Gazeta.pl przeprasza za błąd

15.01.2016 10:26
Zwycięzcy i nominowani na scenie podczas gali Paszporty Polityki 2015 .

Zwycięzcy i nominowani na scenie podczas gali Paszporty Polityki 2015 . (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Wczoraj koledzy z "Polityki" zauważyli naszą pomyłkę, przez którą słowa redaktora naczelnego "Polityki" Jerzego Baczyńskiego można było odebrać wbrew intencjom autora. A to nie było naszym zamiarem - przepraszamy.
Chodzi o cytat z gali wręczenia "Paszportów Polityki". Lożę honorową w tym roku - zamiast prezydenta, premiera czy wicepremierów - zajęli artyści. A wśród nich reżyser Robert Gliński, brat wicepremiera Piotra Glińskiego, który mimo zaproszenia nie pojawił się na gali. Redaktor Jerzy Baczyński przywitał go ze sceny słowami: - Witamy i prosimy pozdrowić brata serdecznie. Będąc na miejscu, zrelacjonowaliśmy te słowa tak: - Panie Gliński, proszę pozdrowić brata.

Był to nasz błąd, za który przepraszamy w szczególności pana Roberta Glińskiego, red. Jerzego Baczyńskiego, kolegów z "Polityki" oraz prof. Piotra Glińskiego za postawienie go w niezręcznej sytuacji, kiedy prosiliśmy go o komentarz do tych słów. Wicepremier - jak zauważa "Polityka" - niesłusznie odebrał pozdrowienie jako atak na swojego brata, do czego mogliśmy się przyczynić. Za to także przepraszamy.

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (131)
Zaloguj się
 • anty.poryj

  Oceniono 65 razy 23

  Każdą bzdurę staracie się wyolbrzymiać, żeby jak najbardziej dokopać PiSowi. Stąd jest ta "pomyłka". Poza tym gdyby nie chodziło o dziennikarzy, którzy mogą się glośno odszczeknąć, to byście nie przepraszali. Taka już z was jest zakłamana propagandowa szczujnia.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 86 razy 18

  Gazeta.pl ma bardzo długą listę osób i instytucji które powinna przeprosić za manipulacje znacznie większego kalibru.

 • dryl1

  Oceniono 87 razy 9

  Widzę, że GW zaczyna brać przykład z żałosnego red. Lisa. Pogonionego z TVP przez stary układ PO-PSL za dołożenie dużego kamienia do porażki Bronka, antysemickimi breweriami z szukaniem przodków żydowskich i oszczerstwami rzucanymi na córkę Dudy. Sympatie polityczne sympatiami, a rzetelne dziennikarstwo rzetelnym. Red. Michnik, proszę młodzieży przypomnieć.

 • hube1310

  Oceniono 44 razy 8

  To będzie jeden z najczęściej czytanych artykułów dzisiaj :-) Powinniście rozbić go na 11 slajdów.
  P.S. A gdzie mój poprzedni wpis? Wolność słowa, tjaa... :-)

 • swinton

  Oceniono 45 razy 5

  Błędy ortograficzne i gramatyczne nie wymagają przeprosiń ani dobrego dziennikarstwa.

 • blue-sky-0

  Oceniono 15 razy 3

  pragnę zwrócić uwagę, że jak czytelnicy zwracają redakcji uwagę na błędy, czasem robimy to w ostrej formie - to prawda - ale wtedy zostajemy trolami i hejterami, ksenofobami i rasistami. Kiedy "koledzy z polityki" zauważają błąd to mamy piękną formułkę przeprosin.

  dla mnie to niepojęte, niecytować dokładnie tekstu (pozdrowień, w tym przypadku)

 • joanna_can

  Oceniono 10 razy 2

  Tak to jest, jesli chce sie komus przy______lic za wszelka cene. Traci sie umiar i wiarygodnosc. Wstyd.
  (Na pewno nie jestem zwolennikiem PiS-u and tym bardziej ministra Glinskiego.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje