Manifestacja KOD na Węgrzech. Około 200 osób protestowało przed polską ambasadą

16.01.2016 18:02
Demonstracja KOD

Demonstracja KOD (Fot. Gazeta.pl)

1. Około 200 osób wzięło udział w manifestacji przed ambasadą RP
2. Zorganizowali ją węgierscy studenci przy wsparciu KOD
3. Przedstawiciele KOD przyjechali do stolicy Węgier

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Organizatorzy mówili, że chcieli w ten sposób pokazać, iż nie wszyscy na Węgrzech popierają premiera tego kraju Viktora Orbana, oraz wesprzeć Polaków, którym nie podobają się rządy Prawa i Sprawiedliwości. W tłumie demonstrantów znajdowały się zarówno młode osoby, jak i starsi.

Flagi, transparenty, hymny Polski i Węgier

Przedstawiciel KOD Sławomir Miłow powiedział, że przyszłość Europy to młodzi ludzie, tacy jak ci, którzy zorganizowali sobotnią demonstrację. - Dziś ta manifestacja jest niewielka, ale my też zaczynaliśmy dwa miesiące temu od 200 osób. Dziś tworzy nam się młodzieżówka, przychodzą na nasze spotkania ludzie poniżej trzydziestki, którzy interesują się losami swojego kraju. Nie należy im przeszkadzać - mówił Miłow.Demonstranci trzymali flagi polskie i unijne, w tym największą flagę UE z napisem "HELP". Na transparentach napisano: "Za waszą i naszą demokrację", "Polska - Węgry razem w Unii Europejskiej", "Jesteśmy z wami". Niektóre osoby miały narzucone na ramiona biało-czerwone flagi. Skandowano "Wolność, równość, demokracja", odśpiewano też hymny państwowe Polski i Węgier.

Petycji nie było

W adresowanym do zebranych i odczytanym publicznie liście z Warszawy Mateusz Kijowski z KOD zapewniał Węgrów o "łączącej oba narody wspólnej sprawie". "Odchodzimy w obu krajach od obyczaju demokracji, a system jest demolowany. Musimy znów wspólnie walczyć, wspierać się i współpracować" - napisał przedstawiciel KOD.

Na asfalcie przed ambasadą napisano kredą "UE - demokracja".

W polskiej ambasadzie przebywał w tym czasie zastępca ambasadora Michał Andrukonis, który wyraził gotowość wyjścia do demonstrantów, jeśli "będzie takie życzenie". Mimo stosunkowo niskiej temperatury wynoszącej 5 stopni Celsjusza część okien placówki była otwarta, jednak organizatorzy nie przekazali żadnej petycji na ręce ambasadora.

Manifestacja przebiegła pokojowo i zakończyła się po godzinie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (263)
Manifestacja KOD na Węgrzech. Około 200 osób protestowało przed polską ambasadą
Zaloguj się
 • smerfofil

  Oceniono 1 raz 1

  Paszoł won: Orban,pisda + islamscy fanatycy.

 • smerfofil

  0

  Brawo! Znakomita atmosfera na takiej manifestacji.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 2 razy 0

  "Manifestacja KOD na Węgrzech. Około 200 osób protestowało przed polską ambasadą"

  Ja bez kozery widzę pińcet!

 • australia2015

  0

  do rozwazenia -mozna sie wpisac na stronie
  citizengo.org/en/32350-ograniczenie-kapitalu-niemieckiego-w-mediach-na-terytorium-polski?m=5&tcid=18984725

 • kalinowski42

  Oceniono 4 razy 2

  Następne spotkanie KOD proponuję przed Ambasadą w Moskwie.

 • dryl1

  Oceniono 4 razy 4

  Mało Nas , mało nas do pieczenia chleba. ale to może przez tego alimenciarza olewającego własne dzieci. A i angażowanie się red. Lisa, który swoim antysemickim szukaniem przodków Żydowskich i oszczerstwami rzucanymi na córkę Dudy za rzekome wpisy,dołożył konkretną cegłę do porażki Bronka, pogoniony zresztą za to z TVP przez PO- PSL, nie dodaje zwolenników KOD. Nie silcie sie chłopaki i dziewczyny w geriatrycznym wieku, alternatywą dla PIS jest Nowoczesna Petru, musicie to przeżyć.

 • typowy_seba2

  Oceniono 3 razy 1

  ale wiocha. Rozumiem buraczyc w kraju, ale cebula powinna pozostac w granicach.To w koncu 200 czy 80? jaki jest wpolczynnik poprawki przez was stosowany? nie zdziwilby sie jakby bylo max. 30.
  "Przedstawiciel KOD Sławomir Miłow powiedział, że przyszłość Europy to młodzi ludzie, tacy jak ci, którzy zorganizowali sobotnią demonstrację."
  Jakos nigdzie na zdjeciach czy filmach nie widac. No chyba ze mlodosc trwa do 70. Wtedy okey.. zgadzam sie z tym.

 • tome4k

  Oceniono 1 raz -1

  Proponuje aby KOD razem z przewodniczącym PE - Tuskiem udali się do niemiec, aby tam protestowaĆ przeciwko manipulacjom niemieckiej TV oraz ukrywaniem przez telewizje publiczną zbiorowych gwałtów i napaści w niemieckich miastach.
  Odwiedziłem jakiś czas temu str kod-u na FB, pytania były typu: "Czy mogę wziaść na
  demonstrację flagę Polski, czy muszę EU?" Odpowiedź: Możesz wziaść jaką chcesz -
  żyjemy w demokratycznym kraju" - buhahahahhaha. Tkz prostestujący nie mają pojęcia w
  imię czego protestują i na czym polega demokracja :)

  Całe te protesty pachną niestety zamachem stanu - w wyborach jednoznacznie Polacy wypowiedzieli się przeciwko mafijno-złodziejskiej koalicji PO-PSL-BankoNowoczesna, a Ci, prosząc o wsparcie obcych mocarstw prubują obalić legalnie wybrany rząd i wrócić do koryta. Już taka sytuacja miła miejsce w Polsce - nazywała się Targowica...

  "Targowicka konfederacja, Targowica, spisek magnacki zawiązany w celu obalenia reform Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 Maja 1791. Konfederaci zwrócili się o pomoc do Rosji, co wykorzystała Katarzyna II, wysyłając przeciwko Polsce 100-tysięczną armię. "

 • eldemon

  Oceniono 3 razy 1

  Słyszałem, że dobrze płacą za udział w takim proteście!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje