Będzie komisja śledcza ws. afery podsłuchowej? "Prezes mówił o takiej potrzebie"

15.01.2016 22:13
Premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński w Sejmie

Premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński w Sejmie (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. W piątek rozpoczęło się dwudniowe, wyjazdowe posiedzenie klubu PiS
2. Parlamentarzyści mają rozmawiać w Jachrance o najbliższych planach
3. Prezes PiS zasugerował powołanie nowych komisji śledczych
4. Jarosław Kaczyński mówił też o możliwych zmianach w ordynacji wyborczej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Najważniejszym punktem piątkowego spotkania było około 40-minutowe przemówienie Kaczyńskiego. - Prezes dziękował nam za dotychczasową pracę. Stwierdził, że za nami są ciężkie dwa miesiące, zapowiedział, że kolejne nie będą łatwe. Dziękował nam za dyscyplinę w głosowaniach. Podkreślił, że mamy większość w Sejmie, ale nie jest ona duża. Mówił o oporze, z jakim się zderzyliśmy wobec zmian, jakie wprowadzamy - relacjonował Polskiej Agencji Prasowej jeden z posłów PiS.

Kaczyński - jak wynika z rozmów PAP z politykami PiS - miał też wyrazić opinię, że na wiosnę można spodziewać dużych demonstracji opozycji.

Co jeszcze? - Prezes mówił o potrzebie powołania komisji śledczych w Sejmie, m.in. komisji dotyczącej afery podsłuchowej. Stwierdził, że trzeba poważnie się zastanowić nad powołaniem komisji śledczych, jednak nie w najbliższym czasie - mówią informatorzy. Jak dodają, Kaczyński mówił również o potrzebie zmian w ordynacji wyborczej; nie powiedział jednak, kiedy miałyby nastąpić i na czym miałyby polegać

To pierwsze posiedzenie wyjazdowe nowego rządu

Władze klubu podkreślały przed posiedzeniem, że będzie to rutynowe spotkanie posłów i senatorów, podczas którego każdy z nich będzie miał możliwość zabrania głosu.

Na sobotę zaplanowane jest spotkanie z premier Beatą Szydło i ministrami jej rządu. Premier zapowiedziała w piątek, że będzie mowa m.in. o założeniach i planach rządu na najbliższe miesiące. - To jest klub, który organizujemy po to, żeby parlamentarzyści mogli (...) podsumować ten pierwszy okres pracy w parlamencie, również współpracy z rządem i też postawić sobie te cele i zadania, które są przed nami - mówiła szefowa rządu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (169)
Będzie komisja śledcza ws. afery podsłuchowej? "Prezes mówił o takiej potrzebie"
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  0

  W Sejmie są pilnie potrzebne nowe komisje śledcze mające wyjaśnić: 1)Jakim prawem największy szkodnik w nowożytnych dziejach Polski, niedorajda bez żadnych formalnych podstaw do sprawowania władzy, został dyktatorem Polski? 2)Dlaczego w nierządzie bezprawia i niestrawności są ludzi z wyrokami sądowymi, którzy niszczyli polskie służby, polskie wojsko, sądownictwo, a niektórzy z nich dorobili się nieuczciwie majątku na szwindlach ze SKOKami? 3)Dlaczego kaczy nierząd w parę miesięcy zburzył wysoką pozycję i prestiż Polski w UE, i stara się skonfliktować nasz kraj z cywilizowanym światem?

 • paratus-sum-facere-aliquid

  0

  Dobra zmiana w ordynacji wyborczej:
  1. Głosy wyborców na partię rządzącą będą liczone podwójne
  2. Komisje wyborcze będą wybierane z członków partii rządzącej
  3. Wybierać będą mogli tylko obywatele/lki lepszej rasy
  4. I.t.d

  Ciekawe, o ile się pomylę

 • razb1947

  Oceniono 3 razy 3

  Stary leming schetyna dostał na łeb po zabraniu mu koryta.

 • sierra65

  Oceniono 1 raz -1

  kaczor jest jeden ale w trzech osobach - prezes, prezydent i premier

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy -2

  Bez owijania w bawełnę nie będzie poprawy.Trzeba odstąpić od szukania wrogów wewnętrznych i zewnętrznych i zamiast burzyć i dzielić zacząć budować i łączyć. Obecne zapewnienia o doskonałym stanie naszej gospodarki nie są spójne z tym co mówiło PIS w kampanii wyborczej. Ktoś mądry powiedział "po pierwsze gospodarka głupcze" i to rządzący powinni realizować.Nie wolno odwracać się od Unii i Niemiec bo to nasze interesy gospodarcze i polityczne.Wojna z nimi to ewidentna strata dla Polski i olbrzymie problemy gospodarcze które już widać po ostatnim ratingu Polski.

 • dr.eames

  Oceniono 2 razy 2

  Raczej należałoby powołać komisję śledczą w celu wyjaśnienia afery SKOK która kosztowała nas wszystkich już kilka miliardów przy okazji której działacz PiS Bierecki wytransferował 60 milionów na własne konta w Luksemburgu.

 • kas044

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe ze kolego na wakacjach w Hiszpanii umorzyli,pania ktora wyprowadzila wszystko do raju podatkowego tez,mozna i wiele jeszcze policzyc

 • razb1947

  Oceniono 5 razy 3

  Z wszystkich afer trzeba rozliczyć Tuska i Kopacz i ich rządy.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 5 razy -1

  prezes każe,premier i prezydent muszą,republika spółdzielniana,taki mamy ustrój teraz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje