Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach na szefa SLD

16.01.2016 19:42
Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński

Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

1. W sobotę zakończyło się głosowanie w wyborach szefa SLD.
2. Liczenie głosów potrwa prawdopodobnie do wtorku po południu
3. O stanowisko ubiegają się m.in. Czarzasty, Gawkowski i Senyszyn

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O funkcję lidera partii, sprawowaną dotąd przez Leszka Millera, ubiega się 10 kandydatów, m.in.: szef mazowieckich struktur SLD Włodzimierz Czarzasty, obecny sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodnicząca Joanna Senyszyn, b. wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich oraz Zbyszek Zaborowski - poseł Sojuszu kilku kadencji oraz b. szef śląskiego SLD. Ponadto kandydatami na lidera SLD są: Michał Huzarski, Adam Kępiński, Tomasz Nesterowicz, Piotr Rączkowski i Dariusz Szczotkowski.

Jeżeli żaden kandydat nie uzyska bezwzględnej większości głosów, ostatecznego wyboru - spośród dwóch osób, które uzyskają najlepsze wyniki w pierwszej turze - dokonają delegaci na zaplanowanym na 23 stycznia kongresie SLD.

Wyniki we wtorek

- Trwa w tej chwili liczenie głosów, pewnie od dzisiaj również rozpocznie się przesyłanie protokołów. Chcielibyśmy, jeśli to się uda, we wtorek w godzinach popołudniowych podać szczegółowe informacje na temat frekwencji, ilości głosów oddanych na każdego z kandydatów, no i oczywiście tego, czy będzie druga tura, a jeśli będzie, to kto się w tej drugiej turze znajdzie - powiedział rzecznik SLD.

Joński zaznaczył, że nie będzie przekazywał mediom cząstkowych wyników wyborów, ponieważ dotychczas zebrane wyniki w regionach są "bardzo różne". - To, co nas zaskoczyło, to duże zainteresowanie naszych członków tymi wyborami. W naszych lokalach, tam, gdzie dzwoniliśmy, tam, gdzie byliśmy, było bardzo duże zainteresowanie, co nas bardzo cieszy. To pokazuje, że jest chęć nie tylko wyboru władz, ale dyskusji, bo i takie się dzisiaj odbywały, na temat przyszłości SLD - dodał.

Udział w sobotnich wyborach - poprzez oddanie głosu w siedzibie lokalnych struktur Sojuszu - mógł wziąć każdy członek partii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (97)
Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach na szefa SLD
Zaloguj się
 • martinez027

  0

  Szenysyn na safot!!!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 1

  O stanowisko ubiegają się m.in. Czarzasty, Gawkowski i Senyszyn... więc pewnie wygra Ogórek i będzie z tego, to co zawsze: Pomidor

 • jacklosi

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie mający poglądy lewicowe głosują na Korwina? To byliby kompletnymi przygłupami. Oni głosują na PiS.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy -2

  Czy może mi ktoś z sympatyków tzw. lewicy wytłumaczyć co powinno zrobić środowisko by byc lewicowym i jaki to będzie miało realne powiązania z gospodarką?
  Dodam, że jestem sympatykiem swobody działania w kwestiach gospodarczych a działania sfery państwowej nie powinny szkodzić reszcie społeczeństwa.
  Obywatel powinien mieć zagwarantowane prawo i ochronę jego własności oraz tzw. kartę praw podstawowych, nieusuwalnych przez projekty polityczne np. prawo do posiadania broni.
  Państwo nie powinno mieć możliwości zabierania jednym owoców pracy i dawanie drugim lekceważącym podstawowe obowiązki wobec rodziny.
  Wszelkie uchybienia prawne powinny być natychmiastowo oceniane i adekwatnie karane, szczególnie gdzie chodzi o oszystwa finansowe wobec państwa i obywateli, wcale prawa nie trzeba zaostrzać, wystarczy jego nieuchronność stosowania.
  Co to jest ta lewica i prawica, bo kwestię wiary i wyboru stylu życia pozostawiam każdemu osobno bez nachalnego epatowania i prowokacji.
  Ja jestem wierzący ale swojego stylu i oceny KK nikomu narzucać nie chcę.

 • sarna291

  Oceniono 8 razy -2

  Przez ostatnie 4 lata Miller nie zrobił nic konstruktywnego oprócz brzydkich słów na mównicy w stosunku do Palikota, i wzajemne obrzucanie się epitetami. Było to przygnębiające patrzeć jak stacza się politycznie L Miller w swoim zacietrzewieniu. A na końcu sojusz z palikotem i oddanie prowadzenie kampanii Nowackiej było kuriozalnym pomysłem, i niezrozumiałym dla wielu wyborców SLD

 • observanto

  Oceniono 3 razy 3

  Może nie wybrali, może będzie remis!

 • jg.k

  Oceniono 2 razy 0

  Będę antycypował - CZARZASTY

 • cep_0

  Oceniono 2 razy 0

  SENYSZYN na emeryturę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje