"Wprost" na okładce zrobił z niego Mussoliniego. Teraz belgijski polityk odpowiada

Członek PE Guy Verhofstadt na okładce

Członek PE Guy Verhofstadt na okładce "Wprost" (facebook.com/GuyVerhofstadt)

"Ta okładka jest oburzająca, podobnie jak uwagi polskiego ministra sprawiedliwości" - napisał na Facebooku Guy Verhofstadt, lider liberałów w Parlamencie Europejskim. Chodzi o wypowiedzi Zbigniewa Zbiory, porównujące komentarze niemieckich polityków do działań nazistów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W tym tygodniu na okładce "Wprost" umieszczono przerobione zdjęcie ze spotkania Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego. "Doklejono" do niego twarze czołowych europejskich polityków - Hitlerem została kanclerz Angela Merkel, a Mussolinim Guy Verhofstadt, lider liberałów w Parlamencie Europejskim i były premier Belgii.

Verhofstadt zamieścił zdjęcie okładki na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, pisząc, że "tak wyglądała dziś okładka polskiego czasopisma 'Wprost', podpisana 'oni chcą znów kontrolować Polskę'".

"Według mnie, to obywatele Polski wpływają na przyszłość swojego kraju i robią to, wychodząc na ulice, by zaprotestować przeciwko szkodliwym krokom rządu Prawa i Sprawiedliwości", napisał belgijski polityk.

"Ta okładka jest oburzająca, podobnie jak uwagi polskiego ministra sprawiedliwości, który w weekend porównywał krytykę polskiego rządu ze stroni Niemiec do "nadzoru" nazistów nad Polską w czasie II wojny światowej", ocenił europarlamentarzysta.

This is the front cover of Polish magazine Wprost today, stating " these people want to control Poland again". For me,...

Posted by Guy Verhofstadt on 11 stycznia 2016


"Musimy mówić głośno, gdy rząd atakuje demokratyczne instytucje"

"Nasza Unia Europejska jest wspólnotą wartości - wolności myśli i wolności słowa, pełnoprawnego Trybunału Konstytucyjnego jako części demokratycznego systemu równoważenia się władzy", czytamy we wpisie Verhofstadt.

"Jest obowiązkiem nas wszystkich, Komisarzy Europejskich, kanclerzy i innych - mówić głośno, gdy rząd naraża te zasady i atakuje demokratyczne instytucje", zwraca uwagę polityk.

"Wypowiadałem się otwarcie o decyzjach rządu Orbana na Węgrzech i nie mam zamiaru przepraszać za robienie tego samego w stosunku do decyzji polskiego rządu", zakończył Verhofstadt.

"Narodowo-socjalistyczny rząd PiS wyręcza Putina"

Guy Verhofstadt to ważna postać w Brukseli, weteran europejskiej polityki. W latach 1999-2008 był premierem Belgii, obecnie jest liderem liberałów z ALDE - czwartej co do wielkości frakcji w Parlamencie Europejskim.

Pod koniec grudnia w ostrych słowach napisał o polskich władzach, twierdząc m.in., że "narodowo-socjalistyczny rząd PiS (...) wyręcza Putina w robocie przeciw jedności UE". Dodał, że "Polacy sami sobie poradzą", ale "Unia powinna działać".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Przemysław Saleta Przemysław Saleta wyprowadza się z Polski. "To, co robi PiS, przelało czarę goryczy"
 • Beata Szydło z Angelą Merkel na szczycie UE-Turcja Partia Merkel poirytowana postępowaniem rządu PiS. Będą sankcje wobec Polski?
Komentarze (423)
"Wprost" na okładce zrobił z niego Mussoliniego. Teraz belgijski polityk odpowiada
Zaloguj się
 • awers777

  0

  Cóż spodziewać sie od ciemniaków z PiS. Było wiadomo,m że skłócą sie z Niemcami potem z wpływową częścia parlamentu europejskiego i rządami innych państw.
  Wojowanie z wrogiem leży w naturze PiSS, to pożyteczni idioci Putina

 • gadojan

  0

  Wolnosc slowa - pod warunkiem, ze mowimy jednym tonem hi hi ....

 • Zbyszek Bambynek

  Oceniono 1 raz -1

  Cały czas to "zero" i jego ferajna wmawia Polakom, że Zachód krytykuje Polskę i nienawidzi Polaków. Zachód krytykuje, nie Polskę i nie Polaków, ale takich prostaków jak Ziobro i jego towarzysze. To ich podobizny winny przedstawiać Lenina, Dzierżyńskiego czy Bieruta i Bermana. Prezentują identycznie tą samą retorykę, te same słowa, które padały w latach 50 tych za czasów Bieruta i Trybuny Ludu, gdzie PZPR jedynie wtedy słuszna partia, jak obecnie PiS chciała w narodzie wywołać nienawiść do Zachodu czy polskiej inteligencji. I mam nadzieję, że te czasy tak samo miną jak czasy PZPR i będę mógł ich jeszcze zobaczyć tam gdzie winno być ich miejsce . W więzieniu o zaostrzonym rygorze.

 • inopolak

  Oceniono 9 razy -9

  co ta szuja Wróblewski jeszcze zrobi żeby zaistnieć u PiSiorów/ Chociaż... inteligencją im dorównuje, a że spóźniony to musi nadrabiać

 • florian88

  Oceniono 10 razy -8

  Czy Solidarność zapadła się pod ziemię? Ani be ani me ani kukuryku.Stawka 12,50 we mgle,kopalnie raczej w stagnacji a tu jak w lipcu na peryferiach.....cisza.

 • kuma1

  Oceniono 13 razy -9

  PIS zachowuje się jak prowokator i konfident Putina. PIS wprawdzie narobi gnoju w Polsce ale chyba spowoduje ostateczne rozwiązanie problemu szpicli w tej partii i działanie jak instytucja sabotażu Rosji na Polskę w wykonaniu Kaczora.

 • adam.c.54

  Oceniono 13 razy -9

  i pomyslec ze ,,wprost,, to byl kiedys ( dawno dawno temu) porzadny tygodnik. Ale od czasu kiedy S.Tym przestal pisac w nim swoje --,,Pies czyli Kot,, (chyba wczesniej sie zorientowal ze cos jest nie tak)- cos sie zaczelo zmieniac. Narracja , naginanie faktow i.t.p. stalo sie tak upierdliwe i uwlaczajace --myslacemu samodzielnie--czytelnikowi ze przestalem to czasopismo kupowac-chyba bylo to pod koniec rzadow SLD-nie jestem pewien- Ale to co zrobili z ,,wprost,, p.wrobel i jego poprzednik nie pamietam jego nazwiska (ten smieszny pan broniacy swojego laptopa przed ,,rzadowymi zbirami,,) to prawdziwe kuriozum. Opiniotworcze czasopismo zmienili w pospolity brukowiec raczej nie majac szans w konkurencj z innymi tabloidami.

 • tadeusz-1d

  Oceniono 7 razy 3

  Na pochyłe drzewo każda koza skacze. Ni można sobie pozwoli by urzędnicy państwa sąsiedniego atakowali legalnie wybrany rząd. Podpieranie się że ktoś w Polsce jest innego zdania to nie wystarcza by atakować rząd, zawsze się znajdzie ktoś w opozycji co będzie protestował. W Niemczech jest też partia nazistów i też demonstruje, co Polska ma krzyczeć że naziści są w Niemczech uciskani i niema demokracji, będą sankcje. Wystarczy jak poda fakt demonstracji. Nie można komuś się wpieprzać z buciorami do domu, nie oni tu decydują ale większość Polaków a nie grupy rozwydrzonych PO i Nowoczesnej. Sam nawet jeśli ludzie u nich demonstrują przeciwko agresji arabów /najpierw ukrywali fakty/ to wytaczają armatki wodne, granaty gazowe, i to jest u nich demokracja. U siebie nie widzi belki a u nas widzą źdźbło. Niech się jeden z drugim opanuje. Po....... ich chyba, inaczej się tego nie da określić. Wolę obecnie określaną opcje Putina niż Merkel z jej grą na emigrantach arabskich, zawsze jest to bardziej bezpieczne i uczciwe.

 • tadeusz-1d

  Oceniono 4 razy 2

  Na pochyłe drzewo każda koza skacze. Ni można sobie pozwoli by urzędnicy państwa sąsiedniego atakowali legalnie wybrany rząd. Podpieranie się że ktoś w Polsce jest innego zdania to nie wystarcza by atakować rząd, zawsze się znajdzie ktoś w opozycji co będzie protestował. W Niemczech jest też partia nazistów i też demonstruje, co Polska ma krzyczeć że naziści są w Niemczech uciskani i niema demokracji, będą sankcje. Wystarczy jak poda fakt demonstracji. Nie można komuś się wpieprzać z buciorami do domu, nie oni tu decydują ale większość Polaków a nie grupy rozwydrzonych PO i Nowoczesnej. Sam nawet jeśli ludzie u nich demonstrują przeciwko agresji arabów /najpierw ukrywali fakty/ to wytaczają armatki wodne, granaty gazowe, i to jest u nich demokracja. U siebie nie widzi belki a u nas widzą źdźbło. Niech się jeden z drugim opanuje. Po....... ich chyba, inaczej się tego nie da określić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje