Szydło wypowiada jedno krótkie zdanie. A sala sejmowa natychmiast wybucha śmiechem

13.01.2016 11:54
Sejm

Sejm (sejm.gov.pl)

Po słowach Beaty Szydło, posłowie opozycji zanosili się od śmiechu. Czy premier powiedziała dowcip? Śmiesznie się przejęzyczyła? Nie, nic z tych rzeczy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wypowiedź Szydło, która tak rozbawiła posłów brzmi następująco: "Demokracja ma się w Polsce dobrze" . Premier była wyraźnie skonsternowana reakcja sali na swoje słowa.Diagnozę stanu naszej demokracji premier wygłosiła na początku sejmowego wystąpienia ws. sytuacji międzynarodowej Polski i jej polityki zagranicznej.

- Polska została niesłusznie pomówiona i oskarżona o coś, co nie ma miejsca, o to że łamane są zasady demokratycznego państwa prawa. To jest nieprawda - mówiła Szydło.

- Nie twierdzę, że robimy wszystko najlepiej i nie popełniamy błędów, ale realizujemy program, który w demokratycznych wyborach wybrali Polacy; ten wybór trzeba uszanować - dodała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (789)
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 499 razy 389

  Gdybyście w programie swoim napisali co będziecie robić w pierwszej kolejności to byście tylko swoje betonowe 20 % dostali. Ludzie was wybrali nie dla takiej szopki, która odstawiacie. I nie dali wam nieograniczonego mandatu.

 • tylk0q0

  Oceniono 371 razy 267

  Jak jest tak dobrze, to po diabła dwa razy w tygodniu orędzia lecą? Jak nie maliniak to ta z wora, i ciągle się tłumaczą.

 • budyn222

  Oceniono 263 razy 227

  Szydło, Szydło..., coś kojarzę... taka baba z Brzeszcz, co myśli, że jest premierem?

 • haaag

  Oceniono 260 razy 226

  Powtarzam: w polskich realiach mamy poziom Pawłowicz i TVP mającej "służyć suwerenowi o ile jest nim PiS) a nie Camerona i BBC. Bezczelnym zamachem stanu jest natomiast uchwalanie ustaw o TS których nie można faktycznie ocenić przez tenże TK. Ale to na szczęście nie przejdzie.

 • Grzegorz Jasiński

  Oceniono 247 razy 225

  mina do tego co mówi, bezcenna sama w to nie wierzy i przestraszona rozgląda się po sali. I ten wciąż łamiący się głos człowieka zrezygnowanego.

 • Marcin Bilski

  Oceniono 179 razy 161

  Parafrazując: "Demokracja w Polsce ma się dobrze, bo nie zabraniamy protestów."

  To brzmi jak ojciec chrzestny chwalący się z błyskiem samozadowolenia w oczach socjopaty: "U mnie w organizacji funkcjonuje demokracja. Moi podwładni mogą podzielić się ze mną wszelką krytyką. Nigdy żadnego nie kazałem kropnąć".

 • tylk0q0

  Oceniono 220 razy 148

  Już dupa prezesa nie świeci takim wspaniałym blaskiem. Trzeba się z innymi liczyć, i Antek ze swoimi bredniami nie wystarczy do zmiany tematu.

 • led2007

  Oceniono 225 razy 147

  Demokracja ma się fatalnie, pisokracja znakomicie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje