Film z ostatnich chwil dziecka zmarłego na krztusiec. Rodzice apelują: mamy, zaszczepcie się!

Rodzice chłopca chcą uświadomić światu, jakim zagrożeniem jest krztusiec. Liczą, że nagranie w tym pomoże.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rodzice zmarłego na krztusiec Rileya Hughesa zamieścili na Facebooku film dokumentujący ostatnie chwile ich synka. Nagranie, jak tłumaczą, ma uświadamiać jak dużym zagrożeniem jest krztusiec, oraz przypominać, że szczepionki są cennym orężem w walce z chorobą.

*Warning - contains content that some may find distressing*These are the final videos of our beautiful son Riley who...

Posted by Light for Riley on  6 stycznia 2016


- Do tej pory zatrzymywałam te nagrania dla siebie, bo słuchanie, jak mój piękny chłopiec tak kaszle, łamało mi serce - pisze matka chłopca, Catherine Hughes w komentarzu do filmu zamieszczonego na facebookowej stronie "Light For Riley" ("Światło Dla Rileya") - Dzielimy się nimi w nadziei, że przekonają one chociaż jedną matkę, by ochroniła swe dziecko. Żałuję, że nie wiedziałam o szczepionce ciążowej, kiedy byłam w ciąży z Rileyem.

Krztusiec i szczepienia

Od czasu śmierci syna, Catherine i Greg Hughesowie prowadzą kampanię uświadamiającą o zagrożeniach związanych z chorobą. Chcą, aby każda klinika zajmująca się opieką prenatalną w Australii oferowała kobietom w ciąży możliwość zaszczepienia się przeciw krztuścowi.

Dzieci matek, które zostały zaszczepione na krztusiec w ciąży, mają większą odporność na tę chorobę. Szczepionki nie można podać dzieciom przez sześć tygodni od narodzin - i wtedy są bardzo podatne na zarażenie.

Krztusiec jest wysoce zaraźliwy, ale jego objawy nie są widoczne u dorosłych. Osoby, które będą wchodzić w kontakt z dzieckiem w pierwszych ośmiu tygodniach jego życia także powinny się zaszczepić - może to zapobiec tragedii. Szczepienie należy odnawiać co ok. 10 lat.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (121)
Film z ostatnich chwil dziecka zmarłego na krztusiec. Rodzice apelują: mamy, zaszczepcie się!
Zaloguj się
 • Michal Kowalski

  0

  Tutaj naukowe argumenty na temat tego kto naprawdę zaraża krztuścem h ttp : // szczepienie . blogspot . ca/2016/ 02/ szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka . htm l (usunąć trzeba spacje)

 • Darek Cieroce

  Oceniono 2 razy -2

  Czysta reklama i fejk. Może umrzeć ale po szczepieniach. Pozdrawiam.

 • Oceniono 2 razy -2

  Artykul napisany na potrzeby reklamy szczepien dla doroslych . Ani rodzice ani dziecko nieistnieje. Nawet nie napisano skad gdzie co i jak .

 • anexia

  Oceniono 1 raz -1

  IgG i IgA to tylko wskazniki istniejacej lub przebytej infekcji.

 • m4t

  Oceniono 1 raz 1

  Sytuacja kiedy religia zabija jej nosiciela; tym razem zabiła najbliższych.

 • mineteman

  Oceniono 2 razy 2

  Dla niektorych postep nauki to nadal oczywsite dzielo szatana. Pasteur i Darwin w grobie sie przewracaja, ze smiechu oczywisce.

 • big_bezet

  Oceniono 2 razy 2

  Ale przecież Polaczki wiedzą lepiej bo zobaczyli mema na Facebooku na podstawie Tweeta na podstawie wpisu na blogu napisanego przez dietetyka, więc zrobili swój research!

 • szczepionkipowodujaraka

  Oceniono 10 razy -6

  szczepionki zamieniają krztusiec na bialaczke autyzm syndrom naglej śmierci, ile nie jest powiedziane ze uchronia prze choroba, liczba poszczepionkowych chorob rosnie z miesiąca na misiac moja siostra w stanach nie szczepila nigdy na nic dzieci i maja się swietnie już maja po 6 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX