Poseł Liroy chce, by co druga piosenka w radiu była polska. I pracuje nad projektem ustawy

1. Piotr Liroy Marzec pracuje nad projektem ustawy radiowej
2. Jego pomysł zakłada większą obecność polskiej muzyki
3. Rozgłośnie miałyby grać polskie piosenki co najmniej przez połowę czasu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Posłowie klubu Kukiz'15 chcą, by stacje radiowe grały więcej polskich hitów. - Są kraje Unii Europejskiej, które udział tej muzyki mają dużo lepszy. Wystarczy pojechać do Francji czy do Niemiec. Włączyć sobie tam radio i zobaczyć, jak dużo ich rodzimej muzyki tam leci. W naszym interesie jest dbanie o rodzimych artystów - mówił Liroy-Marzec w rozmowie z Superstacją. Jego wypowiedź cytuje portal press.pl.

Jakie konkretne zmiany proponuje Liroy? Według obowiązującej ustawy, stacje radiowe muszą wypełnić polską muzyką 33 proc. czasu antenowego. Zdaniem posła, próg ten należy podnieść do połowy.

- Tak drastyczne zmiany grożą tym, że młodzi Polacy przestaną słuchać tradycyjnego radia - mówił Bogusław Potoniec, dyrektor programowy Grupy Radiowej Time. - Wybiorą Spotify, Deezera lub stacje internetowe, których żadne ograniczenia nie dotyczą. Te przepisy byłyby wyłącznie prezentem dla wielkich światowych korporacji, stojących za obecnymi już na polskim rynku serwisami streamingowymi - przekonuje w rozmowie z press.pl.

Nie tylko radio

W grudniu, podczas obrad komisji ds. energii i skarbu oraz kultury i środków przekazu, poseł zgłosił wniosek o... likwidację telewizji. W swoim krótkim wystąpieniu powiedział, że telewizja jest w tym momencie "niepotrzebną skamielin", a za cztery lata będzie "śmierdzącym trupem".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (367)
Poseł Liroy chce, by co druga piosenka w radiu była polska. I pracuje nad projektem ustawy
Zaloguj się
 • az1960

  0

  nawet Bierut na to nie wpadł.A mógł

 • cacadux

  0

  Świetnie. Oznacza to kolejny spadek słuchalności rządowych mediów. Ani mi sie śni słuchać takich przygłupawych grajków jak Liroy czy Kukiz. A tym bardziej składać sie na tantiemy dla tych dziadów. Paszli w PISdziec ze swoja goovianym muzykowaniem. W necie mam tyle muzyki ile zechę i takiej jaką JA chce słuchac a nie takiej jaką uprawiaja chodnikowe grajki. Do budy brukarze.

 • k-jagiello

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież tu nie chodzi o żaden patriotyzm. Za puszczanie piosenek w radiu autorom należą się tantiemy. Walka o kasę. Liroy pisze gnioty, których nikt nie chce sluchać, to teraz będzie system nakazowy, jak w Korei Płn.

 • geotrupes_stercorarius

  0

  Od razu proszę miejsca w tramwajach z podziałem na Polaków lepszego i gorszego sortu.

 • chomik1966

  Oceniono 1 raz 1

  A Liroy to polskie słowo takie jakieś jest.

 • kufel1969

  Oceniono 1 raz 1

  Jakby ludzie chcieli słuchać polskiej muzyki, to większą słuchalność miałby stacje grające tylko taką muzykę. Pan "Liroy" chce po prostu żeby on, pan Kukiz i inni polscy wykonawcy więcej kasy dostawali. A że ludzie ich słuchać nie chcą? To będą słuchać obowiązkowo, ustawą to załatwią! Czy po to ci panowie wybierali się do parlamentu?

 • jan12121

  Oceniono 1 raz 1

  Poseł Liroj angażuje się we własną sprawę. Ponoć to niedopuszczalne (vide Prezes TK). To jak? Sąd sądem ale racja musi by po NASZEJ stronie.

 • kaktus.kolczasty

  0

  "telewizja jest w tym momencie "niepotrzebną skamielin", a za cztery lata będzie "śmierdzącym trupem"." cóż... z takimi władzami niewątpliwie!

 • raw-ka

  0

  Jak się kończy artysta to do polityki ,a jak aktor to do reklamy i fajnie jest!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX