Petru z surykatką na ramieniu i góra pieniędzy. Lider Nowoczesnej grozi, że pozwie Razem za... mem

15.01.2016 16:27
Adrian Zandberg pod Sejmem i pastiszowy mem

Adrian Zandberg pod Sejmem i pastiszowy mem (Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta)

Ryszard Petru wdał się na Facebooku w dyskusję z Adrianem Zandbergiem i sympatykami partii. Poszło o prześmiewczą grafikę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowoczesna jej naturalnym przeciwnikiem partii Razem. I nic w tym dziwnego, te dwie formacje znajdują się po przeciwnych stronach politycznego spektrum. W materiałach partii Razem niemal bez przerwy pojawia się krytyka idei neoliberalnych, a antybohaterem jej memów był często Ryszard Petru.Teraz jednak partia posunęła się o krok dalej. Wykorzystując stylistykę typową dla materiałów Nowoczesnej, kpiarsko podsumowała jej program. "Polityka tylko dla bogatych? .Tak", głosi napis charakterystyczną czcionką, a w tle - Petru z surykatką na ramieniu i dziecko siedzące w stosie pieniędzy.

Partia Ryszarda Petru złożyła trzy pierwsze projekty ustaw. .Nowoczesna pokazała swoje priorytety – zniszczenie ruchu...

Posted by Razem on 15 stycznia 2016


Grafikę zauważył Ryszard Petru i raczej mu się nie spodobała. Zagroził partii Razem sądem - za łamanie praw autorskich:Liderowi Nowoczesnej szybko odpowiedział Adrian Zandberg, lider partii (władze Razem preferują jednak określenie członek zarządu, bo partia jest zarządzana kolektywnie). Powołał się na prawo cytatu i stwierdził, że nikt w Razem "nie zamierza powielać niepowtarzalnego stylu grafik .Nowoczesnej (...) inaczej niż ironicznie".W komentarzach do posta Petru dominował raczej prześmiewczy ton:Ale zdarzały się także bardziej merytoryczne odpowiedzi:Partia Razem otrzymała w wyborach do Sejmu 3,9% głosów. Nie znalazła się w parlamencie, jednak ten wynik uprawnia ją to do otrzymywania subwencji z budżetu państwa przez kolejne 4 lata. Czołowymi postulatami partii są obrona praw pracowniczych, opodatkowanie najbogatszych i budowa państwa opiekuńczego.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (94)
Zaloguj się
 • derekdart

  Oceniono 44 razy 28

  "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" — ale grożenie sądem za mema, podsumowującego projekty ustaw Nowoczesnej, świadczy o tym, że krytyka jest trafiona.

 • 0ll0

  Oceniono 28 razy 18

  No ale tabloidowy styl memów Nowoczesnej sam się prosi o wyśmianie... Chyba że wyborcom Petru brakuje nieco przaśnej swojskości w sterylnej szacie graficznej „The Economist", „Forbes" lub „Sukcesu" ;)

 • szymonsurmacz

  Oceniono 24 razy 12

  Zastanów się dziesięć razy, zanim udostępnisz jakiegoś mema nowoczesnej*, bo zanim się obejrzysz Ryszard wyśle Ci rachunek i umowę licencji za korzystanie z partyjnej własności.

  *piszę bez kropki i z małej litery żeby nie było pozwu o naruszenie własności intelektualnej

 • Tomek Dobrowolski

  Oceniono 28 razy 8

  Bądź Ryszardem Swetru, zajumaj nazwę fundacji Nowoczesna Polska, zmień nazwę. Przegraj sprawę z Razem w trybie wyborczym. Wprowadź cezus majątkowy we własnej partii, nie przejmuj się i na serio zaproponuj politykę dla bogatych.
  Obraź się za mema i wygrażaj sądem.

 • Cromo Corleone

  Oceniono 6 razy 4

  Petru obraził się za żart z marnej jakości memów Nowoczesnej (warto porównać parodię Razem z oryginałami), ale nie odpowiedział na żadne merytoryczne pytania o niedemokratyczne praktyki w jego partii (sprzedawanie jedynek na listach za sumy przekraczające to co przeciętny Polak zarabia w rok), popieranie rezygnacji z części suwerenności Polski na rzecz korporacji (TTIP) i propozycje programowe Nowoczesnej obniżające podatki dla najbogatszych kosztem podwyżek większości obywateli. Strzelił focha i uciekł przed miażdżąca krytyką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje