Będzie rekord - Orkiestra zebrała 44 mln zł i wciąż liczy [24. FINAŁ WOŚP]

11.01.2016 00:15
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016 (ADAM STĘPIEŃ)

Choć organizatorzy powtarzają, że nie ścigają się sami ze sobą, wiele wskazuje na to, że w tym roku padnie kolejny rekord sumy zebranej sumy. Do północy na konto WOŚP wpłynęło ponad 44 mln - jednak liczenie i aukcje potrwają jeszcze kilka dni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas niedzielnego, 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy120 tysięcy wolontariuszy z puszkami kwestowało na rzecz pediatrii i opieki medycznej dla seniorów.

Rekord sumy zebranej podczas finału Wielkiej Orkiestry jest niemal pewny: w zeszłym roku kwota zadeklarowana w dniu finału wynosiła ponad 36 mln złotych, o osiem milionów mniej niż w tym roku: ostatnia, podana tuż po północy kwota wyniosła 44 047 594 zł. Ostatecznie podczas poprzedniego finału zebrano ponad 53 mln zł - całkowitą sumę z 24. finału poznamy za kilka dni.

Rekordy padły też w licytacji 99 złotych serduszek WOŚP. Przed rokiem serduszko numer jeden zlicytowano za - 222 000 zł. W tym roku padła ponad trzykrotnie większa kwota - 670 000 zł.Jurek Owsiak dziękował wieczorem wszystkim zaangażowanym podczas finału, m.in. służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty, artystom, pracownikom telewizji oraz wolontariuszom.

Wciąż trwają aukcje WOŚP

Wśród ponad 24 tys. aukcji na rzecz WOŚP najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 50 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 22 tys. zł).

Licytowane są też przedmioty podarowane przez prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę wieczorem osiągnęły cenę ponad 13 tys. zł.

Wciąż można licytować też przedmioty wystawione przez naszą redakcję: specjalną łamiącą wiadomość Faktoidu wraz z kubkiem i plakatem, rysunek z Tobą i autografem Janka Kozy, a takżeprzeczytanie własnego serwisu informacyjnego w radiu TOK FM.Przejażdżka czołgiem i przymierzenie munduru w ramach finału WOŚP

W ramach organizowanego po raz 24. finału od rana w całym kraju trwały różnego rodzaju imprezy na rzecz WOŚP. W Warszawie kilka tysięcy osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą".

Nietypową atrakcją w Sopocie była strefa militarna na plaży. Największą popularnością cieszyła się przejażdżka czołgiem T55. W Poznaniu powstało miasteczko służb mundurowych, gdzie można było m.in. założyć odzież wojskowego pirotechnika, przymierzyć policyjną czapkę, wsiąść do strażackiego wozu lub pogłaskać policyjnego konia.

O godz. 20 w całym kraju odbyły się pokazy sztucznych ogni lub laserów - "światełka do nieba", które są punktem kulminacyjnym finałowych imprez.

Światełko do Nieba w Łodzi

Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Finał WOŚP w Lublinie

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Światełko do Nieba w Warszawie

Dawid Zuchowicz

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z 24. FINAŁU WOŚP>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (487)
Zaloguj się
 • basiacan

  Oceniono 228 razy 198

  Taka radosc, fajerwerki, festynowe nastroje w....69 miesiecznice! A ta wygladala dzisiaj wyjatkowo nedznie... Prezesa zolc zalewa!

 • mapi7

  Oceniono 200 razy 166

  Brawo Polacy gorszego sortu!!!!!!!!! Pisiory łapy precz od Orkiestry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • adamyauch

  Oceniono 183 razy 163

  Brawo, brawo, brawo! Ależ się cieszę. Jurek, wolontariusze, sztab i przede wszystkim Wy - moi Rodacy, zrobiliście, a właściwie zrobiliśmy mega robotę. Super! Będzie rekord bo w ubiegłym roku:
  "Kwota zadeklarowana w dniu Finału: 36 228 912 zł
  Zebraliśmy: 53 109 702,83 PLN"
  Mistrzostwo Świata i okolic! Dzięki za ten świetny dzień!

 • tato_kup_mi_lizaka

  Oceniono 135 razy 129

  Pięta&Pawłowicz - przed kontaktem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż kontakt z tymi osobami może zagrażać życiu lub zdrowiu

 • ellena81

  Oceniono 198 razy 124

  Sobie i nam wszystkim życzę, żeby PiSowi wszystko wychodziło tak, jak obrzydzanie Polakom WOŚP.

 • anna_pot

  Oceniono 106 razy 100

  tak właśnie gorszy sort Polaków zamiast uczestniczyć w miesięcznicy zamachu zbiera na róbte co chcete belzebuba - wstydźcie się antychrysty :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje