Fotoradary po straży miejskiej. Kto je przejmie?

15.01.2016 07:16
Aleje Niepodległości w Warszawie

Aleje Niepodległości w Warszawie (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

1. Od Nowego Roku nieczynnych jest blisko 400 fotoradarów
2. Wszystkie należały do straży miejskich
3. Trwa dyskusja, kto przejmie owinięte folią urządzenia
Komentarze (87)
Fotoradary po straży miejskiej. Kto je przejmie?
Zaloguj się
 • gazetalogin12

  0

  Fotoradary SM miały charakter fiskalny bo stały nie tam gdzie trzeba, ograniczenia prędkości były sztucznie zaniżane a same fotoradary używane niezgodnie z instrukcjami przez nieprzeszkoloną lub zdemoralizowana obsługę co skutkowało nieprawdziwymi odczytami. I nikt tego nie kontrolował. A tak poza tym to SM nie po to została powołana aby dublować zadania policji. Tylko po to aby ją wyręczać w drobnych sprawach porządkowych.

 • przylapany

  0

  ja jak dostaje zdjecie z tego szitu to korzystam z portalu punkciki.com i szybko pozbywam sie niechcianego problemu.. i kazdy jest zadowolony ;)

 • krokodyl53

  0

  Spadek ofiar śmiertelnych z ok. 5500 rocznie do roku 2008 do ok. 3000 obecnie dziwnym zbiega się z liczbą fotoradarów (od ok. 175 do 800 na koniec 2015). Może coś z tego wynika?

 • krokodyl53

  Oceniono 1 raz 1

  Narzekacie na fotoradary? Niezależnie od przypadków durnego ich ustawiania trzeba pamiętać, że w porównaniu z 2008 liczba ofiar śmiertelnych spadła z niemal 5500 do 3200 w roku 2014. Spadek liczby wypadków i ich ofiar w 2015 był jeszcze głębszy i zbliżył się do 3000, czyli o ponad 40% w 7 lat! Liczba radarów w tym czasie wzrosła z 175 do ok. 800 (z tego 400 w zarządzie GITD). Może więc liczba radarów coś zmieniła?

 • kazimierz111

  Oceniono 10 razy -2

  Kto przejmie fotoradary? To sprawa wtórna. One (fotoradary) dawno się "spłaciły". Po wtóre większość nie należała do Straży Miejskich. Były dzierżawione od prywatnych firm. Więc co się z nimi stanie wcale mnie nie obchodzi.

 • czeresnik

  Oceniono 9 razy 5

  Wyborcza zdaje się sugeorwać, że to dobrze, że fotoradary stoją nieużywane i dobrze, że ich liczba się zmniejszyła. W takim razie życzę redaktorowi, aby mu kierowca-pirat najechał na stopę.

 • manonfire

  Oceniono 3 razy -1

  A mógłbym ja? Zapiszę się do PiS i zostanę Władcą Radarów ku chwale Naczelnika. Może jakieś osobne ministerstwo bym dostał.... To nic, że mnie mam o tym pojęcia. Ech, rozmarzyłem się....

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 4 razy 0

  cyt:...
  1. Od Nowego Roku nieczynnych jest blisko 400 fotoradarów
  2. Wszystkie należały do straży miejskich
  3. Trwa dyskusja, kto przejmie owinięte folią urządzenia
  Odpowiedz...MAGAZYNIERZY...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje