Kolonia: już ponad 500 zawiadomień o przestępstwach. Większość dotyczy czynów na tle seksualnym

11.01.2016 07:19
Manifestacje w Kolonii

Manifestacje w Kolonii (FOT. OLIVER BERG/AP)

1. Liczba zawiadomień o przestępstwach w Kolonii wzrosła do 516
2. 40 proc. zgłoszeń dotyczy przestępstw na tle seksualnym
3. Policjanci zidentyfikowali 19 kolejnych sprawców

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zespół śledczy pracujący pod kryptonimem "Nowy Rok" zidentyfikował kolejnych 19 osób uczestniczących w zajściach w okolicach dworca głównego i katedry w Kolonii. Zadaniem policjantów jest obecnie przyporządkowanie podejrzanym konkretnych czynów.

Wzrosła też liczba zawiadomień o przestępstwach - w Kolonii otrzymano ich już 516. W Hamburgu, gdzie również doszło do zajść - chociaż na mniejszą skalę - liczba poszkodowanych wzrosła ze 108 do 133.

Sylwestrowe napaści w Kolonii

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji i świadków o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej, zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami i butelkami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyróżniały się mniejsze grupy mężczyzn, którzy napastowali kobiety, a następnie je okradali. Grupy napastników liczące po kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję. Policja przez długi czas nie potrafiła opanować sytuacji.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje