Petru z surykatką na ramieniu i góra pieniędzy. Lider Nowoczesnej grozi, że pozwie Razem za... mem

Adrian Zandberg pod Sejmem i pastiszowy mem

Adrian Zandberg pod Sejmem i pastiszowy mem (Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta)

Ryszard Petru wdał się na Facebooku w dyskusję z Adrianem Zandbergiem i sympatykami partii. Poszło o prześmiewczą grafikę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowoczesna jej naturalnym przeciwnikiem partii Razem. I nic w tym dziwnego, te dwie formacje znajdują się po przeciwnych stronach politycznego spektrum. W materiałach partii Razem niemal bez przerwy pojawia się krytyka idei neoliberalnych, a antybohaterem jej memów był często Ryszard Petru.Teraz jednak partia posunęła się o krok dalej. Wykorzystując stylistykę typową dla materiałów Nowoczesnej, kpiarsko podsumowała jej program. "Polityka tylko dla bogatych? .Tak", głosi napis charakterystyczną czcionką, a w tle - Petru z surykatką na ramieniu i dziecko siedzące w stosie pieniędzy.

Partia Ryszarda Petru złożyła trzy pierwsze projekty ustaw. .Nowoczesna pokazała swoje priorytety – zniszczenie ruchu...

Posted by Razem on 15 stycznia 2016


Grafikę zauważył Ryszard Petru i raczej mu się nie spodobała. Zagroził partii Razem sądem - za łamanie praw autorskich:Liderowi Nowoczesnej szybko odpowiedział Adrian Zandberg, lider partii (władze Razem preferują jednak określenie członek zarządu, bo partia jest zarządzana kolektywnie). Powołał się na prawo cytatu i stwierdził, że nikt w Razem "nie zamierza powielać niepowtarzalnego stylu grafik .Nowoczesnej (...) inaczej niż ironicznie".W komentarzach do posta Petru dominował raczej prześmiewczy ton:Ale zdarzały się także bardziej merytoryczne odpowiedzi:Partia Razem otrzymała w wyborach do Sejmu 3,9% głosów. Nie znalazła się w parlamencie, jednak ten wynik uprawnia ją to do otrzymywania subwencji z budżetu państwa przez kolejne 4 lata. Czołowymi postulatami partii są obrona praw pracowniczych, opodatkowanie najbogatszych i budowa państwa opiekuńczego.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (94)
Petru z surykatką na ramieniu i góra pieniędzy. Lider Nowoczesnej grozi, że pozwie Razem za... mem
Zaloguj się
 • prawdziwek89

  0

  Rozdęte ego Rysia nie wytrzymało.

 • aqualung_my_friend

  Oceniono 8 razy -8

  ten zandberg to komuch chyba.

 • razb1947

  0

  Petru- to po somalijsku- skums, a nie surokatka tylko skums na ramieniu.

 • 5szok

  0

  ach ta gwara dolnośląska w Wawie...
  tyle dziesięcioleci cwiczenia...związku frazeologicznego "zamknij mordę...".
  Czemu D. Śląsk jest tak pyskaty?
  Czy można to wytłumaczyć racjonalnie ?
  nowa gwara obok tej górnoślązakowej ?

  Ja proponuję żeby do P.domalować łasiczkę w jego objęciach.
  Albo... owieczkę z kucem. W okularach.I z przodozgryzem/

 • komuchynie

  Oceniono 1 raz 1

  Niech się tłuką na POboczach POlityki.

 • kunstofsteel

  Oceniono 10 razy -6

  Spełnia się marzenie Razem! Polska nie dla bogaczy!"Agencja ratingowa S&P obniżyła rating dla Polski do "BBB+" z "A-" – poinformowała agencja w komunikacie opublikowanym w piątek późnym popołudniem. Obniżono także perspektywę ratingu z pozytywnej do negatywnej." Nie słuchajcie ekonomistów, nie stawiajcie na fachowców. Rozdawajcie kasę. I zapnijcie pasy.

 • choraczerskademokracja

  Oceniono 79 razy -7

  buahahaha, trochę z nudów tu wszedłem, ale jednak płacz KODzistów wynagrodził trudy kliknięcia w ten link, mój Boże, naprawdę cała Polska się już z was śmieje :)))))))))))))))))

 • Cromo Corleone

  Oceniono 13 razy 11

  Petru obraził się za żart z marnej jakości memów Nowoczesnej (warto porównać parodię Razem z oryginałami), ale nie odpowiedział na żadne merytoryczne pytania o niedemokratyczne praktyki w jego partii (sprzedawanie jedynek na listach za sumy przekraczające to co przeciętny Polak zarabia w rok), popieranie rezygnacji z części suwerenności Polski na rzecz korporacji (TTIP) i propozycje programowe Nowoczesnej obniżające podatki dla najbogatszych kosztem podwyżek większości obywateli. Strzelił focha i uciekł przed miażdżąca krytyką.

 • antykrysia

  Oceniono 4 razy -2

  Petru to taki odwrotny Robin Hood. Szeryf z Nottingham. XD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje