Zarzuty dla kierowcy cysterny, sprawcy sobotniego śmiertelnego wypadku pod Grajewem

11.01.2016 20:11
1. Sprawca śmiertelnego wypadku spod Grajewa usłyszał zarzuty
2. Wpłynął też wniosek o jego aresztowanie na trzy miesiące

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze krajowej nr 61 między Łomżą a Grajewem. Ciężarówka wioząca 20 ton asfaltu czołowo zderzyła się fiatem. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu. Na nagraniu, które pojawiło się w internecie, widać, że kierowca ciężarówki rozpoczyna manewr wyprzedzania w miejscu ,w którym zabrania mu tego znak "zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe".

Areszt i nawet 8 lat więzienia

Jak informuje TVN24, kierowca cysterny został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzuty. - Prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Nie potrafił wytłumaczyć tego, co zrobił. Zasłaniał się nieuwagą - powiedział Józef Iwański z Prokuratury Rejonowej w Grajewie.

Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (228)
Zaloguj się
 • kassandra87

  Oceniono 50 razy 42

  A najlepszy ten kierowca w niebieskiej kurtce, zatrzymał się, wysiadł i zamiast wyjąć telefon i dzwonić po pomoc, to wsadził ręce w kieszeń i się patrzy. Jeżeli na pogotowiu ratunkowym też są tacy nieśpieszni... uh, szkoda pisać.

 • remul

  Oceniono 28 razy 26

  Cud, że ten mózgowiec z busa w ogóle się zatrzymał. Dwa samochody w rowie, a ten stoi z rękami w kieszeniach. Nie biegnie, żeby pomóc, nie dzwoni po pomoc i nie ostrzega nadjeżdżających o niebezpieczeństwie. Po prostu mistrz.

 • stachud

  Oceniono 26 razy 24

  Teraz widzicie jak niezbędne są kamery żeby dokumentować przestępstwa na drodze. Ja zawsze jeżdżę z kamerą.

 • zbig1113

  Oceniono 30 razy 24

  Maksymalny, dostępny wymiar kary (powinno to być potraktowane jako zabójstwo) i dożywotni, bezwzględny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 • only.devil

  Oceniono 31 razy 21

  Drugim,któremu powinny być postawione zarzuty za nie udzielenie pomocy powinien być ten ciul w czapeczce!

 • stachud

  Oceniono 28 razy 20

  Za takie przegięcia to powinno być traktowane jak morderstwo. 25 lat minimum.

 • zdzisiomisio

  Oceniono 29 razy 19

  Za spowodowanie wypadku w wyniku złamania przepisów drogowych kary powinny być jak za przestępstwo kryminalne. Czyli za ofiarę śmiertelną powinien być zarzut zabójstwa z premedytacją. Może to by polskich debilnych kierowców wreszcie czegoś nauczyło.

 • kst666

  Oceniono 23 razy 15

  Takim wypadkom sprzyja debilne prawo w tym chorym kraju. Ten kierujący cysterną doprowadził UMYŚLNIE do wypadku ze skutkiem śmiertelnym i grozi mu tylko 8 lat więzienia.
  Natomiast pewien "pijaczek" spod Częstochowy jechał pijany przez 25 km i nikomu nic nie zrobił, ale "dzielna" prokuratura postawiła mu zarzut ...."sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 12 lat więzienia."
  Cały tekst: czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,89625,19437683,czestochowa-przez-25-km-jechal-pijany-dk1-jest-akt-oskarzenia.html#ixzz3wy83DveM
  Przecież to jest kompletnie chore !!!

 • odyssey_2008

  Oceniono 14 razy 14

  mam kamerę i przypadki poważnego łamania przepisów, gdy zagroziło to innym kierowcom ,zgłaszam na policję. Dlaczego? a no właśnie z powody takich drastycznych wypadków jak ten powyżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje