Ciąg dalszy czystki w TVP. Wydawca "Panoramy" zwolniona po 30 latach pracy

16.01.2016 12:47
Ewa Godlewska-Jeneralska

Ewa Godlewska-Jeneralska (panorama.tvp.pl)

Ewa Godlewska-Jeneralska, producentka i wydawca "Panoramy" została zwolniona przez nowe władze TVP - podaje serwis Wirtualne Media. Godlewska-Jeneralska pracowała w TVP od 30 lat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

30-letni staż pracy w TVP nie uchronił przed zwolnieniem Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej, wydawcy i producentki, a także współtwórczyni "Panoramy" - informują Wirtualne Media.

"Z dumą przyjmuję fakt, że 'poległam' w tak znakomitym gronie jak Tomek Sygut, Hanna Lis, Piotr Maślak, Karolina Lewicka i jeszcze kilku innymi świetnych dziennikarzy. W dzisiejszych czasach to najlepsza recenzja mojej pracy" - napisała na Facebooku. Zaznaczyła, że nie będzie dziękowała wszystkim, ponieważ dla niektórych mógłby to być "pocałunek śmierci". "Moim kolegom z "Panoramy" chcę podziękować szczególnie - współtworzyłam ten program 20 lat temu, wielu z Was witałam na pokładzie, razem z Wami żegnałam Andrzeja Turskiego.... Cholernie dużo razem przeszliśmy i będę Was zawsze miała w sercu" - dodała.

Zwolnienia w TVP

Godlewska-Jeneralska była związana z "Panoramą" od jej początków w 1991 roku. Wcześniej była m.in. prezenterką "Wiadomości". Jest żoną Sławomira Jeneralskiego - wieloletniego pracownika TVP, prowadzącego "Wiadomości", a w latach 2005-2007 posła SLD.

W Telewizji Polskiej od chwili zmian w jej władzach trwa wielka czystka. Ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Piotr Maślak czy Hanna Lis. Wśród tych, którzy stracili pracę jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców czy reporterów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (343)
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 239 razy 89

  Tak dziala dyktatura, ale to dopiero niewinny poczatek. Wkrotce przyjdzie, w taki czy inny sposob, czas na media prywatne, zwlaszcza na te, ktore w nie dosc wiernopoddanczy sposob beda oddawaly hold "Naszemu Wielkiemu, Jedynemu, Kochanemu Przywodcy Narodu".

 • chi-neng

  Oceniono 167 razy 37

  Proponuje panne Krysie i rozwiana Kepe do TV...
  One dwie wystarcza za wszystko...
  Oczywiscie z ICH OJECEM - BELZEBUBEM torunskim na zmiane....
  Terlikowski, Oko, eminencje z Episkopatu - jako szczegolne atrakcje... weekendowe.

 • wroc_man

  Oceniono 56 razy 32

  Chyba pisssssss podniosl stawki za komentarze na tym portalu...coraz ich wiecej.

 • wit.grabowski

  Oceniono 40 razy 28

  Chyba że było się prokuratorem w PRL i oskarżało opozycję. Wówczas nie tylko nie wywalą z roboty, ale jeszcze awansują.

 • pietia16

  Oceniono 25 razy 19

  Napisane jest tak! Kto mieczem wojuje od miecza ginie. I tak się stanie.

 • mkwieci

  Oceniono 27 razy 17

  Nie wiem czy zauważyliście, ale już trzeba uważać co piszą i komentują . Robią tak żeby wszystko pasowało władzy. Ciemny lud tak to kupi,a wszystko zaczyna być subiektywnie rządowe.

 • skok

  Oceniono 19 razy 15

  30 lat temu byli i tacy:
  15 maja – działacz „Solidarności”, Seweryn Jaworski, skazany na 2 lata pozbawienia wolności za wzywanie do bojkotu wyborów.
  31 maja – w Warszawie zatrzymany został Zbigniew Bujak, członek TKK Solidarność, ukrywający się od 13 grudnia 1981; aresztowani zostali również działacze regionu Mazowsze: Ewa Kulik i Konrad Bieliński.

 • werole

  Oceniono 28 razy 10

  To i tak pieknie sie pozegnala. Jak moj zaklad padl, to stroz odprowadzil mnie do bramy i kopnal w doope.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje