Ostatnie zdjęcie Davida Bowiego. Aż trudno uwierzyć, że zrobiono je 2 dni przed jego śmiercią

"Dlaczego ten mężczyzna jest tak szczęśliwy? Czy to powodu urodzin? A może dlatego, że właśnie wypuścił nowy album?" - taki opis towarzyszy ostatniej fotografii Davida Bowiego. Dwa dni po jej zrobieniu muzyk zmarł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdjęcie autorstwa Jimmy'ego Kinga przedstawia roześmianego Bowiego w nienagannie skrojonym garniturze. Wykonano je w dniu 69 urodzin muzyka. Na oficjalnym fanpage'u Bowiego towarzyszy mu następujący opis:

"Dlaczego ten mężczyzna jest tak szczęśliwy? Czy to dlatego, że obchodzi 69. urodziny? A może dlatego, że właśnie wypuścił swój 28. studyjny album, który jest prawdziwą petardą? Kto wie. Ale jesteśmy pewni, że z obu powodów chcecie złożyć mu gratulacje".

HAPPY BIRTHDAY DAVID BOWIE AND ??That?s the message that I sent...?Why is this man so happy? Is it because it?s his...

Posted by David Bowie on  7 stycznia 2016


Na zdjęciu Bowie tryska energią. Zupełnie nie widać po nim, że toczy walkę z nowotworem. Walkę, którą niestety ostatecznie przegrał - dwa dni po zrobieniu fotografii piosenkarz zmarł.

Jeden z największych artystów wszechczasów

Bowie urodził się 8 stycznia 1947 roku w Londynie jako David Jones, ale zmienił nazwisko w 1966 roku, aby nie mylono go z muzykiem amerykańskiego zespołu The Monkees Davym Jonesem.

W ciągu całej kariery sprzedał około 140 milionów płyt. W 2004 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 39. miejscu w rankingu "100 największych artystów wszechczasów" i na 23. miejscu rankingu wokalistów.

Biografista Bowiego David Buckley pisał o nim, że "zmienił to, jak do tej pory myślano o muzyce rockowej" oraz, że "stworzył chyba największy kult w muzyce popularnej".

Bowie był także aktorem. Zagrał m.in. w ostatnim filmie z Marleną Dietrich, niemieckim dramacie "Zwyczajny żigolo" z 1978 roku. W "Ostatnim kuszeniu Chrystusa" (1988) Martina Scorsese wcielił się w rolę Poncjusza Piłata.

Muzyk miał dwójkę dzieci - Duncana (ur. 1971 r.) i Alexandrię Zahrę (ur. 2000 r.). Jego żoną była somalijska modelka Iman, którą poślubił w 1992 roku. Pierwszą żoną Bowiego była Angela Barnett.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (105)
Ostatnie zdjęcie Davida Bowiego. Aż trudno uwierzyć, że zrobiono je 2 dni przed jego śmiercią
Zaloguj się
 • 0

  Żony: Iman (od 1992 do 2016), Angela Bowie (od 1970 do 1980)
  Dzieci: Alexandria Zahra Jones, Duncan Jones

 • snowbird1

  Oceniono 1 raz 1

  Matka Angeli Barnett byla z domu Galas, Angela, albo popularnie Angie (dla niej Jagger napisal piosenke pt. Angie) mowi niezle po polsku. To ona zainteresowala Bowiego Polska jak jeszcze byli dobrym malzenstwem.

 • farah

  Oceniono 3 razy -3

  To które to zdjęcie? To jak w czapce na spacerze, gdzie się raduje z szerokim uśmiechem, jakby w Totka wygrał, czy to w brązowej kurtce z mikrofonem i wyraźną walką z prawem grawitacji?

 • Marek Januszewski

  Oceniono 2 razy 0

  Nie jest to jego ostatnie zdjęcie. To pierwsze zdjęcie jego figury woskowej.

 • agatsu

  0

  "Show must go on"

 • maksimum

  Oceniono 13 razy 1

  Dlaczego on trzyma noge w powietrzu? Przeciez robiac krok najpierw dotyka sie ziemii pieta.

 • puch-atek

  Oceniono 12 razy -2

  człowiek prawdziwie twórczy umiera w sposób twórczy. A plebs żyje jak wieprze i zdycha jak wieprze które idą na rzeź. I w ich cienkich móżdżkach nie mieści się możliwość teórczego godnego odchodzenia. Robactwo chce żyć za każdą cenę, natomiast prawdziwy człowiek, jakim bez wątpienia był jest i będzie (przynajmniej jako inspiracja dla wielu) oddając swoje życie oddaje tylko jego posiadanie.

 • emiljon

  Oceniono 1 raz -1

  fuck a ja daje baksa ze ty jestes glupi fucken

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX