Szydło: Decyzja KE to "standardowa procedura". Premier oskarża PO o zatarg z Komisją

14.01.2016 09:05
Beata Szydło o wprowadzeniu procedury monitorowania praworządności w Polsce

Beata Szydło o wprowadzeniu procedury monitorowania praworządności w Polsce (KACPER PEMPEL / REUTERS)

Premier Szydło w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim lekceważąco odniosła się do decyzji o wprowadzeniu procedury monitorowania praworządności w Polsce. Winiła też Platformę Obywatelską za konflikt z KE, a Komisarzy oskarżyła o stronniczość.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Premier RP była gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24.

1. "To co się stało wczoraj to normalna decyzja, jaką podejmuje Komisja Europejska"."Po raz pierwszy Komisja wydała takie oświadczenie, bo ta procedura działa dopiero od 2014 roku. Wcześniej takie oceny funkcjonowania państw były czynione, ale nie były sformalizowane", tłumaczyła Beata Szydło.

2. "Niech komisarze nie wydają ocen na podstawie mediów, tylko na podstawie raportów""W naszej opinii dostarczyliśmy wystarczające informacje. Jednak komisarze maja prawo stwierdzić, że nie są one wyczerpujące.

Unia wydaje się nie mieć wszystkich informacji. Chcemy, żeby dialog z KE był rzeczywisty i komisarze poznali fakty o sytuacji w Polsce", stwierdziła Szydło.

3. Nie chcę nic wypominać, ale Komisarz Timmermans został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego wysokim odznaczeniem państwowym""Myślę, że Komisarz Timmermans może kierować się w swoich ocenach politycznymi sympatiami. Może nie mieć obiektywnego obrazu tego co się dzieje w Polsce", oświadczyła premier RP.

4. "Zamieszanie w Komisji Europejskiej to wina PO""W Platformie obywatelskiej trwa walka o władzę. Dlatego jej posłowie pobiegli do Brukseli na skargę. Po prostu cała sprawa wymknęła się im spod kontroli. Jestem też rozczarowana - posłowie PO mówili jedno na spotkaniu KPRN, a drugie podczas posiedzenia Sejmu. A dziś musimy stanąć wszyscy razem", tłumaczyła Beata Szydło.

5. "Nie ma ryzyka, że będą wobec polski sankcje""Polskiemu odbiorcy wydaje się, ze w Polsce dzieje się cos, co jest kompletnie odmienne od standardów unijnych. Przypominam, że komisarz Timmermans pochodzi z Holandii, gdzie sądy nie orzekają o konstytucyjności ustaw", tłumaczyła gość TVN24Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (393)
Zaloguj się
 • willowy

  Oceniono 165 razy 143

  "Wina PO" kiedy byli w opozycji. Wina PO kiedy rządzą.
  Ten rząd i jego ludzie to marność, marność i jeszcze raz marność.

 • Jacek Pendrak

  Oceniono 154 razy 140

  Słyszę rechot Historii ! To już było ! Nasz ustrój (socjalistyczny) nie tylko dorównuje ale nawet przewyższa wredny kapitalistyczny i oni nie mają prawa nas krytykować bo u nich biją murzynów (to w USA) albo to odwetowcy (wtedy RFN)!!!!! Jakie miłe wspomnienia !!! Koło historii się zamkneło !

 • mikroolbrzym

  Oceniono 130 razy 120

  Taak towarzyszko Szydło! Zachodni imperialiści i faszyści nie będą krytykować władzy ludowej! Widać, że PiS uczył się na Gomułce...

 • dc99

  Oceniono 125 razy 107

  "Nie ma ryzyka, że będą wobec polski sankcje"

  Tak, a poza tym Macierewicz nie będzie ministrem obrony. Słowo pani Szydło nic nie znaczy.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 115 razy 105

  Termometr jest winny temu że człowiek ma gorączkę.
  Bardzo słusznie i mądrze Pani Premier!

 • jo_2811

  Oceniono 110 razy 100

  Oczywiście wszystkiemu winne PO, masoni, cykliści itp. Chore!!! Nawet nie zmieniają retoryki.

 • jo_2811

  Oceniono 98 razy 84

  Zobaczycie jak zaraz trolle zaczną minusować. Czekają tylko na wytyczne Prezia.

 • jo_2811

  Oceniono 92 razy 82

  Ha ha ha a teraz będziemy zależni od głosu Orbana. Czyli staliśmy się wasalami Orbana co to kombinuje z Putinem. Dobre, doborowe towarzystwo.

 • jo_2811

  Oceniono 88 razy 78

  Boże! Już nie mogę patrzeć na tą Matkę narodu umęczoną walką z kapitalizmem zachodnim pod przywództwem PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje