Komentarze (87)
Fotoradary po straży miejskiej. Kto je przejmie?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ligand17

  Oceniono 14 razy 8

  Pisanie, że fotoradary "zarabiały po kilka milionów dziennie" to szczyt hipokryzji.

 • proteusz33

  Oceniono 77 razy -5

  Na to pytanie powinien odpowiedzieć Rzepliński bo to on zdelegalizował fotoradary miejskie.A doradzić powinna Ewa Kopacz bo to jej wadliwa ustawa wprowadziła fotoradary

 • andres1167

  Oceniono 19 razy 1

  Fotoradary zapewne przejmia przestepcy z POmafi,musza przeciez z czegos zyc

 • m33h0w

  Oceniono 13 razy 1

  Na maszynki do koszenia paru milionów znajdzie się chętny i to szybko ;)

 • amicus2012

  Oceniono 14 razy 6

  Dla mnie głupota. Pomijam bezsens ustawiania fotoradarów przez straż miejską np. tuż przed tablicą kończącą miejscowość, ale mimo wszystko była to jakaś prewencja. Fotoradary GITD nie mają charakteru fiskalnego? To ja się pytam po co stoi fotoradar GITD na krajowej 3 w polu w okolicy Nowego Miasteczka, gdzie dozwolone jest 90 kmh a ludzie giną 3 km dalej w Gołaszynie. Ta sama krajowa 3. Gdzie tu jest miejsce na prewencję?

 • naro44

  Oceniono 8 razy 0

  Kto przejmie? Pewnie PIS przejmie, bo to będzie nowy podatek. Trzeba z Polaków zdjąć spodnie przez głowę żeby dać im podarte gacie a dla swoich mieć wszystko pierwszego sortu. I dlatego reszta Polaków jest gorszego sortu.

 • ch3heg

  Oceniono 23 razy 1

  Jak to szło lemingi?
  "Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, nie na drogi"

 • darmowy1

  Oceniono 15 razy -1

  Tak, głównym zadaniem fotoradarów miał być zysk dla gmin, a nie poprawienie bezpieczeństwa na drogach.

 • barrt21

  Oceniono 11 razy -1

  śmieszny jest ten kraj, ludziska wytłukują się na drogach jak pchły, i jeszcze drą mordę jak się ktoś próbuje ich usadzić.
  Taki pęd do samozagłady ma jednak swoje zalety.. jak się już wytłuczemy, świat będzie spokojniejszy.

 • uzdek98

  Oceniono 35 razy 3

  za platfusiarow byloby wiadomo co zrobic... szybko trafilyby w rece prywatnych firm POciotow, rozlozyly fotoradary w krzakach i kosily kasiore na osmiorniczki i cygara...

 • gtpress

  Oceniono 12 razy -8

  a od kogo kupilismy?

 • ezo-mir

  Oceniono 17 razy -3

  Kiepska opinia NIKu i idiotyczna decyzja posłów.

  Po pierwsze o usytuowaniu fotoradarów powinien decydować samorząd. To lokalna społeczność wie, gdzie poprawią one bezpieczeństwo na ulicach. Niestety, ale w Polsce Policja nie odpowiada przed samorządem (w odróżnieniu od wielu krajów UE). Jedyną organizacją podległą samorządowi jest Straż miejska/gminna i to ona powinna się zajmować lokalizacją fotoradarów. Choć lepiej by je zlikwidować, uprawnienia przekazać policji, a nadzór nad policją przekazać samorządom - choć to już inna kwestia.

  Po drugie, i dla wielu komentujących zapewne istotniejsze, skoro pewne nadużycia w niektórych miejscach rzeczywiście miały miejsce i fotoradary były ustawiane tak by przynosić dochód samorządom, a bezpieczeństwo było kwestią wtórną, to należało odciąć ten sposób finansowania. Chociażby pieniądze z mandatów mogły iść na drogi tak, by samorząd nic z tych pieniędzy nie miał. Są fundusze z których budowane są nowe drogi, są Krajowe Rady Bezpieczeństwa Drogowego, itd. Niech nawet z cząstki tych pieniędzy będzie samorządom refundowany koszt zakupu i obsługi radarów. To by powstrzymało nadużycia, a zamiast spadku bezpieczeństwa (jaki będzie obserwowany teraz) tylko będzie mogło je zwiększyć.

 • pieknestraszydlo

  Oceniono 27 razy 5

  Mam nadzieję ,że wrócą na ulice.
  Ludzie z czego Wy się cieszycie? Że was albo Wasze dzieci pozabijają? Jedyny skutecznym batem były radary na idiotów bez wyobraźni.
  ,,Nieakceptowalne społecznie !" Dziwny ten kraj.

 • markwi52

  Oceniono 15 razy 3

  W czym problem, jeżdżąc zgodnie z przepisami, nie trzeba gwałtownie hamować i ofiar samochodów będzie mniej!!!!!!!!!!!

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 10 razy -6

  Sprywatyzować

 • xsawer

  Oceniono 18 razy -2

  I znów z nadgorliwości wylano dziecko z kąpielą. Oczywiście były miejsca gdzie fotoradary pełniły rolę maszynek do zarabiania pieniędzy, ale stały również tam gdzie były niezbędne do dyscyplinowania kierowców. Chodzi mi o skrzyżowania, których strzegły przed wjazdem na "ciemnopomarańczowym". Na przykład już zauważyłem wolną amerykankę w Warszawie na skrzyżowaniu Ostrobramskiej z Zamieniecką.

 • hiszpan25

  Oceniono 6 razy 2

  RP to dziwny kraj. Najpierw wydaje sie grube miliony na zakup urzadzen. Powoluje sie nikomu nie potrzebna organizacje a nawet dwie (mysle o SM i GITD) a potem okazuje sie ze przez b**del panujacy w kraju w sumie nikt nie ma w swojej gestii stosowania tego sprzetu. Czy nie bylo by najrozsadniej dodac Policji "kilka" etatow i niech sie zajmuje egzekwowaniem przepisow? po co komu kolejne organizacje jak nie po przechowywania swoich na kolejnych dobrze platnych stanowiskach? Aby wszystko dzialalo poprawnie wystarczylo by powiedzmy 10000 dodatkowych szeregowych etatow w Policji. Ale tworzy sie SM GITD i juz mozna zatrudnic nie 10000 etatow lecz z 20000 w tym cala mase "bardzo waznych osob" wraz z ich obsluga, sekretarkami, kierowcami i cholera wie kim jeszcze. w efekcie organizacje te "zjadaja" to co fotoradary "zarobia".

 • kantrzyn

  Oceniono 22 razy 4

  Nie czaję jak NIK mógł uznać, że fotoradary mają charakter fiskalny a nie prewencyjny. Mógł jedynie uznać, że ograniczenia prędkości są źle ustawione. Czy NIK sugeruje, że ograniczenia prędkości w Polsce mają tylko charakter sugestii?

 • polmuz

  Oceniono 22 razy -2

  Zmasowany atak PiSSowskich piesków na tym forum rozśmiesza mnie do rozpuku... To świadczy o panice w PiSSie - więc ratuj się kto może...

 • aeromonas

  Oceniono 26 razy -12

  Nigdy tego nie zrozumiem. Mogło być bezpiecznie (fotoradary to jedyna możliwość zdyscyplinowania piratów drogowych), ale z tego zrezygnowano i kierowcy znów mają przyzwolenie na zabijanie dzieci na przejściach dla pieszych. Polska to nienormalny kraj.

 • 31.februarius

  Oceniono 76 razy -6

  "Fotoradary po straży miejskiej. Kto je przejmie?"

  Ciekawsze i ważniejsze byłoby chyba pytanie, kto ją przejmie?!

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy -2

  'Na zlosc babci odmorzcie sobie uszy' i wyrzuccie jako zlom...
  Albo przerobcie na 'relikwie' z haslem "wina Tuska" :). Ku pamieci...

 • rayan222

  Oceniono 9 razy -5

  I KASA W BŁOTO......CI CO TO TAK ZROBILI zachowali się jak pies ogrodnika......KTO W TY KRAJU TAK GŁUPIO RZĄDZI. CO ZA CIENIASY POLITYCZNE. pIs - Z CHORYM MINISTREM "0", po Z SPRZEDAWCZYKAMI pl, SLD ......JESZCZE GORSZE...teraz wiec nikt nie będzie miał pożytku z radarów.....co za bezsensowni politycy........czy czasami putin nie jest lepszy

 • Arek Ziutek

  Oceniono 12 razy -10

  POpaprańcy najważniejsze że to skroić Polaka bo na ośmiorniczki nie starcza , to jest retoryka szkodnika że co ?! fotoradar ma zarabiać a nie służyć bezpieczeństwu

 • chamsolo

  Oceniono 15 razy -5

  Czy gdybym podszedł do szanownego redaktora z bejsbolem i zaproponował oddanie portfela to też by napisał iż zarabiam?

 • jg.k

  Oceniono 17 razy -9

  Rejestratory samochodów przejeżdżających na czerwonym świetle niczym się nie różnią od "śmietników" SM. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie wprowadza się migania "zielonego" przed "żółtym".Samochody nie idą pieszo przed skrzyżowaniem. Jadąc 50 i będąc 20m przed skrzyżowaniem nie jestem w stanie w momencie zapalenia się "żółtego" nie wjechać już na "czerwonym", chyba, że zaryzykuję uszkodzenie "tyłka" przez jadącego za mną. Jak tu mówić o poprawie bezpieczeństwa jak chodzi o zwyczajną grabież.

 • cyberchild

  Oceniono 9 razy -7

  Najważniejsze było że zarabiały...

 • p0p0ropopo

  Oceniono 30 razy -2

  ja bym kilka sprezentował nowemu szefowi TVP...
  lubiły go...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX