Jarosław Kaczyński złamał zasadę. Odpowiedział na pytanie reportera na korytarzu w Sejmie. Reportera nowych "Wiadomości"

Jarosław Kaczyński w kadrze

Jarosław Kaczyński w kadrze "Wiadomości" (Fot. TVP1)

"Państwo wiedzą, że nigdy nie udzielam wywiadów w takich warunkach. Takie mam zasady". Każdy kto próbował, choć raz zadać pytanie prezesowi PiS na sejmowym korytarzu, słyszał taką formułkę. Aż do dziś.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wiadomości" TVP mają nową szefową, wymienionych prowadzących i kilku nowych reporterów. Jednym z nich jest Klaudiusz Pobudzin, którego materiał o reformie prokuratury według pomysłu PiS był dziś trzecim punktem w głównym wydaniu serwisu.

Tym razem to nie warstwa merytoryczna mogła przykuć uwagę widza, ale wyjątkowy - jak na warunki pracy reportera sejmowego - rozmówca. Na pytanie Pobudzina dotyczące rozdzielenia w 2010 roku stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zechciał odpowiedzieć sam prezes PiS. Jarosław Kaczyński zamiast znanej formuły: "Nie udzielam wywiadów w takich warunkach...", przeciwnie, zatrzymał się na korytarzu i powiedział w swoim stylu: "To co, zrobiono, to był pozór w kierunku praworządności. Było dokładnie odwrotnie. Chodziło o to, by silne grupy nacisku, czasem przestępcze były możliwie najbardziej bezpieczne i miały możliwie największy wpływ na wymiar sprawiedliwości".

Kiedyś w TV Trwam, teraz w nowych "Wiadomościach"

Co się stało? Czyżby, ktoś uprzedził prezesa, że pytanie zada dziennikarz TVP, który wcześniej pracował w Telewizji Trwam u ojca dyrektora? Tak, Pobudzin związany był ze stacją Rydzyka niemal od samego początku jej istnienia, prowadził tam program z udziałem polityków - "Polski punkt widzenia". Dzisiejszy materiał o zmianach w prokuraturze to kolejny - po Trybunale Konstytucyjnym - który Pobudzin przygotował dla "Wiadomości".

Ze zmian w TVP cieszą się zwolennicy nowej władzy, ciszy się też Krystyna Pawłowicz, która zauważyła "dobrą zmianę" o czym nie omieszkała poinformować na swoim profilu na Facebooku. Posłanka PiS napisała we wtorek: - Dzisiejsze "Wiadomości" bez Dobrosz-Oracz, Kraśki, Diany, Tacika. Już nowi reporterzy, w tym p.K. Pobudzin, absolwent WSKSiM w Toruniu oraz p. Ziemiec tylko INFORMOWALI.

Dzisiejsze "Wiadomości" bez Dobrosz-Oracz,Kraśki,Diany,Tacika.Już nowi reporterzy,w tym p.K.Pobudzin ,absolwent WSKSiM...

Posted by Krystyna Pawłowicz on 12 stycznia 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (340)
Jarosław Kaczyński złamał zasadę. Odpowiedział na pytanie reportera na korytarzu w Sejmie. Reportera nowych "Wiadomości"
Zaloguj się
 • brat_niedzwiedz

  Oceniono 2 razy 0

  Pawłowicz w końcu w TVPis będzie mogła głosić monologi ...tak jak to robi w TV Trwam

 • strykasia

  Oceniono 1 raz -1

  no, ja już wypisałam się z oglądania reżimowych obywatelskich rzetelnych i jakże obiektywnych mediów publicznych! Wszelkie PISlamskie miernoty przetransferowane do TVP nie sa w stanie mnie zachęcić do oglądania tego szłamu. Jak ktoś choć czasem rzucił okiem na TV Trwam (w końcu trzeba wiedzieć co się krytykuje), TV Republika, posłuchał radio z Torunia czy poczytał Niezależna.pl, to wie jakie tam obowiązują zasady, treści i dziennikarstwo. Ja naprawdę dziękuję, ale pozostanę (dopóki PISlamski rząd nam ich nie zakaże) przy dzisiaj już nie-reżimowych mediach

 • pela_46

  Oceniono 3 razy 1

  fajnie jest pośmiać się przed snem z Waszych komentarzy, kocham Was za poczucie humoru i za to,że się nie poddajecie.Dobrej nocy życzę wszystkim z najgorszego sortu.

 • Lidia Wojtek

  Oceniono 3 razy 1

  Nigdy nie oglądałam TVN, jakoś nie przypadało mi to do gustu, ale teraz przestawiłam się właśnie na TVN. Na TVP1 czy TVP2 oglądam wyłącznie filmy, te które mi odpowiadają

 • mireczekb

  Oceniono 3 razy 1

  Jaka może być telewizja informacyjna pokazują stare TVN-owskie Fakty i nowe Wiadomości w TVP1, a właściwie ta, teraz rzucająca się w oczy, różnica pomiędzy tymi programami. Można robić dobrą, obiektywna audycję ? Można. Brawo TVP.

 • katolib

  Oceniono 3 razy -1

  może stópek Jezusa nie ucałował przed wyjściem

 • ola-blue

  Oceniono 5 razy -1

  Prawie 200 tys. miesięcznie płaci PiS za ochronę tego człowieka. Z NASZYCH pieniędzy...

 • rodrigezoo

  Oceniono 5 razy -1

  Nie pokazujcie tego szczerbatego konusa kaczora bo mi się rzygac chce. Pawłowicz toleruję, bo takie pier..oli głupoty, że mamy polewkę w domu i w pracy do wieczora, a na naszych forach antypisowskich sikamy ze śmiechu:))))

 • kimdongun

  Oceniono 2 razy 0

  Dla Kaczyńskiego splunąć to jak zastrzelić kogoś z pistolecika, powiesić w gabinecie, bądź zmusić brata do lądowania pod ostrzałem putinowskich baterii przeciwlotniczych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje