Biskup Pieronek bez litości dla PiS-u. Na "dobrej zmianie" nie zostawia suchej nitki [4 cytaty]

13.01.2016 10:07
Bp. Pieronek

Bp. Pieronek (Adam Golec / Agencja Gazeta)

Jego ekscelencja nie przebierał w słowach. Dostało się PiS, jego ustawom i całej "dobrej zmianie". Wybraliśmy dla was cztery najciekawsze cytaty z wywiadu biskupa Tadeusza Pieronka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Biskup Tadeusz Pieronek rozmawiał z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczpospolitej".

1. "Chętnie wpisuję się w rolę gorszego sortu Polaków"

"Ktokolwiek zdobywa władzę, ma obowiązek zachowywać się zgodnie z demokratycznymi obowiązującymi regułami. A jak chce zmieniać panujące reguły, to musi mieć mandat większości społeczeństwa", powiedział biskup Pieronek.

2. "Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajną okolicznością do szybkich zmian przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji"

"PiS wygrał wybory, zdobywając większość w parlamencie. Jednak ten mandat nie może naruszać obowiązującego prawa. W średniowieczu powstrzymywano się od wyrokowania w nocy. Noc uznawano za czas szatana. Judasz wyszedł wydać Chrystusa nocą. W dwa dni nie dokonuje się zmian, które prawnie należałoby przeprowadzić przez kilka miesięcy. Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajną okolicznością do szybkich zmian przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji. W Polsce rewolucja jest niepotrzebna. Głosowano na dobra zmianę, nie na rewolucję i podział narodu", stwierdził Pieronek.

3. "Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych"

"Wiele poglądów PiS ugruntowanych w przekonaniach chrześcijańskich uważam za pożądane, ale nie można dokonywać zmian metodami niedopuszczalnymi. Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych. Nie można zgodzić się na zmianę, która ociera się o rewolucję i łamanie prawa. To jest zaprzeczenie dobrej zmiany. To, co się dzisiaj dzieje, to zaprzeczenie prawości rządzenia", podsumował rozmówca "Rzeczpospolitej".

4. "Katolik powinien wspierać WOŚP. Dobro trzeba zawsze akceptować".

"Nie można odmawiać pomocy tym, którzy są inaczej umotywowani. Jestem dość częstym gościem w szpitalach i widzę, ile tam jest aparatury kupionej przez WOŚP. Trzeba spytać lekarzy, ilu ludziom akcja Owsiaka pomogła. Odczepmy się od teorii, że tylko nam, chrześcijanom, wolno czynić dobro, a innym nie", gromił przeciwników WOŚP biskup Pieronek.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (803)
Zaloguj się
 • mm0427

  Oceniono 383 razy 355

  Drodzy Prawicowcy! Uważacie się za katolików to tak się zrachowujcie. Nie pamiętacie co należy robić? Wróćcie do Ewangelii (!). Nienawiść, inwektywy, jątrzenie, narzucanie woli i jakiejś religii ( jakiejś bo to czym wojujecie to nie jest chrześcijaństwo) to nie jest postawa inspirowana przez Jezusa, który próbował uczynić świat zdecydowanie bardziej lewackim, czyli - przyjaznym, otwartym, bez podziałów, kapłanów, gorszych i lepszych, obywatelski ( we współczesnym języku).
  Proszę zawróćcie z tej drogi do piekła. I dajcie też spokój Polsce Walczącej i ludziom z AK. Myślę, że wielu z nich gdyby żyło nie patrzyłoby spokojnie na to co wyrabiacie z Polską i ich pamięcią.

 • baby1

  Oceniono 238 razy 186

  Dla równowagi Episkopat wypuścił "demokratę". Najlepiej byłoby gdyby kościół całkowicie odseparować od polityki i dotacji państwowych.

 • volverener

  Oceniono 234 razy 164

  Święte słowa, Panie Biskupie. Tyle że za późno, po fakcie. Całe swoje długie życie spędził Pan w zakłamaniu, otoczony seksualnymi dewiantami paradującymi w sukienkach i kolorowych szatach, zwących się eminencjami, kardynałami, ekscelencjami itp itd. Na starość, gdy wypaliły się żądze, gdy dobra materialne straciły swój blask a każdy dzień prędko zbliża do Domu Pana (:)) odezwało się sumienie. Ale zakłamanie pozostało. Bo to wszystko co się teraz wyprawia w Polsce ma swoje źródło w pałacach biskupich, a PiS to partia kościelna właśnie. Kaczyński, Duda, Szydło, Macierewicz i całe to prawe towarzystwo to tylko kukły, marionetki wykonujące karnie rozkazy z Episkopatu płynące. I o tym Pan milczy. Kościołowi Katolickiemu w Polsce zawsze było po drodze z ludem ciemnym, ogłupionym, niepiśmiennym i ze słabym państwem. Dlatego rozwala teraz nasze państwo, bo liczy na to, że ucichną skandale seksualne, oszustwa w komisji majątkowej, że więcej dostaną z budżetu, że skłócony wewnętrznie naród po prostu zapomni, zagoniony do ciężkiej pracy i pozbawiony wolnych mediów. Stąd uderzenie w TK, chęć zmiany Konstytucji, ustawy zmierzające do zalegalizowania inwigilacji każdego obywatela, zastraszanie nauczycieli, urzędników, ograniczanie oświaty. I o tym Pan powinien mówić, jeśli chce Pan swe winy odkupić choć w części. Ale nie liczę na to.

 • hannes_k

  Oceniono 227 razy 163

  ...no to się ksiądz biskup nieźle naraził.... zaraz wyjdzie dyżurny nadpapież Terlikowski i ogłosi, że ksiądz jest w błędzie....

 • polak_k.prawy

  Oceniono 213 razy 141

  Biskup katolicki zaczyna mówić normalnie chyba dopiero na zaawansowanej emeryturze (bp Tadeusz Pieronek ma 81 lat), gdy nie ma żadnego znaczenia. Wcześniej aktywnie uczestniczył w przekształcaniu Polski w państwo klerykalne i jątrzył tak jak obecnie aktywni "zawodowo" biskupi.

 • coikto12

  Oceniono 156 razy 114

  Kościół jak zwykle balansuje pomiędzy.Najpierw napuści ludzi na siebie,podburzy,zamąci,a potem czeka "co z tego będzie".Widzą,że ludziom bokiem zaczyna wychodzić ten rząd,wiec zaczynają puszczać oko do "niezadowolonych".

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 126 razy 112

  Wyżsi hierarchowie w najbliższą niedzielę na ambonach "rozjadą" bpa Pieronka. Wszak to Oni czekają na obiecaną kasę od rządu bogobojnej Szydło.

 • bubu091977

  Oceniono 111 razy 97

  Brawo, brawo. Pewnie PIS powie, że media otumaniły biskupa...Dziękuję za pstryczek w nosek PISU...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje