Premier jednak pojedzie na debatę w Parlamencie Europejskim. "To moja rola"

12.01.2016 15:51
Premier Beata Szydło pojedzie na debatę do Parlamentu Europejskiego

Premier Beata Szydło pojedzie na debatę do Parlamentu Europejskiego (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

1. Beata Szydło pojedzie na debatę w PE o sytuacji w Polsce
2. Powiedziała, że "jest to dla niej rzecz oczywista
3. Poinformowała też o udanym spotkaniu z liderami klubów parlamentarnych

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Politycy PO nie musieli do mnie apelować ani żądać niczego, bo dla mnie rzeczą oczywistą jest, że polski premier zawsze reprezentuje Polskę wtedy, kiedy jest sytuacja taka, że należy bronić dobrego imienia Polski" - powiedziała premier. "Moja rolą na forum UE jest prezentowanie polskiego stanowiska, obrona dobrego imienia Polski i odkłamanie nieuprawnionych opinii, które na temat Polski pojawiały się w ostatnich dniach" - dodała Szydło.

Debata o sytuacji w Polsce

Zaznaczyła, że było to dla niej oczywiste jeszcze przed wtorkowym spotkaniem z przedstawicielami klubów parlamentarnych. "Oczywiście dla mnie było jednoznaczne, i również przed dzisiejszym spotkaniem, że to będę podejmować" - dodała.

W przyszły wtorek - 19 stycznia - o sytuacji w Polsce debatować ma Parlament Europejski. O włączeniu tego tematu do porządku obrad PE na styczeń zdecydowała w grudniu Konferencja Przewodniczących europarlamentu.

Merytorycznie w polskim parlamencie

Premier Beata Szydło poinformowała też spotkaniu z liderami klubów parlamentarnych, że podczas rozmowy uzgodniono, że odbędą się kolejne takie spotkania. Premier zaznaczyła, że w najbliższym czasie szef MSZ przedstawi też informację nt. polityki zagranicznej.

"Wierzę głęboko, że dzisiejsze spotkanie przekonało wszystkich przedstawicieli ugrupowań parlamentarnych, szczególnie ugrupowań opozycyjnych, że warto rozmawiać, że warto spierać się merytorycznie. Umówiliśmy się na kolejne spotkania; będzie również w najbliższym czasie prezentowana informacja ministra Waszczykowskiego w parlamencie dotycząca kierunków polityki zagranicznej" - powiedziała premier na konferencji prasowej po spotkaniu.

Wyraziła przekonanie, że wtorkowe spotkanie z liderami klubów parlamentarnych to dobry krok w tym kierunku, aby opozycja konstruktywnie włączyła się w realizację polityki zagranicznej, którą rząd będzie chciał prowadzić "w interesie Polski i Polaków".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (218)
Zaloguj się
 • mmgazeta

  Oceniono 88 razy 74

  Tylko czy oni tam w PE wiedzą, że będą musieli tę debatę zrobić wieczorem i w nocy? Bo przecież Prezes śpi do 14:00, no a i pewnie zaraz po wstaniu z łóżka też tak od razu decydować nie daje rady.

 • glomek

  Oceniono 69 razy 57

  dla premier dzisiaj rzeczą oczywistą jest coś zupełnie przeciwnego temu co było oczywiste wczoraj dla wiceministra spraw zagranicznych. nieźle.

 • do_podziwu

  Oceniono 67 razy 49

  "Politycy PO nie musieli do mnie apelować ani żądać niczego,..." - slucham tylko Prezesa a jego "wola" byla tak a nie inna - zrozumiano -:))

 • jackanapes

  Oceniono 68 razy 46

  Dzielna kobieta.
  Równie dobrze mogła powiedzieć, że to nie jej broszka.

 • shinshimoyet

  Oceniono 64 razy 42

  Walka o dobre imię Polski? Nie przypominam sobie aby Polska straciła dobre imię!
  Zawsze miała dobre, tylko partie się zmieniały u władzy! Teraz też tak jest.

 • maxim-sn

  Oceniono 101 razy 37

  kłamczucha, pozwalająca na łamanie prawa, zamach na TK, służby cywilne, media i ona , premier rządu kiedyś za to odpowie

 • ireksz

  Oceniono 46 razy 34

  Zeby tylko sciagawki z instrukcjami od Jarka nie zapomniala!! bo wybuchnie kryzys europejski!!

 • troque

  Oceniono 39 razy 33

  Ciekawy eksperyment. Czy ściema dla ciemnego luda zadziała w cywilizowanych krajach liberalno-demokratycznych?

 • annnaaaaa

  Oceniono 40 razy 32

  o rany ale będzie wstyd, może lepiej niech p. Szydło zostanie. będzie miała słuchawki w uszach z nadawaniem prezesa, czy jak jego brat będzie wychodzić na korytarz w czasie debaty żeby dryndnąć do Jarka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje