Nowe rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia powołane! Kto w nich zasiada? [NAZWISKA]

15.01.2016 20:57
Krzysztof Czabański, autor zmian w mediach publicznych

Krzysztof Czabański, autor zmian w mediach publicznych (KRZYSZTOF MILLER)

Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał nowe rady nadzorcze Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Mandaty dotychczasowych członków zarządów wygasły w dniu wejścia w życie tzw. "małej ustawy medialnej".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rada nadzorcza TVP:

- Przemysław Tejkowski
- Radosław Włoszek
- Dariusz Lasocki

Rada nadzorcza Polskiego Radia :

- Artur Kubaj
- Zbigniew Hajłasz
- Maciej Jankiewicz

Mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych wygasły 8 stycznia na mocy małej ustawy medialnej, czyli znowelizowanej ustawy o radiofonii i telewizji. Według zapowiedzi, ma ona być pierwszym etapem reformy mediów publicznych, zmierzającej do ustanowienia systemu mediów narodowych. Nowe zarządy i rady mają pełnić obowiązki do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych.

Krzysztof Czabański, wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów, zapowiedział już, że projekt tzw. "dużej" ustawy medialnej ma być procedowany w Sejmie w marcu lub kwietniu br.

Projekt ten zakłada m.in., że z dniem wejścia ustawy w życie dotychczasowe spółki zostaną przekształcone w państwowe osoby prawne, a ich szefów będzie mianować nowa Rada Mediów Narodowych, której członków wskażą z kolei Sejm, Senat i prezydent. Projekt przewiduje, że w wypadku nowych szefów mediów narodowych nie będzie obowiązywać kadencyjność, nie przewiduje się też konkursów na te stanowiska.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (95)
Zaloguj się
 • dumlat

  Oceniono 70 razy 64

  Czabański- obrzydliwy typek, jak każdy były członek... Członek PZPR. Pamiętam. jak był prezesem PAP u na początku lat 90. Nie zwolnił wtedy żadnego komunistycznego towarzysza redaktora z kierownictwa PAP. Żadnego. Za to chciał wysłać Małgorzatę Domagalik do Londynu na korespondentkę PAP. Ona nie znała dobrze angielskiego a on - nie zdążył. Teraz ma więcej szczęścia.

 • calmy

  Oceniono 144 razy 54

  Acha, w radiu świetnie!
  1. Apartczyk z szczecińskiego IPNu, członek PIS
  2. Znany oszust, członek PISu
  www.wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,7648340,Hajlasz_klamal__by_zasiadac_w_dwoch_radach_nadzorczych.html
  3. Radny PISu z Targówka.

  Ale śmietana! Wooolne media, wooolne media.

 • fastforward

  Oceniono 53 razy 45

  Dość ośmiornicy władzy. Tej władzy.

 • supaari

  Oceniono 42 razy 40

  A gdzie obrońcy tożsamości narodowej? W RN radia: Kubaj, Hajłasz, Jankielewicz. Jakby zapytać narodowych oszołomów, to pewnie obstawialiby, że rada Banku Rotchild ;-)

 • faustxyz

  Oceniono 119 razy 29

  Jak zwykle u pisiorów towarzysze z bliźniaczego PZPR, kolesie np. Brudzińskiego do tego z rodzinnymi korzeniami chorobliwie antysemickimi czyli mile widzianymi w rydzopisbolszewii.

 • pablo.b

  Oceniono 27 razy 23

  A głupi lud wierzy w uzdrowienie i odpolitycznienie mediów.
  Ja rozumiem pewne działania mające na celu wyeliminowanie kolesiostwa w mediach państwowych, ale sposób w jaki to zostało przeprowadzone to kpina ze społeczeństwa. Dobra niech sobie prezesem będzie tam jakiś Kurski skoro już PiS chce, jak to mówi, uzdrawiać po swojemu, ale stanowiska powinny być obsadzane w oparciu o kompetencje pracownika, jego wiedzę i doświadczenie i wykształcenie. Tym czasem PiS zrobił dokładnie to z czym miał niby walczyć - poupychał swoich kolesiów na stanowiskach.

  Media państwowe finansowane są między innymi z kieszeni podatników płacących obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny. Jako osoba płacąca (chcąc nie chcąc) ową daninę chciałbym nie musieć słuchać tylko jednej słusznej opcji. Chciałbym aby media podawały informacje w sposób bezstronny i rzetelny, a w zależności od tego kto akurat rządzi. Niestety patrząc na obecną, obsadę stanowisk mogę się tylko spodziewać, że będę karmiony propagandą i treściami jedynej słusznej partii - trudno spodziewać się obiektywnych komentarzy i wiadomości z polskiej sceny politycznej.

  Media państwowe powinny być apolityczne, wolne od dziennikarzy obsadzanych według politycznych przekonań - ale to chyba nierealne w tym kraju.

  Jedyne co mogę na razie zrobić to zmienić kanał.

 • artenor

  Oceniono 24 razy 22

  Starsi pamiętają, młodzi nie wiedzą, ale się dowiedzą - media będą jak za komuny, tylko bardziej

 • bardu

  Oceniono 22 razy 20

  Oszołomstwo powychodziło z nor.

 • probelpl

  Oceniono 21 razy 19

  zasiadają kolesie jak zwykle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje