Jarosław Kaczyński złamał zasadę. Odpowiedział na pytanie reportera na korytarzu w Sejmie. Reportera nowych "Wiadomości"

13.01.2016 22:53
Jarosław Kaczyński w kadrze

Jarosław Kaczyński w kadrze "Wiadomości" (Fot. TVP1)

"Państwo wiedzą, że nigdy nie udzielam wywiadów w takich warunkach. Takie mam zasady". Każdy kto próbował, choć raz zadać pytanie prezesowi PiS na sejmowym korytarzu, słyszał taką formułkę. Aż do dziś.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wiadomości" TVP mają nową szefową, wymienionych prowadzących i kilku nowych reporterów. Jednym z nich jest Klaudiusz Pobudzin, którego materiał o reformie prokuratury według pomysłu PiS był dziś trzecim punktem w głównym wydaniu serwisu.

Tym razem to nie warstwa merytoryczna mogła przykuć uwagę widza, ale wyjątkowy - jak na warunki pracy reportera sejmowego - rozmówca. Na pytanie Pobudzina dotyczące rozdzielenia w 2010 roku stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zechciał odpowiedzieć sam prezes PiS. Jarosław Kaczyński zamiast znanej formuły: "Nie udzielam wywiadów w takich warunkach...", przeciwnie, zatrzymał się na korytarzu i powiedział w swoim stylu: "To co, zrobiono, to był pozór w kierunku praworządności. Było dokładnie odwrotnie. Chodziło o to, by silne grupy nacisku, czasem przestępcze były możliwie najbardziej bezpieczne i miały możliwie największy wpływ na wymiar sprawiedliwości".

Kiedyś w TV Trwam, teraz w nowych "Wiadomościach"

Co się stało? Czyżby, ktoś uprzedził prezesa, że pytanie zada dziennikarz TVP, który wcześniej pracował w Telewizji Trwam u ojca dyrektora? Tak, Pobudzin związany był ze stacją Rydzyka niemal od samego początku jej istnienia, prowadził tam program z udziałem polityków - "Polski punkt widzenia". Dzisiejszy materiał o zmianach w prokuraturze to kolejny - po Trybunale Konstytucyjnym - który Pobudzin przygotował dla "Wiadomości".

Ze zmian w TVP cieszą się zwolennicy nowej władzy, ciszy się też Krystyna Pawłowicz, która zauważyła "dobrą zmianę" o czym nie omieszkała poinformować na swoim profilu na Facebooku. Posłanka PiS napisała we wtorek: - Dzisiejsze "Wiadomości" bez Dobrosz-Oracz, Kraśki, Diany, Tacika. Już nowi reporterzy, w tym p.K. Pobudzin, absolwent WSKSiM w Toruniu oraz p. Ziemiec tylko INFORMOWALI.

Dzisiejsze "Wiadomości" bez Dobrosz-Oracz,Kraśki,Diany,Tacika.Już nowi reporterzy,w tym p.K.Pobudzin ,absolwent WSKSiM...

Posted by Krystyna Pawłowicz on 12 stycznia 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (340)
Zaloguj się
 • ziemek69

  Oceniono 165 razy 139

  No to już wiemy gdzie PiS upchnie tę rzeszę młodych i zdolnych absolwentów rydzykowej szkoły.

 • Artur Guzy

  Oceniono 124 razy 96

  Dzisiaj już nie było Pałacu w tle, Pani Pawłowicz. Nawet w czołówce "Wiadomości", którą brutalnie obcięliście o parę sekund, byleby tylko pozbyć się "Stalina" z tła. Aż trudno mi uwierzyć, że to się stało. Urodziłem się już w wolnej Polsce, nie byłem w stanie wyobrazić sobie pojęcia "cenzura". Do dzisiaj.

 • terlichujski

  Oceniono 122 razy 88

  Pobudzin....? To rusko brzmiace nazwisko....
  Co raz dziwnieszymi ludzmi sie otacza kaczor.
  Czy prezio nam szykuje jakies kondominium kaczynsko-rosyjskie?
  Strach sie bac.

 • miszung

  Oceniono 80 razy 74

  Musze przyznac, ze kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi Kaczynskiego.Jakie grupy, o jakie naciski chodzi i na kogo , na Prakurotatora Generalnego.Jak to sie ma do laczenia stanowisk?Dla mnie to pisowski belkot, jak zwykle.

 • akacja59

  Oceniono 84 razy 66

  Pawłowicz się cieszy z normalności, która ma polegać na tym, że nareszcie dziennikarze nie będą zadawali niewygodnych pytań politykom, nie będą zauważali niewygodnych dla rządzących faktów. Mnie taka normalność nie cieszy.

 • elblanco23

  Oceniono 67 razy 53

  Od kiedy dupę w najwazniejszym fotelu na Woronicza posadził bulterier bojkotuję TVP. Nie dam się zatruć pisowskim jadem

 • aquanta

  Oceniono 35 razy 31

  Na kolanka, cmok w pistolecik i już można pytać !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje