Wypadek busa pod Zakopanem. Pojazd dachował. Kilkanaście osób jest rannych

Służby podczas akcji na miejscu wypadku drogowego pod Zakopanem

Służby podczas akcji na miejscu wypadku drogowego pod Zakopanem (MAREK PODMOKŁY)

1. Do wypadku doszło między Łysą Polaną a Zakopanem
2. Kilkanaście osób jest rannych
Bus jadący do Zakopanego wpadł w poślizg i wypadł z trasy, a następnie stoczył się ze skarpy i dachował - podaje krakowska "GW".

- Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była śliska nawierzchnia. Warunki są bardzo trudne, na tej górskiej drodze zalega błoto pośniegowe - mówił reporterom "GW" rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

W pojeździe było 20 osób. Wszyscy trafili do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Nie było ofiar śmiertelnych. Nikt nie jest ciężko ranny.

- Na zakręcie poczułem, jak ściąga mi tył busa. Uderzyłem w barierkę. Ta pękła pod naporem pojazdu - powiedział kierowca dziennikarzom.

Więcej o wypadku przeczytasz w krakowskiej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (30)
Wypadek busa pod Zakopanem. Pojazd dachował. Kilkanaście osób jest rannych
Zaloguj się
 • alexander8

  0

  Bezsilność i głupota włodarzy miasta Z-ne zaskakuje. Może to dobry temat na kolejną sesją rady miasta? Pomyślcie zamim będzie więcej ofiar. Zróbcie naraszcie porzadek z busami i okolicami dworca w Zakopanem. To przecież straszącaaa wizytówka Zakopanego.

 • bladepogromca

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy kto kiedykolwiek miał wątpliwą przyjemność korzystania z tych busów ten wie. Że są przepełnione Buce za kierownicą gnają łamiąc przepisy aby obrócić jak najwięcej kursów a same busy to okazy muzeum transportu. Dziwię się że miasto które aspiruje do miana zimowej stolicy Polski nie rozgoni tego bydła i nie zrobi tam porządku.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 9 razy -1

  Przyczyną nie była śliska nawierzchnia a niedostosowanie prędkości do warunków jazdy.
  Inaczej zawsze winny będzie deszcz, wiatr czy słońce.
  Jak półgłówek nie załapał że zimą droga może być oblodzona to skutki są jakie są.

 • led2007

  Oceniono 11 razy -1

  20 osób w busie? Zgodnie z prawem 9 z kierowcą...

 • jerzytop

  Oceniono 3 razy 3

  Tak ,trochę prawdy o tym jak jezdzą właśnie takimi busami w Zakopanem i o dziwo nikt na to nie reaguje / mowa o policji / no ale tam są tylko sami swoi . Parę razy miałem okazję iść pieszo do Kużnicy i jechać do Łysej Polany . Pomimo znaków ograniczających prędkość do 40 które nawet ślepi i głupi góral powinien zauważyć ,prędkość takiego czy innego busa oscylowała w okolicach 80-90 km/h . Gdy pustu bus wraca z Kużnicy aby zabrać następnych turystów rozwija nie rzadko i 100 km /h ale policja i straż graniczna zatrzymuje tylko tych /obcych /którzy nie mają prawa tam wjezdzać . Teraz nie był winien idiota kierowca góral tylko śliska nawierzchnia . A to dobre .Może tak gdy ktoś przekroczy prędkość należy mówić .Winien silnik bo ma za dużo KM / koni mech ./

 • p.bera

  Oceniono 6 razy 6

  Gorole na te pieniadze chciwe I napalone jsk Renia beger na seks czy kon na owies. I tak sie to potem koncy. Gnol z gorki na zlamany kark, byle sybciej wom powiadom

 • theorema

  Oceniono 8 razy 6

  ciekawe, ile miał na liczniku. I ile osób wiózł. Czasem jadę sobie tamtędy. Miejsc siedzących np. 20, stojących 6 - głosi tabliczka. Stoi 18 osób...dzieci na kolanach siedzą...i pruje...Kiedyś jakaś dziewczynka spytała mamę na cały głos- mamo, a jak zginiemy, to pochowają nas u nas, czy tu w Zakopanem? Trochę zwolnił...a w Zakopanem nie ma obyczaju posypywania dróg czymkolwiek, nie zauważyłam też, żeby ktoś się przejmował odgarnianiem śniegu - leży, aż się sam ugniecie na twardo przez przechodniów. Przy tej ilości palonego węgla, mogliby ulice miałem posypywać, ale po co, miejscowi mają śniegowce z protektorem, turyści i tak się przewracają od herbatki z prądem...

 • aron2004

  Oceniono 12 razy -10

  Tak jakby PolskiBus nie miał wypadków, albo PKP. Ślisko po prostu - pewnie jajo było a wtedy nawet zimówki nie pomogą. Trzeba zrobic mocniejszą barierkę.

 • radhex

  Oceniono 9 razy 9

  aż dziwne że tak rzadko tam wypadki, biorąc pod uwage jak jezdza górale

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje