Anna Maria Anders pełnomocnikiem premier ds. dialogu międzynarodowego

15.01.2016 15:13
Anna Maria Anders

Anna Maria Anders (fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta)

1. Anna Maria Anders została nowym pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów
2. W rządzie będzie odpowiadać za dialog międzynarodowy...
3. ...a także przewodniczyć Radzie Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Dla nas jest ogromnym zaszczytem, że pani zgodziła się pełnić tę funkcję, że dołącza pani do prac drużyny, biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości - mówiła na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

- To dla mnie wielki zaszczyt, mam nadzieję, że mój ojciec się cieszy - mówiła w odpowiedzi Anna Maria Anders - córka gen. Władysława Andersa. - Dla mnie temat żołnierzy, dbanie o pamięć ojca, byłych żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie, jest bardzo, bardzo ważne - dodała.

Pytana o sprawy priorytetowe, Anders powiedziała m.in., że polski cmentarz na Monte Cassino jest miejscem dla niej specjalnym. - W dalszym ciągu jest zagrożenie, że będzie tam browar, czy hostel. Absolutnie nie mogę do tego dopuścić, to będzie moje pierwsze zadanie. Chcę żeby miejsce, które jest dla mnie i dla nas święte, zostało święte - zadeklarowała.

Anders w wyborach parlamentarnych osiągnęła trzeci najlepszy wynik w kraju wśród kandydatów do Senatu. Mimo to nie zdobyła mandatu - w okręgu 44. lepszy rezultat uzyskała Barbara Borys-Damięcka. Jest to kwestia stosowania w Senacie ordynacji większościowej - JOW-y sprawiają, że trzeci wynik w Polsce nie gwarantują akcesu do parlamentu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (271)
Anna Maria Anders pełnomocnikiem premier ds. dialogu międzynarodowego
Zaloguj się
 • lob1

  0

  Czy te posady dla Pani Anders są nam Polakom potrzebne,albo sobie wymyśliliście niepotrzebny etat dla niej.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Jakim zaszczytem???bez niej nie będziemy mieli przyjaciół zagranicą.

 • eend

  Oceniono 2 razy 0

  No tak nie załapała się w wyborach powszechnych (podpięta ordynarnie przez kurdupla z Żoliborza) to dostała fuchę u sołtysowej. Idzie to NOWE które pisuar obiecał....obiecana ich mać ...

 • maaac

  Oceniono 11 razy 5

  To nie córka żony, a kochanki. Raczej osoba, którą nie powinno się chwalić w katolickim kraju podkreślającym moralność. To co zrobił generał było hańbą w oczach jego żołnierzy.

  Ich sprawa ale wkurza mnie ilekroć epatują tą kobietą jako córką Andersa.

  Cały PiS jest taki. Górnolotne słowa, a w tle zbrodnie, podłości, grzechy i grzeszki.
  //www.fakt.pl/Romans-generala-Wladyslawa-Andersa-pod-Monte-Cassino,artykuly,224619,1.html

 • hudefak

  Oceniono 4 razy 4

  To właśnie jest PR rządu. Stworzyć niepotrzebną posadę dla kogoś z dobrze w Polsce kojarzonym nazwiskiem.
  Z drugiej strony, czy sądzicie, że ktokolwiek spoza Polski kojarzy to nazwisko lub w ogóle pamięta człowieka? Mocno wątpliwe.
  A przedstawianie jej gdziekolwiek (czy w Polsce czy za granicą), mówiąc, że to właśnie córka generała Andersa - czy to oficjalnie czy nie - to żenada. Jarosława K. też się nie przedstawia jako syna Rajmunda K.
  Idąc dalej, już widzę przedstawienie: proszę poznać naszego nowego ambasadora, syna zasłużonego członka PZPR :)

 • Oceniono 3 razy 3

  A czy ta pani zna polski język - cóścik mi się zdaje, że nietęgo!!!!!!!!Posiada paszport amerykański, czy aby jest obywatelką polską?????? A to jest pytanie.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 22 razy 4

  U pani Anders cos widac kiepsko z glowka, wzrok tez jakis taki metny, gdzies sie jej nozka podwinela i probuje uciec do przodu lizac rowa przykurczowi bezzebnemu. Zalosna kreatura i tyle.

 • hassy

  Oceniono 12 razy -2

  Jeśli ważny jest dla Pani temat żołnierzy to właściwie lepiej byłoby się przytulić do pana Antoniego. No ale fakt, ani Pani płeć, ani wiek (przepraszam, jest oczywiście godny, no ale przed 30-tką to Pani już nie jest) nie pasuje do preferencji tego pana.

  A na poważnie to wstyd, Pani Anno Mario.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje