Strzelanina pod Warszawą. Dwóch policjantów zostało rannych

16.01.2016 09:10
Policja

Policja (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

1. Do strzelaniny doszło w podwarszawskiej miejscowości Bielawa
2. Policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę poszukiwanego listem gończym
3. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy i napastnik

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Policjanci weszli na posesję, gdzie miał przebywać poszukiwany listem gończym 45-latek. W pewnym momencie mężczyzna otworzył drzwi i zaatakował funkcjonariuszy przy pomocy gryfa kulturystycznego - mówił na antenie TVN24 Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, a potem w kierunku nóg napastnika. Teren był ograniczony - ściany, schody - dlatego rykoszety trafiły funkcjonariuszy w nogi. Zostali niegroźnie ranni - dodał w rozmowie z portalem tvnwarszawa.tvn24.pl Mariusz Mrozek z komendy stołecznej policji.

Napastnikowi, który również został ranny w nogi, udało się ponownie zabarykadować się w mieszkaniu. Na miejsce wysłano antyterrorystów, którzy już siłą weszli do środka i natychmiast obezwładnili mężczyznę. Zatrzymany 45-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje pod policyjnym dozorem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (99)
Zaloguj się
 • manonfire

  Oceniono 44 razy 20

  Matko bosko, kogo przyjmują do Policji. Bandytom nawet nie potrzebna jest broń palna. Policjanci eliminuj się sami. Obciach po prostu.

 • ministrant15

  Oceniono 35 razy 11

  Po takim doswiadczeniu pozostali policjanci beda strzelac ( oczywiscie jak beda musieli i sie nie beda bali) w przeciwnym kierunku, wierzac, ze moze pocisk natrafi na jakies schody i rykoszetujac unieszkodliwi przestepce. Oczywiscie, moze nie za kazdym razem sie to uda, ale szansa na trafienie przestepcy bedzie w przypadku tak wyszkolonych policjantow zdecydowanie wieksza niz gdyby celowali bezposrednio w przestepce. Jest jeszcze pozytywny aspekt takiego dzialania, ze nawet jak w przestepce rykoszet nie trafi to nie wyeliminuje tez strzelajacych policjantow. Osrodek szkolenia Policji do rozwiazania, komendant do ukarania , instruktorzy na pysk na ulice a zatrudnic na tych etatach szewcow, krawcow i telefonistki co da pewnosc, ze te osoby wykaza sie wiekszym rozumem i wyobraznia w szkoleniu policjantow .

 • gabriel

  Oceniono 13 razy 9

  Kretyni.
  Zamiast użyć broni, powinni najpierw użyć mózgu. Ale na szkoleniach widocznie używania mózgu nie uczą. Więc efekt jest jaki jest.

 • makvelithedon7

  Oceniono 18 razy 8

  Albo zabierzcie im broń, albo nauczcie ich strzelać. Liczba podobnych wypadków jest zatrważająco wysoka. A przecież nie wszystkie takie sprawy przebijają się do mediów. To wszystko wynika z dwóch rzeczy. Po pierwsze policja nie jest właściwie przeszkolona. Zwyczajnie nie potrafi używać broni palnej. Po drugie policja boi się używać broni palnej. Dlaczego? Bo nie potrafi jej używać. Błędne koło. Przepisy nie mają tu nic do rzeczy. Są na tyle precyzyjne, na ile to możliwe.

 • wg70

  Oceniono 12 razy 6

  Czy polscy policjanci potrafią zastosować jakieś środki przymusu bezpośredniego prócz strzelania ???

 • ministrant15

  Oceniono 12 razy 6

  Co za cymbalow zatrudnia sie teraz w osrodkach szkolenia policji, ze nie ucza na temat miejsc niebezpiecznych do oddawania strzalow?, widocznie cymbaly sami nie wiedza, ze rykoszet najlepiej eleminuje strzelajacego a szkola bo dostali w "rodzinie" dobrze platny etat.

 • kanonier-is-me

  Oceniono 16 razy 6

  Policjanci oddali strzały w kierunku nóg napastnika a trafili w swoje dobrze że nie celowali w głowę albo krocze.

 • perkis1234

  Oceniono 5 razy 5

  LOL strzelali do napastnika, ale rykoszety poraniły policjantów. Napastnikowi nie zleciał włos z głowy. Nosz Benny Hill

 • asmok6

  Oceniono 7 razy 5

  Też mi strzelanina jak tylko jedna strona miała broń. Równie dobrze tego gościa mogłoby tam w ogóle nie być, bo wcale się do ich obrażeń nie przyczynił. Ale tłumaczy czemu strzelać dla rozrywki można tylko na strzelnicy pod okiem instruktora. Jakby wolno było ćwiczyć samodzielnie to by się sami powystrzelali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje