Nowe rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia powołane! Kto w nich zasiada? [NAZWISKA]

15.01.2016 20:57
Krzysztof Czabański, autor zmian w mediach publicznych

Krzysztof Czabański, autor zmian w mediach publicznych (KRZYSZTOF MILLER)

Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał nowe rady nadzorcze Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Mandaty dotychczasowych członków zarządów wygasły w dniu wejścia w życie tzw. "małej ustawy medialnej".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rada nadzorcza TVP:

- Przemysław Tejkowski
- Radosław Włoszek
- Dariusz Lasocki

Rada nadzorcza Polskiego Radia :

- Artur Kubaj
- Zbigniew Hajłasz
- Maciej Jankiewicz

Mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych wygasły 8 stycznia na mocy małej ustawy medialnej, czyli znowelizowanej ustawy o radiofonii i telewizji. Według zapowiedzi, ma ona być pierwszym etapem reformy mediów publicznych, zmierzającej do ustanowienia systemu mediów narodowych. Nowe zarządy i rady mają pełnić obowiązki do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych.

Krzysztof Czabański, wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów, zapowiedział już, że projekt tzw. "dużej" ustawy medialnej ma być procedowany w Sejmie w marcu lub kwietniu br.

Projekt ten zakłada m.in., że z dniem wejścia ustawy w życie dotychczasowe spółki zostaną przekształcone w państwowe osoby prawne, a ich szefów będzie mianować nowa Rada Mediów Narodowych, której członków wskażą z kolei Sejm, Senat i prezydent. Projekt przewiduje, że w wypadku nowych szefów mediów narodowych nie będzie obowiązywać kadencyjność, nie przewiduje się też konkursów na te stanowiska.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (95)
Nowe rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia powołane! Kto w nich zasiada? [NAZWISKA]
Zaloguj się
 • nina_b

  0

  Naiwne tłumaczenie posłów pisu....

 • danpol2

  Oceniono 3 razy 3

  A ja mam to w doopie, od 1980 roku nie oglądam TVP ani nie słucham PR. Moja telewizja jest TVN i TVN 24

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy -1

  po to była mała ustawa medialna :) żeby wprowadzić swoich :)

 • adam-aga

  Oceniono 17 razy -1

  Kurski to jakiś wielki. Nie cierpiałem tego człowieka ale jestem pod wrażeniem. Przez osiem lat nie oglądałem informacji TVP. Mówili niezrozumiałym językiem, nie PO polsku. Teraz, nagle przemówili ludzkim językiem. Po polsku do Polaków. Kurski jesteś wielki, jeżeli sama twoja obecność takie zmiany spowodowała. No i jeszcze brak plujek. Cudownie. Wiem za co płacę.

 • stupid_writer

  Oceniono 11 razy -1

  Dopiero sie zacznie jak zajma sie lotem do Smolenska! To beda dopiero jaja!

 • katolib

  Oceniono 15 razy -1

  Nie będzie żadnej zemsty, negatywnych emocji ani osobistych rozgrywek czy odgrywania się, żadnego kopania tych, którzy upadli, powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

 • mczes57

  Oceniono 25 razy 1

  Każda nowa władza robi to samo.W myśl zasady. ''Kto ma media ten ma władzę''. To samo robiła koalicja PO+PSL, SLD+PSL itd. Dlaczego teraz ma być inaczej? Dziwie się że jeszcze nowy parlament nie przyznał sobie wyższych uposażeń.Poprzednicy robili to zazwyczaj na pierwszym posiedzeniu. To jest dobra zmiana ,byle nie ostatnia.

 • ankonta57

  Oceniono 30 razy 0

  Tak tak, a płacenie Lisowi 360 tys miesięcznie to nie było wyrzucanie pieniędzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje