Komentarze (390)
Zmiana w TK: 2 sędziów wybranych przez PiS będzie mogło orzekać
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dryl1

  Oceniono 44 razy 18

  No Rzepliński żywcem PZPR iec. Takich ich pamiętam. Tyle lat po przemianach a jeszcze u władzy. PO, PIS wszędzie na stołkach. Az żal, że większość nie uległa idei syfilityka Lenina, miała by łatwiej.

 • tommmy77

  Oceniono 6 razy 0

  Fakt: sędzia Pszczółkowski z PiS przed nocną nominacją był obrońcą głównego podejrzanego w sprawie SKOK Wołomin.

 • lp05

  Oceniono 16 razy -2

  Czcigodny Andrzeju, odejdź wreszcie i wstydu oszczędź, gdyż wkrótce zostaniesz zbojkotowany przez resztę składu TK. Nie masz już żadnego prawa decydować, ilu sędziów zaprosisz na następną pokazówkę, gdyż nowa ustawa jasno sprecyzowała te kwestie. Kilka dni temu sam TK przyznał, że nie prawa do kontestowania uchwał sejmowych.
  Bycie celebrytą może być bardziej opłacalne niż sędzią TK. Zaproszeń do komentowania bieżących wydarzeń z pewnością nie zabraknie i będziesz mógł spokojnie komentować poczynania pana Zbyszka, Jarka, Antka, czy też pani Beaty, Angeli etc. Razem z niejakim Lechem Wałęsą możecie stworzyć wspaniały duet.
  Powodzenia.

 • marekmarek44

  Oceniono 14 razy 2

  Rzepliński najwyraźniej przegina pałę, naraża się więc na cios w jaja, oj, bo będzie bolało!

 • andypedy

  Oceniono 7 razy -3

  TK oglosil, ze nie ma prawa wypowiadac sie na temat wyboru poszczegolnych sedziow przez Sejm.
  Taka byla decyzja i uchwala.

  Oceniajac w czesci publicystycznej, ktorzy sedziowie zostali wybrani prawomocnie, ktorzy nie TK sam sobie zaprzeczyl.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 11 razy -7

  - Włączyłem do grupy sędziów orzekających dwoje "grudniowych" sędziów
  ************************
  Może miesiąc za późno, ale dobrze że ustawa ich powołująca w końcu jest ok.

 • dave1919

  Oceniono 10 razy 2

  .

  NO TO MAMY W PLECY
  8 LAT RZĄDÓW SKRAJNEJ PRAWICY

  .DZIĘKUJEMY PANIE PROFESORZE .
  :(

  .

 • tezmaciej

  Oceniono 23 razy -13

  To wynika z orzeczeń trybunału konstytucyjnego. Prezes potrzebował tylko czasu na przemyślenie, czy decyzja o włączeniu tych dwóch sędziów jest zgodna z orzeczeniami.

 • toberson

  Oceniono 75 razy -7

  Dlaczego GWno ustawia glossy na forum przeciw Rzadzie??Was czas Toksycznej propagandy nadchodzi koniec!!Rzeplinski nielegalnie siedzi w TK!!Przegonic komucha zlodzeja!!Nowy Sejm nowy sklad TK!!W Czerwcu POszambo wymienilo wszystkich Sedziow w TK bez zgody Sejmu!!!To jest nielegalny sklad sedziow w TK bo nie maja mandate Sejmu!!Zamknac budynek I przegonic skorumPOwanego Pseudo Sedziego Komucha Rzeplinskiego!!Precz z komuchami zlodzejami!!

 • alipa89

  Oceniono 15 razy -1

  wczoraj w Tomasz Lis na żywo ten Pan coś mówił ale nie dało się go zrozumieć. Widziałem że Lis też patrzył i nie rozumiał ani słowa. To był zwyczajny bełkot. Jeśli ten Pan jest najważniejszym Sędziom w tym kraju to nie dziwię się że system sądowniczy w Polsce jest w zgliszczach i procesy trwają latami. Jak sędzia ma sprawiedliwie decydować w skomplikowanej sprawie jak nie potrafi w tak prostej sprawie jak określenie kto jest do diabła w tym momencie sędzią TK a kto nim nie jest? Poziom abstrakcji tego Pana był tak wysoki przekroczył wielokrotnie poziom z Monty Pythona.

 • neron43

  Oceniono 12 razy -4

  Jesli istota demokracji jest kadencyjnosc najwazniejszych organow wladzy panstwowej i samorzadowej, to trzeba jednoznacznie stwierdzic, ze koalicja PO-PSL zlamala ta podstawowa zasade demokracji oraz zasady kultury politycznej.. Wybory byly 25.X, a kadencja tych trzech sedziow uplywala w listopaddzie. Cale szczescie, ze PAD wykazal sie wyobraznia i wiedza prawnicza i nie odebral slubowania od wszystkich pieciu sedziow wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. No bo przeciez wg sedziego-celebryte p.Zubika, PAD naruszyl konstytucje, nie odbierajac niezwlocznie slubowania od wybranych sedziow TK, czyli powinien odebrac slubowanie od pieciu. Ciekawe jakie byloby wowczas pierwsze orzecienie TK; wg mnie byloby mniej wiecej takie: co prawda dwoch sedziow bylo wybranych z pewnym naruszeniem prawa, ale ze wzgledu na brak procedury odwolania mogo dalej sprawowac swoje funkcje.
  Tak sie zastanawiam, w imie czego tacy ludzie jak prof.Safian, prof.Chmaj, prof.Zoll i podobno profesor, a napewno magister Stepien robili polakom wode z mozgu. Najdziwniejsze w ich wypowiedziach, bylo twierdzenie, ze sedziowie TK moga brac udzial w redagowaniu ustaw sejmowych. Wynika z tego, ze tak procedowane ustawy powinny nie podlegac ocenie TK, no bo przeciez byly pisane przy udziale osob (sedziowie), ktorzy sa nieomylni, prawie bogowie. Mozna by zlikwidowac Sejm i Senat, z powodzenie mogliby zastapic te organy wladzy ustawodawczej sedziowie TK, na czele z prof.Rzeplinskim-najwyzszym absolutem. Trzeba jeszcze podziekowac promotorowi pracy doktorskiej PAD z UJ (zapomnialem nazwiska), za to, ze uczen faktycznie przerosl swojego nauczycie i to nie tylko w kwestiach prawniczych, ale zwlaszcza moralnych; jego (promotora) wypowiedzi nie mozna inaczej nazwac, jak blazenada.
  W jakim kraju zylismy przez ostatnie 8 lat. Cale szczescie, ze nastapil koniec tego panstwa teoretycznego.
  I tak na koniec chce zapytac, co by sie dzialo w mediach, gdyby podobna ustawe, jak PO-PSL, uchwalil PiS.

 • selena-0

  Oceniono 23 razy -13

  Rzeplinski wybrał do prawa do orzekania z tych 5 wybranych uchwała najgorszych 2 sędziów. To sędziowie tak samo paranoiko jak macierewicz pracujący tylko w obrębie smoleńskiej katastrofy. Aż żal TK ze takie osoby reprezentują tak poważną instytucję prawa.

 • kuma1

  Oceniono 24 razy -14

  Rzeepliński podał Prezydentowi rękę. Zobaczymy czy potrafi zrozumieć i docenić gest mądrego sędziego.

 • 43norbert

  Oceniono 36 razy 2

  Panie Rzeplinski pan nie bedzie trroryzowal panstwa polskiego. Pan wie doskonale ze 5-ciu sedziow wybranych przez antypolska PO i ZSL zostalo wybranych bezprawnie. Ale pan chce blokowac reformy PIS. Pan jako stary komuch nie ma moralnego prawa dalej byc prezesem TK, ba nie ma pan moralnego prawa byc sedzia TK, tak samo wszystkie komuchy i ich pociotki nie maja moralnego prawa pracowac dalej w Wymiarze Sprawiedliwosci i tego domagamy sie wszyscy ci ktorzy z komunizmem i komunistami walczylismy. Obok PO ZSL Nowoczesnej i SLD to pan jest najwiekszym niebezpieczenstwem dla panstwa polskiego, bo pan chce roztrzygac swoje werdykty nie na podstawie polskiego prawa, ale na podstawie rozkazow i polecen wrogow tego panstwa. Wy komuchy dawno powinniscie siedziec w obozach pracy a nie zatruwac egzystencji panstwa polskiego. tego domaga sie wiekszosc polskiego narodu!

 • 123waz

  Oceniono 27 razy -13

  mysle,ze Rzeplinski sie poddałalbo jest prawo albo umowa polityczna. rzeplinski ma bunt na pokładzie, sędziowie boją sie o swoje stołki, o swoją forsę. szkoda, bo tyle tysięcy Polaków manifestowało w obronie konstytucji.

 • mr.pen

  Oceniono 14 razy 2

  Urzekac powinien tylko Rzepinski, wszyscy inni sa nie potrzebni!

 • jurgen.martins

  Oceniono 14 razy 0

  No Duduś. Masz jaja i honor czy Kaczyński już Cię ich dawno temu pozbawił?

 • stuj_halina

  Oceniono 19 razy -13

  no i się pisiory zakiwały...
  kaczuszkę z jabłkami w majeranku na rumiano proszę podać

 • am2007

  Oceniono 15 razy -13

  Jeżeli w ostatnim orzeczeniu TK stwierdza, że wybór 5 sędziów z 8 10 15 r. był ważny, to jak można dopuszczać do orzekania przed nimi dwóch nadprogramowych ?

 • wiktormarzena

  Oceniono 69 razy -7

  ...andżej z TK zobaczył, ze KOD gromadzi liczbe uczestnikow rowna połowy widzów namiotu cyrkowego. Że tak naprawde, to jest wydumany problem kilku panow. I nagle sie zorientował, że ktoś z jego legendarnych, najlepszych przyjaciol wystawił jego rzyć do bezplatnej, ogolnodostepnej przez ludzi i zwierzat, kopulacji. Nic dziwnego, ze poczul sie troche nieswojo i zaczal po omacku, jak goryl we mgle, szukac jaiegos rozwiazania, cofajac sie nie o milimetr, ale o całe metry...

 • leonleonidas

  Oceniono 62 razy -4

  Rzepinski chcial POwiedziec:
  Ja i inni PO-sedziowie dopuszczamy 2 PIS-sedziow do glosu.

 • typowy_seba2

  Oceniono 69 razy -7

  no kurde.. a gdzie ten caly zamach stanu?

 • ergosumek

  Oceniono 66 razy 0

  Ni z gruchy, ni z pietruchy, włączyłem i już?
  To może jeszcze wyjaśni, dlaczego od razu nie włączył?
  Stosuje Rzepliński wobec Polski taktykę kija i marchewki?

 • agathen76

  Oceniono 15 razy 5

  przerażająca jest ilość bezmyślnie powielanego hejtu, przy kompletnym braku zrozumienia dla powyższej decyzji.
  PO powinna wybrać 3, PIS 2 - od początku było to logiczne. Cała reszta to nagonka i robienie mgły w wykonaniu PIS-u. PO położyła uszy po sobie, PIS - dalej lata z kadzidłem w nadziei, że im większa mgła, tym okadzony lud to kupi....

 • yokoono23

  Oceniono 21 razy -13

  Rzepliński od pewnego czasu przypomina Człowieka złamanego,nie ważne co mówi, jego mowa ,,ciała' jest dobitna, zrobili z niego marionetkę do bicia.

 • kalinowski42

  Oceniono 25 razy 1

  Prof. Andrzej Rzepliński poinformował Trybunał Konstytucyjny, że stolec jest u niego normalny, więc wszystko jest zgodne z Konstytucją.

 • kichchi

  Oceniono 71 razy -7

  czyli PO zrezygnowało z wojny domowej ?

 • jndy

  Oceniono 23 razy -13

  Jeżeli orzekać ma mec.Pszczółkowski, którego główną specjalnością jest katastrofa/zamach smoleński, to obawiać należy się kolejnej katastrofy/zamachu dla TK.

 • plumgazeta

  Oceniono 67 razy -7

  PO z PSL miała prawo wybrać 3 sędziów.
  PO z PSL miała prawo wybrać 3 sędziów.
  PO z PSL miała prawo wybrać 3 sędziów.
  -------------------------------------------------------------
  Wybrała, ale popełniła błąd proceduralny.
  -------------------------
  Czy dziś należy pozwolić, aby PO wybrała kogo chce. Tak po chrześciańsku, nad ich pomyłką się pochylić?
  --------------
  Niektórzy pomylili się i wzieli kredyt we frankach, inni dokonali innych błędów życiowych.
  Dajmy i im szansę. Dajmy drugie życie.

 • Michal Xinski

  Oceniono 65 razy 11

  Właśnie prezes Trybunału przyznał się po raz kolejny do złamana Konstytucji. Najpierw w sprawie wieku emerytalnego. Potem w sprawie OFE. Teraz przez dwa miesiące nie dopuszczał legalnie wybranych sędziów do pracy, natomiast nielegalnie wybranym wypłacał wynagrodzenie.
  Ciekawe, że ten facio jest jeszcze sędzią.

 • cmochall

  Oceniono 19 razy -13

  dal ciala ???/

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 11 razy -1

  Coś mi się wydaje że ktoś na kogoś złapał haka. Pytaniem pozostaje jakiego kalibru jest ten hak. Przekręty w III RP czy zawiła przeszłość PRL-u.

 • tadjan

  Oceniono 31 razy -13

  biedna pacynka ma kolejny zgryz..... olać prawo i wylizać, w nagrodę, kuper prezesa lub uszanować prawo i dostać drugi paluch prezesa w pacynkowy otwór........ No, ma duduś problem, pierwsza decyzja skompromituje, a druga zaboli. hahahahahahahahahaha

 • krzysio333

  Oceniono 75 razy -7

  A u Lisa mówił, że nie ustąpi ani milimetr!. To był ten zamach stanu czy nie?.

 • vomitorium1

  Oceniono 23 razy -13

  a mówią
  panie prezydencie
  że od przybytku głowa nie boli

 • 13sw

  Oceniono 21 razy -13

  W tym i w przyszłym roku zwalniają się trzy stanowiska sędziów TK, a obecny sejm już sędziów na nie wybrał, a prezydent przyjął ślubowanie. Trzeba tylko uzupełnić w uchwałach terminy kiedy zaczyna każdy z nich kadencję.

 • polonus36

  Oceniono 23 razy -13

  Wydaje mi się, że gdyby o wszystkim nie decydował naczelny naczelnik to już dawno sytuacja
  byłaby normalna. Ciekaw jestem co teraz zadecyduje naczelny i jak postąpi Duda.

 • p0p0ropopo

  Oceniono 25 razy -13

  hahahaha :O)
  minusiarnia pisia chce chyba dorównać w bezczelności ziberr0..
  choc martwi mnie to, że te durnie z Nowogrodzkiej bawią się w piaskownicy za moje pieniądze...

 • 1zawisza

  Oceniono 11 razy -7

  Kaidy dzisiaj kompromis będzie przez nich, przez odrywaną od koryta wyrosłą na gruncie "dyktatury proletariatu" hołotę potraktowany podobnie jak "gruba linia" sp Mazowieckiego przez sprzedajne sowietom przez dziesieciolecia w PRL-u koniunkturalne nomenklaturowe gó... jako oznaka słabości i bezwzględnie jak "gruba linia" wykorzystany.

  Takich jak oni "przegranych" trzeba zwyczajnie jak "watahę dorżnąć" inaczej jak wielogłowa hydra korzystając z dotychczasowych 25 letnich "zdobyczy", ze zdobytego zaplecza w kraju i poza granicami i plugawego doświadczenia w bezwzględnej walce o władze szybko powrócą, jak wtedy po "grubej linii" sp Mazowieckiego, do wladzy.

 • plumgazeta

  Oceniono 87 razy -27

  Co z 3 sędziami wybranymi w czerwcu? "Są wybrani przez Sejm"
  --------------------------------
  dwa zdanka i 2 kłamstwa, bo ustawa czercowa-
  "Osoba Osoba Osoba wybrana na stanowisko sędziego Trybunału składa wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie następującej treści:"
  i
  byli wybrani, ale Sejm stwierdził błędy w ich wyborze (osób ) i anulował ich wybór.
  Pan Prezydent Duda zachował się super, gdy dostrzegł ich wadliwy wybór i jako straznik konstytucji nie odebrał ślubowania.
  Błąd został przez Sejm naprawiony.

 • june-of-44

  Oceniono 75 razy -7

  Rzepliński - dobry pan, ludzki pan. Włączył do trybunału dwóch sędziów. Dziękujemy ci zarządco.
  Już wkrótce sam poda się do dymisji ten były komuch i kacyk PO. A potem ręka w rękę będzie "bronił demokracji" z Tomkiem Lisem, Piotrem Kraśko, Giertychem, Sikorskim, Neumannem i Kamyszem, na spędach ulicznych organizowanych przez brodatego alimenciarza.

 • polonus36

  Oceniono 25 razy -13

  Uważam, że pan Rzepliński postąpił bardzo dobrze. Teraz ruch należy do prezydenta Dudy. Jeśli mu naprawdę na uspokojeniu sytuacji wokół Trybunału powinien natychmiast zaprzysiąc tych trzech wybranych w poprzedniej kadencji.

 • ze_swiata

  Oceniono 87 razy -7

  Jak znam historie ostatnich 25 lat to jedno jest pewne; PiS znalazł haka na Rzeplińskiego!

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 17 razy -13

  WIDZĘ ,ŻE RZEPLIŃSKI PO WIZYCIE U PREZYDENTA ZOSTAŁ SKRUSZONY JAK KAMIEŃ .ZACZYNA WCHODZIĆ CHYBA Z WŁADZĄ W UKŁAD ???

 • druit

  Oceniono 17 razy -13

  przestaje sie mi to podobac.teraz by nalezalo zapytac- na jakiej podstawie prawnej wybral akurat tych dwoch sedziow. jesli kolejnosci zlozenia przyzeczenia czy wyboru... to ok. ale jesli nie to bedzie to powazny problem prawny.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 69 razy -3

  Polska przyjmuje w 2016 r. 400.(czterystu) uchodźców a wy blokujecie komentarze?
  Jak tak można?

 • lajdziak

  Oceniono 12 razy -4

  Wczoraj u Lisa twierdził, że nie cofnie się nawet o milimetr. Jeszcze trochę i tych trzech zaprzysiężonych też dopuści do orzekania. Lichy polityk w plityce nigdy nie mówi się nigdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX