Będzie rekord - Orkiestra zebrała 44 mln zł i wciąż liczy [24. FINAŁ WOŚP]

11.01.2016 00:15
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016 (ADAM STĘPIEŃ)

Choć organizatorzy powtarzają, że nie ścigają się sami ze sobą, wiele wskazuje na to, że w tym roku padnie kolejny rekord sumy zebranej sumy. Do północy na konto WOŚP wpłynęło ponad 44 mln - jednak liczenie i aukcje potrwają jeszcze kilka dni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas niedzielnego, 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy120 tysięcy wolontariuszy z puszkami kwestowało na rzecz pediatrii i opieki medycznej dla seniorów.

Rekord sumy zebranej podczas finału Wielkiej Orkiestry jest niemal pewny: w zeszłym roku kwota zadeklarowana w dniu finału wynosiła ponad 36 mln złotych, o osiem milionów mniej niż w tym roku: ostatnia, podana tuż po północy kwota wyniosła 44 047 594 zł. Ostatecznie podczas poprzedniego finału zebrano ponad 53 mln zł - całkowitą sumę z 24. finału poznamy za kilka dni.

Rekordy padły też w licytacji 99 złotych serduszek WOŚP. Przed rokiem serduszko numer jeden zlicytowano za - 222 000 zł. W tym roku padła ponad trzykrotnie większa kwota - 670 000 zł.Jurek Owsiak dziękował wieczorem wszystkim zaangażowanym podczas finału, m.in. służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty, artystom, pracownikom telewizji oraz wolontariuszom.

Wciąż trwają aukcje WOŚP

Wśród ponad 24 tys. aukcji na rzecz WOŚP najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 50 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 22 tys. zł).

Licytowane są też przedmioty podarowane przez prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę wieczorem osiągnęły cenę ponad 13 tys. zł.

Wciąż można licytować też przedmioty wystawione przez naszą redakcję: specjalną łamiącą wiadomość Faktoidu wraz z kubkiem i plakatem, rysunek z Tobą i autografem Janka Kozy, a takżeprzeczytanie własnego serwisu informacyjnego w radiu TOK FM.Przejażdżka czołgiem i przymierzenie munduru w ramach finału WOŚP

W ramach organizowanego po raz 24. finału od rana w całym kraju trwały różnego rodzaju imprezy na rzecz WOŚP. W Warszawie kilka tysięcy osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą".

Nietypową atrakcją w Sopocie była strefa militarna na plaży. Największą popularnością cieszyła się przejażdżka czołgiem T55. W Poznaniu powstało miasteczko służb mundurowych, gdzie można było m.in. założyć odzież wojskowego pirotechnika, przymierzyć policyjną czapkę, wsiąść do strażackiego wozu lub pogłaskać policyjnego konia.

O godz. 20 w całym kraju odbyły się pokazy sztucznych ogni lub laserów - "światełka do nieba", które są punktem kulminacyjnym finałowych imprez.

Światełko do Nieba w Łodzi

Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Finał WOŚP w Lublinie

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Światełko do Nieba w Warszawie

Dawid Zuchowicz

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z 24. FINAŁU WOŚP>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (487)
Będzie rekord - Orkiestra zebrała 44 mln zł i wciąż liczy [24. FINAŁ WOŚP]
Zaloguj się
 • totmes72

  0

  tyle chwały do powały a tu ZONK -
  kontrowersje.net/medialnie_jerzy_o_rozliczy_53_miliony_a_w_mswia_215_miliona_o_co_chodzi?mobilizer=94099bba5169594ac0740c29a5b75f90

 • gfedcba321

  0

  Gratulacje dla Jurka, super facet i świetna Orkiestra jak zwykle... a w tym roku nawet lepsza bo przeciw wszystkim ksenofobom

 • princealbert

  Oceniono 18 razy -14

  Za rok jedyną legalną organizacją charytatywną będzie Caritas.

 • razb1947

  Oceniono 28 razy 26

  Jak na 40 milionowy kraj to bardzo mało zebrali bo tylko 1 zł. na obywatela.

 • kasjan007

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo WOŚP! Brawo Jurek Owsiak!
  I co, pis-iorskie hejtusie? Wasza wstrętna akcja odniosła skutek odwrotny ot tego,którego się spodziewaliście. W sumie to tym "niezłomnym" hakerom należy podziękować. Na szczęście dobra zmiana nie zamydliła Polakom oczu.

 • triismegistos

  Oceniono 9 razy 9

  Ja się przyznam, jazgot zrozpaczonych pisowców poprawił mi humor z rana. Chyba jestem złym człowiekiem :)

 • Oceniono 9 razy -7

  jest tyle innych fundacji które nie robią tyle szumu a dają więcej kasy niż owsik, z przekazu medialnego wygląda że owsiak jedyny kupuje sprzęt i ratuje dzieci od podłej śmierci,zastanawiam się tylko po co tworzy tyle spółek,zresztą z tym sprzętem dzieją się różne dziwne rzeczy później,cel szczytny ale niech działa jak inne fundacje,za koncerty itp płaca gminy czyli my czas antenowy....obsługa przewyższa zebrane pieniądze gdzie i tak 30% idzie na obsługę wośp, nfz daje 60 000 000 000 owsiak 35 000 000 ale lemingi owsiak zbawca dzieci jedyny, co potrafi tv.... , aha nienawidzę pisiorów i po jeszcze bardziej bo to jedno gó... czyli politycy

 • Oceniono 7 razy -5

  jest tyle innych fundacji które nie robia tyle szumu a daja wiecej kasy niż owsik, z przekazu medialnego wygląda że owsiak jedyny kupuje sprzęt i ratuje dzieci od podłej śmierci,zastanawiam się tylko po co tworzy tyle spółek,zresztą z tym sprzętem dzieją się różne dziwne rzeczy później,cel szczytny ale niech działa jak inne fundacje,za koncerty itp płaca gminy czyli my czas antenowy....obsługa przewyższa zebrane pieniądze gdzie i tak 30% idzie na obsługę wośp, nfz daje 60 000 000 000 owsiak 35 000 000 ale lemingi owsiak zbawca dzieci jedyny, co potrafi tv.... , aha nienawidze pisiorów i po jeszcze bardziej bo to jedno gó... czyli politycy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje