Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach na szefa SLD

16.01.2016 19:42
Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński

Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

1. W sobotę zakończyło się głosowanie w wyborach szefa SLD.
2. Liczenie głosów potrwa prawdopodobnie do wtorku po południu
3. O stanowisko ubiegają się m.in. Czarzasty, Gawkowski i Senyszyn

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O funkcję lidera partii, sprawowaną dotąd przez Leszka Millera, ubiega się 10 kandydatów, m.in.: szef mazowieckich struktur SLD Włodzimierz Czarzasty, obecny sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodnicząca Joanna Senyszyn, b. wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich oraz Zbyszek Zaborowski - poseł Sojuszu kilku kadencji oraz b. szef śląskiego SLD. Ponadto kandydatami na lidera SLD są: Michał Huzarski, Adam Kępiński, Tomasz Nesterowicz, Piotr Rączkowski i Dariusz Szczotkowski.

Jeżeli żaden kandydat nie uzyska bezwzględnej większości głosów, ostatecznego wyboru - spośród dwóch osób, które uzyskają najlepsze wyniki w pierwszej turze - dokonają delegaci na zaplanowanym na 23 stycznia kongresie SLD.

Wyniki we wtorek

- Trwa w tej chwili liczenie głosów, pewnie od dzisiaj również rozpocznie się przesyłanie protokołów. Chcielibyśmy, jeśli to się uda, we wtorek w godzinach popołudniowych podać szczegółowe informacje na temat frekwencji, ilości głosów oddanych na każdego z kandydatów, no i oczywiście tego, czy będzie druga tura, a jeśli będzie, to kto się w tej drugiej turze znajdzie - powiedział rzecznik SLD.

Joński zaznaczył, że nie będzie przekazywał mediom cząstkowych wyników wyborów, ponieważ dotychczas zebrane wyniki w regionach są "bardzo różne". - To, co nas zaskoczyło, to duże zainteresowanie naszych członków tymi wyborami. W naszych lokalach, tam, gdzie dzwoniliśmy, tam, gdzie byliśmy, było bardzo duże zainteresowanie, co nas bardzo cieszy. To pokazuje, że jest chęć nie tylko wyboru władz, ale dyskusji, bo i takie się dzisiaj odbywały, na temat przyszłości SLD - dodał.

Udział w sobotnich wyborach - poprzez oddanie głosu w siedzibie lokalnych struktur Sojuszu - mógł wziąć każdy członek partii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • ramzes-ra

  Oceniono 112 razy 8

  Lewica ma szansę nawet na kilkanaście procent jeżeli pozbędzie się spranych nazwisk a nowym przewodniczącym zostanie młody przywódca nie obarczony i nie kojarzony z poprzednimi władzami i aferami. Dopiero teraz kiedy rządzi PIS widać jak Polsce potrzebna jest silna nowocześnie myśląca i postępująca lewica.Zapewne wtedy za lewicą zagłosowała by znaczna część społeczeństwa zniesmaczona rządami prawicy ale i wielu młodych ludzi których poglądy są lewicowe ale w ostatnich wyborach głosowali na Kukiza lub Korwina.

 • grzegorzku

  Oceniono 9 razy 7

  Wygląda to tak, jakby dostali kasę od PiS-u, zeby dalej marginalizować lewicę. Nie wiem, czy można bardziej kompromotować lewicę niż wysuwając na stanowisko szefa partii Czarzastego, czy zlogi gomułkowsko - gierkowskie.

 • jurek4491

  Oceniono 114 razy 6

  Szefem SLD powinien zostać Czarzasty bo to bardzo rozsądny gość , występując w programach publicystycznych zawsze był przygotowany i wiedział o czym mówi .

 • wiceherszt

  Oceniono 21 razy 5

  Powinni wybrać Dodę. Albo sarnę z krzesłem na głowie. Albo Korwina-Mikkego. Wtedy chociaż parę tygodni by o nich mówiono. Bo w przypadku powyższych kandydatów równie dobrze mogą rzucać monetą. Na marginesie - a po co o tym w ogóle piszecie? Podczas następnych wyborów nie zdobędą nawet 3%, skończą się dotacje państwowe i sajonara... Nie szkoda wam miejsca, które można by zapełnić reklamami? ;)

 • remo29

  Oceniono 104 razy 4

  Oni będą wybierać szefa ze swojego wąskiego grona nawet po własnej śmierci. Mało tego - nie będą wiedzieć że nie żyją.

 • observanto

  Oceniono 3 razy 3

  Może nie wybrali, może będzie remis!

 • jacklosi

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie mający poglądy lewicowe głosują na Korwina? To byliby kompletnymi przygłupami. Oni głosują na PiS.

 • eldemon

  Oceniono 8 razy 2

  To niebywałe, żeby dwa tysiące głosów liczyć aż do wtorku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje