Gazeta.pl przeprasza za błąd

Zwycięzcy i nominowani na scenie podczas gali Paszporty Polityki 2015 .

Zwycięzcy i nominowani na scenie podczas gali Paszporty Polityki 2015 . (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Wczoraj koledzy z "Polityki" zauważyli naszą pomyłkę, przez którą słowa redaktora naczelnego "Polityki" Jerzego Baczyńskiego można było odebrać wbrew intencjom autora. A to nie było naszym zamiarem - przepraszamy.
Chodzi o cytat z gali wręczenia "Paszportów Polityki". Lożę honorową w tym roku - zamiast prezydenta, premiera czy wicepremierów - zajęli artyści. A wśród nich reżyser Robert Gliński, brat wicepremiera Piotra Glińskiego, który mimo zaproszenia nie pojawił się na gali. Redaktor Jerzy Baczyński przywitał go ze sceny słowami: - Witamy i prosimy pozdrowić brata serdecznie. Będąc na miejscu, zrelacjonowaliśmy te słowa tak: - Panie Gliński, proszę pozdrowić brata.

Był to nasz błąd, za który przepraszamy w szczególności pana Roberta Glińskiego, red. Jerzego Baczyńskiego, kolegów z "Polityki" oraz prof. Piotra Glińskiego za postawienie go w niezręcznej sytuacji, kiedy prosiliśmy go o komentarz do tych słów. Wicepremier - jak zauważa "Polityka" - niesłusznie odebrał pozdrowienie jako atak na swojego brata, do czego mogliśmy się przyczynić. Za to także przepraszamy.

Komentarze (131)
Gazeta.pl przeprasza za błąd
Zaloguj się
 • jakub53

  Oceniono 4 razy -2

  Tak widze ze przeor dal dyspense na net. Dlatego tyle hejtu. Namierzam IP, wiem o czym mowie:)

 • jakub53

  Oceniono 4 razy -2

  Glinskiego przepraszac? To jak isc do do wyra z Kaczydlem, z wiochy.

  A Glinka jak sama nazwa wskazuje nada sie na wszystko, nawet na to na czym sie nie zna, vide kultura. Ale to PiSuar, dupe podcieral smerfowi...

 • nilpferd13

  Oceniono 5 razy -1

  szzkoda, że gazeta.pl nie przeprasza za setki wypisywanych głupot, za tysiące błędów /ortograficznych, interpunkcyjnych, itd. itp..../ przez zatrudnionych w redakcji gazety "pisarzy"...

 • 99venus

  Oceniono 9 razy -1

  Brat niewinny.O tablecie tego powiedzieć sie nie da.

 • wj_2000

  Oceniono 4 razy 0

  @wunderwaffen, który dowodzi, ze większość naszych dzisiejszych elit to "przechrzty"

  _______________________
  Problem z nami Polakami polega na tym, że w przeszłości słowiański lud zamieszkujacy te ziemie sprowadzony byl do roli niewolników pod postacią panszczyźnianych chłopów. Szlachta (raczej nie Slowianie, choc tego nie wykluczam - sami uwazali się za Sarmatów) ksztalcila swoje dzieci wyłacznie do wojaczki. Sprawy pozostałe (rzemiosło, handel, prowadzenie kancelarii, medycyna, etc.) które dzisiaj nalezą do zajęć inteligencji bądź przedsiębiorców, szlachta oddała w ręce imigrantów. Niemców i Zydów!!!!
  Nawet jesli te dwie nacje nie były genetycznie uprzywilejowane w stosunku do Slowian, to sam rodzaj zajęć faworyzujący pomyślność tych co najbardziej do owych zajęć się z ich grupy nadawali, doprowadził po kilkunastu pokoleniach do podwyzszonego poziomu owych wrodzonych umiejętności!!!!!
  Trudno się dziwic, ze gdy znaczenie szlachty i ziemianstwa upadło w XIX wiekui dalej, kariery w zyciu uprzemyslawiajacego się spoleczenstwa robili w sposób naturalny ci, co mieli i mają żydowskie badź germanskie geny!!!!
  Zwykli ludzie dopatruja się wrednej zmowy owych "obcych" jako źródła ich przewag w rozmaitych dsiedzinach życia. To jest powód antysemityzmu (korzenie niemieckie jakos rzadaziej sa wypominane. Np. Zoll ma wrogów wśród pisowców, ale nie slyszałem by mu ktos niemieckie pochodzenie wypominał).

 • wiktormarzena

  Oceniono 85 razy -11

  ...dlaczego jedne manipulacje prostujecie, a inne nie? Aha, bo zabrakłoby miejsca na biezace info.

 • pedromatero

  Oceniono 83 razy -7

  Przecież to pisanie w stylu GW, hipokryzja, debilizm i szczucie na porządku dziennym. Takie przeprosiny to musicie pisać pod każdym artykułem :-)))))

 • wj_2000

  Oceniono 10 razy -2

  Tak na zdrowy rozum, takiego brata jak wicepremier to należy się wstydzić! Ale wypominanie komuś błędów rodziny do eleganckich nie należy! A owo pozdrowienie, jakkolwiek zostało sformułowane - z uzyciem nazwiska, czy bez - miało charakter zlosliwostki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje