Karolina Lewicka złożyła wymówienie i odchodzi z Telewizji Polskiej

11.01.2016 21:40
Karolina Lewicka

Karolina Lewicka (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

Karolina Lewicka złożyła wypowiedzenie i zrezygnowała z pracy w Telewizji Polskiej - poinformował serwis Wirtualnemedia.pl

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wirtualnemedia.pl powołały się na Towarzystwo Dziennikarskie, które dziś wieczorem miało podać informację o rezygnacji Karoliny Lewickiej.

Dziennikarka zrezygnowała z pracy w TVP, gdzie prowadziła programy publicystyczne w TVP1 ("Polityka przy kawie"), TVP Info ("Minęła dwudziesta"), a także przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości" w TVP1.

W listopadzie tego roku w programie "Minęła dwudziesta" Lewicka przeprowadziła rozmowę z ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim. Dyskusja była tak burzliwa, że ówczesny prezes TVP odsunął dziennikarkę od prowadzenia programu na ponad tydzień. W ocenie Komisji Etyki TVP standardy zawodowe nie zostały naruszone przez Lewicką.

Karolina Lewicka wczoraj w niemieckim dzienniku "Die Welt" odniosła się m.in. do "prześladowań prawicy, które są spowodowane jej niezłomną pozstawą". Powiedziała, że "jest przedmiotem hejtu ze strony prawicowych mediów". Dodała też, że "w przyszłości nikt nie będzie zadawał ministrowi Glińskiemu krytycznych pytań. Krytyczni dziennikarze w TVP nie mają przyszłości".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (736)
Zaloguj się
 • Jaroslaw Galkiewicz

  Oceniono 289 razy 133

  zadziwia mnie ilosc pislamistow na forum. czy wy nie macie prywatnego zycia, nie czytacie swojej prasy? jeszcze zebyscie dyskretnie minusowali i hejtowali, ale nie, momentalnie widac na ktore tematy zlatujecie sie jak muchy do k...

 • kawusia_z_palacu

  Oceniono 128 razy 94

  Brawo Tablet, chciałes wygłosić prelekcję na swoją chwałę, a ona ośmieliła się ci zadawać pytania o ;podstawę prawną zarządzonej przez ciebie cenzury prewencyjnej. No i postawiłeś na swoim mściwa techniczna kreaturo.

 • belfego

  Oceniono 90 razy 56

  Każda taka Lewicka jest wartością w tym Pis-orwellowskim świecie. Za Glinskiego chwała Pani i cześć, bo chłopek roztropek z niego z karteczką w kieszeni.

 • wpm1

  Oceniono 71 razy 41

  Lewicka już na samym początku źle zaczęła tę rozmowę. Przede wszystkim nie przywitała się tradycyjnym "Niech będzie pochwalony Jarosław Zawsze Dziewica i Prezydent Niezłomny", potem by już poleciało...

 • onetimetrader

  Oceniono 61 razy 41

  Mieszkam sobie za granica od wielu wielu lat .... czytam rowniez tutejsze wiadomosci i komentarze do nich .. w momencie jakiegokolwiek nienawistnego czy obrazliwego wpisu wzgledem czegololwiek komentarz jest niemal natychmiastowo usuwany .. Droga GW czy nie stac Was na kilku moderatorow ??? Dziwne to ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje