Kolonia: atak na Pakistańczyków. Wcześniej chuligani umawiali się w sieci na "polowanie na ludzi"

11.01.2016 11:41
Budynek dworca kolejowego w Kolonii. To tu w noc sylwestrową doszło do napaści seksualnych na kobiety

Budynek dworca kolejowego w Kolonii. To tu w noc sylwestrową doszło do napaści seksualnych na kobiety (WOLFGANG RATTAY/REUTERS)

1. Nieznani sprawcy pobili dwóch Pakistańczyków w Kolonii
2. Grupy chuliganów umawiały się na Facebooku na "polowanie na ludzi"
3. Nie ma pewności, czy wydarzenia są ze sobą bezpośrednio powiązane

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Grupa około 20 osób zaatakowała sześciu Pakistańczyków w okolicach dworca głównego w Kolonii. Dwóch z nich trafiło do szpitala. Niedługo później pięciu mężczyzn napadło na 39-letniego Syryjczyka. Odniósł on lekkie obrażenia. Do ataków doszło w niedzielny wieczór.

Jak donosi lokalna gazeta "Express", grupy chuliganów, członków klubów motocyklowych oraz bramkarze nocnych klubów umawiali się na Facebooku na "polowanie na ludzi". Padały głosy, że po sylwestrowych wydarzeniach "należy zaprowadzić w mieście porządek". Agencja dpa zastrzega jednak, że nie ma pewności czy między tymi apelami a incydentami zachodzi bezpośredni związek.

W sylwestrową noc w okolicach dworca głównego i katedry w Kolonii doszło do napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Według policji i świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Do niedzieli zawiadomienia o popełnieniu przestępstwo złożyło ponad 500 ofiar. Ponad 100 zgłoszeń dokonano w Hamburgu, gdzie również doszło do napaści.Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje