nie w Londynie!), a Syrii od 15-tu lat na oczy nie widział. Zaplecze techniczne Obserwatorium: antena satelitarna, telewizor, komórka. Według ex-partnera, Mousaba Azzawiego (rozstali się w 2011 roku), Osama Ali Suleiman jest mało wykształconym monterem telewizyjnych anten satelitarnych; obecnie prowadzi sklepik z ciuchami i innymi drobnostkami, czyli kramik. Jest sunnickim fundamentalistą, sympatyzującym z brodatymi, umiarkowanymi podrzynaczami gardeł.

  Kiedy te fakty zostaną uwzględnione przez dziennikarzy(?) czołowego dziennika Polski?!?!?!

 • wk-19

  Oceniono 5 razy -3

  Problem w tym, ze to Syryjczycy morduj się na wzajem.

 • perun79

  Oceniono 41 razy 23

  Powinniśmy przyjąć więcej uchodźców.

 • 123waz

  Oceniono 23 razy -3

  a co robi kuźwa ASAD w Syrii, w której mordują mu rodaków , a on sobie siedzi spokojnie w pałacu. Kto ma bronić tych ludzi....

 • mate29

  Oceniono 6 razy 2

  USA i ich marionetki zwalczają IS ale tylko te formacje,które walczą w Iraku.
  IS walczące w Syrii nadal otrzymuje od USA satelitarne dane wywiadowcze i broń.
  I tak będzie do puki nie zamordują prezydenta Baszara el-Assada

 • zigzaur

  Oceniono 45 razy 1

  Nie zamknęli forum? Przecież to o przyszłych potencjalnych uchodźcach!

 • duffie

  Oceniono 4 razy 2

  To co robią ci tchórze to ludobójstwo.Wycinają w pień całe miasta.Jak skończą tam,to zaczną tu.
  Refugees welcome.

 • ateofi

  Oceniono 84 razy 16

  Niestety, GW nadal się ośmiesza i nie pozwala komentować artykułów o "uchodźcach".
  Więc wrzucam tutaj porażające informacje o skali zamordyzmu w Niemczech, dotyczącego migrantów. Lektura konieczna :(

  niezalezna.pl/74915-w-niemczech-nowe-ataki-imigrantow-na-dzieci-i-kobiety-czy-merkel-przetrwa
  Ujawnione (co prawda dopiero po kilku dniach) zdarzenia sylwestrowe wcale nie odstraszyły uchodźców od popełniania kolejnych czynów kryminalnych.
  Otóż już po nowym roku w Hamburgu ok. 40 imigrantów z Afryki zaatakowało w autobusie 24-letnią Niemkę, doszło do pobicia i gwałtu. 9 stycznia w Oldenburgu kilkunastu mężczyzn atakowało i molestowało seksualnie aż pięć kobiet. Na wyspie Fehman w miejscowości Puttgarten, gdzie także umieszczono uciekinierów, kilku Syryjczyków zaatakowało Żyda, który przyjechał do Niemiec z Francji. Jak tłumaczyli - zaatakowali, bo nosił on jarmułkę. Obrabowano go i pobito.
  Do najbardziej bulwersującego zdarzenia doszło w dzielnicy hamburskiej Ohlstedt, gdzie 23-letni islamski uchodźca napadł na 10-letnią uczennicę. Mężczyzna zaczepił dziewczynkę na podwórku szkolnym, a potem czekał, aż skończy ona lekcje. Wtedy ją obezwładnił, związał i wykorzystał seksualnie.
  ------------------------
  kefir2010.wordpress.com/2016/01/13/niemiecka-policja-dostalismy-tajny-rozkaz-tuszowania-zbrodni-islamistow-i-zastraszania-ich-ofiar/
  „Na jaw wychodzą fakty, które są dla wszystkich Niemców jednocześnie zdumiewające i zatrważające. Anonimowy policjant (dane jego posiada „Bild Zeitung”), który pełnił służbę w Sylwestra w okolicach dworca kolejowego w Kolonii, ale wcześniej pracował na punktach przyjmowania i kontroli uchodźców, ujawnił, że policjanci dostawali wiele oficjalnych rozkazów, aby przestępstwa uchodźców tuszować. Np. policja od początku doskonale wiedziała, że ponad połowa islamskich imigrantów miała nieważne lub sfabrykowane paszporty.
  Nieprawidłowości i oszustwa dotyczące informowania o uchodźcach potwierdzają przedstawiciele związków zawodowych policji, którzy twierdzą, że poprawność polityczna w Niemczech była na tyle duża, że funkcjonariusze naciągali przepisy np. poprzez fałszowanie raportów, ale także umarzanie postępowań wobec kryminalistów z kręgów imigrantów. Wielu policjantów przyznaje, że dla świętego spokoju wolało puścić wolno uchodźcę złapanego na gorącym uczynku, bo późniejsze tłumaczenia się przed zwierzchnikami były wyjątkowo przykre. Jak twierdzą przedstawiciele związków zawodowych, właśnie takie było oczekiwanie i zapotrzebowanie szefostwa.
  Inny policjant ujawnia, że zmieniano raporty dotyczące przestępstw dokonywanych przez uchodźców. Zamiast prób gwałtu wpisywano uszkodzenie ciała, zamiast prób zabójstwa – ciężkie pobicie, a wszystko to po to – twierdzi coraz większa część odważnych policjantów oraz związkowców – aby zaniżyć statystyki przestępczości wśród uchodźców.”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje