Anna Maria Anders pełnomocnikiem premier ds. dialogu międzynarodowego

15.01.2016 15:13
Anna Maria Anders

Anna Maria Anders (fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta)

1. Anna Maria Anders została nowym pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów
2. W rządzie będzie odpowiadać za dialog międzynarodowy...
3. ...a także przewodniczyć Radzie Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Dla nas jest ogromnym zaszczytem, że pani zgodziła się pełnić tę funkcję, że dołącza pani do prac drużyny, biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości - mówiła na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

- To dla mnie wielki zaszczyt, mam nadzieję, że mój ojciec się cieszy - mówiła w odpowiedzi Anna Maria Anders - córka gen. Władysława Andersa. - Dla mnie temat żołnierzy, dbanie o pamięć ojca, byłych żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie, jest bardzo, bardzo ważne - dodała.

Pytana o sprawy priorytetowe, Anders powiedziała m.in., że polski cmentarz na Monte Cassino jest miejscem dla niej specjalnym. - W dalszym ciągu jest zagrożenie, że będzie tam browar, czy hostel. Absolutnie nie mogę do tego dopuścić, to będzie moje pierwsze zadanie. Chcę żeby miejsce, które jest dla mnie i dla nas święte, zostało święte - zadeklarowała.

Anders w wyborach parlamentarnych osiągnęła trzeci najlepszy wynik w kraju wśród kandydatów do Senatu. Mimo to nie zdobyła mandatu - w okręgu 44. lepszy rezultat uzyskała Barbara Borys-Damięcka. Jest to kwestia stosowania w Senacie ordynacji większościowej - JOW-y sprawiają, że trzeci wynik w Polsce nie gwarantują akcesu do parlamentu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (271)
Zaloguj się
 • the_lizard_king

  Oceniono 104 razy 82

  Może gdzieś jeszcze żyją potomkowie niedźwiedzia Wojtka , który w Armii Andersa miał stopień kaprala ? Jest jeszcze parę funkcji do obsadzenia.

 • mate29

  Oceniono 90 razy 66

  "Dialog międzynarodowy " prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
  Ta pinda dostała dobrze płatną fuchę za nazwisko.

 • j.an

  Oceniono 91 razy 65

  Cale szczęście,że tatuś nie doczekał awansu córeczki umarł by na zawał.

 • krajidiotow

  Oceniono 54 razy 48

  Pani Anno, prosze poczytac co szanowny papa mowil na temat Powstania Warszawskiego i porownac to z wypowiedziami Pani obecnych mocodawcow. Ci idioci uwazaja krytyke PW za zdrade narodowa, Pani Ojciec stwierdzil, ze wybuch powstania to wyrok dla miasta i tysiecy ludzi, a ich krew spocznie na rekach "przywodcow". Mial racje.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 54 razy 44

  Czy przypadkiem od dialogu międzynarodowego nie jest MSZ z tym - powiedzmy 'orłem' Waszczykowskim. Coś mi umknęło, czy może się mylę? ... chyba, że pan prezes uznał, że jeden minister od zagranicy to za mało i potrzeba mu dwóch.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje