Spotkanie na linii Duda-Tusk. W poniedziałek wspólna konferencja prasowa w Brukseli

15.01.2016 17:08
Donald Tusk i Andrzej Duda

Donald Tusk i Andrzej Duda (Fot. Adam Stępień/ Agencja Gazeta/ Virginia Mayo/ AP Photo)

W poniedziałek o godz. 11:20 w Brukseli odbędzie się wspólna konferencja Donalda Tuska oraz Andrzeja Dudy - dowiedziała się korespondentka TVP w Brukseli Magdalena Sobkowiak.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Andrzej Duda będzie w Brukseli dwa dni - 17 i 18 stycznia. Konferencja prasowa z Donaldem Tuskiem jest zaplanowana właśnie na poniedziałek.Na razie nie są znane żadne szczegóły spotkania prezydenta z przewodniczącym Rady Europejskiej. Rozmowy będą zapewne dotyczyły ostatniej decyzji Komisji Europejskiej - w środę KE rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony państwa prawa.

Powodem jest nieprzestrzeganie wiążących orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego w sprawie jego składu i wybory sędziów, a także wątpliwości co do reformy TK. Pierwsza faza procedury polega na dialogu i wymianie informacji z polskim rządem.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (207)
Zaloguj się
 • anders76

  Oceniono 50 razy 36

  Czyli, mozna sie urwac z Polski ale od PiS-u i tak sie nie ucieknie. Biedny Donek !

 • micki11

  Oceniono 17 razy 11

  Maliniak przez kilka miesięcy nie spotkał się z premier Kopacz, zachował się jak zwykły gbur więc po co Tusk spotyka się z tym typem ?

 • c_lod

  Oceniono 19 razy 11

  Tusku wróć!!!!!!!!

 • beamas1053

  Oceniono 17 razy 7

  Bezmyślny wyraz twarzy maliniaka każe się domyślać, że jest całkowicie ubezwłasnowolniony przez kaczora. Ale się spasł. Zajada stres?

 • cynik.pl

  Oceniono 11 razy 7

  Jak będzie zorganizowana łączność Pana Prezydenta z Żoliborzem/Nowogrodzką podczas wizyty? Pytam poważnie, bo przecież spotkanie może się odbyć w pomieszczeniu bez zasięgu GSM czy bezhasłowego WiFi, a na łączność satelitarną tym bardziej nie ma co liczyć. Telepatia?

 • a.k.traper

  Oceniono 14 razy 4

  To dobra wiadomość, że dwóch Polaków na dość wysokich stanowiskach rozmawia ze sobą, tak powinno być od dawna, nadal aktualna jest filozofia "grubej linii" - odetnijmy się od tego co było, budujmy nowe, rozmawiajmy ze sobą a przeszłość niech ocenią instytucje do tego uprawnione. Karać należy za postępowanie przeciw prawu i ludziom a nie za inne poglądy.

 • trabant72

  Oceniono 3 razy 1

  po co ten prezes wysyla tego pajaca do Brukseli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje